Zasady gry > Karty

Luna

(1/2) > >>

Kapitan Shinobi:
Podobno ta karta działa nawet jak spadnie.
Moje wątpliwości budzi wyłożenie kolejnej Luny.
Czy efekt jest kumulatywny?
Jeśli tak, to gdy akurat ta karta będzie dopuszczona, w ilości normal (5 szt.), to można mieć permanent +5 do P.
Przy założeniu że będę wykładał je, a przeciwnik szybko "utylizował".

Snake PL_issken:
Na Lunie musiałby być zapis o kumulowaniu się efektów, jak. np. na Triangulatorze, ale takiego zapisu nie ma. I być nie może, bo nie można mieć w grze dwóch takich samych kart umocnień.
"For the remainder of the game" = "Przez resztę gry", więc Luna powinna działać nawet po jej odrzuceniu, ale to by było dziwne. A co z jej efektem po zagraniu Całkowitego zaćmienia? Odwrócone karty nie mają żadnego wpływu na grę, ale przecież miała działać do końca gry, więc jak? Niefortunne jest to pierwsze zdanie. Nie wiem, czy poza Luną i kartami z podstawki jeszcze gdzieś się pojawiło. "While in play" nie pozostawia wątpliwości, i tak bym grał Luną.

Kapitan Shinobi:
Czyli według Ciebie jeśli odrzucą mi LUNĘ, a ja wystawię następną, to i tak moi woje mają jednokrotny mod.
Co do Zaćmienia to wg mnie jest prosto:
odwrócona Luna ma "wyłączony" modyfikator, po odwróceniu karty sytuacja wraca do normy.

W kwestii zapisu na karcie Luny - zgadzam się, że jest niefortunny. W ogóle zlikwidowałbym takie kwiatki, że karta działa nawet po odrzuceniu.

pretorianstalker:
Umocnień można mieć akurat ile się chce takich samych, chyba, że karta umocnienia stanowi inaczej - miasta. ;)

Co do Luny to grałbym, że działa tylko jak karta jest w grze. Zapis dość niefortunny, ale zasadniczo karty działają tylko kiedy są w grze. Są oczywiście pewne wyjątki - Jak np. Luna Memorial Hospital, który ma działanie kiedy jest w discardzie. Ewentualnie karty pozostawiające znaczniki jak Postarzenie czy Urządzenie naprowadzające - znaczniki nadal mają swoje działanie niezależnie od obecności kart w grze. Ale tutaj nie szedłbym w kierunku permanentnego działania.

Snake PL_issken:

--- Cytat: pretorianstalker w Lutego 13, 2019, 11:50:40 pm ---Umocnień można mieć akurat ile się chce takich samych, chyba, że karta umocnienia stanowi inaczej - miasta. ;)

--- Koniec cytatu ---

Racja! Ostatnio częściej gram według zasad z 2. edycji.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej