Marca 28, 2024, 05:06:33 pm

Autor Wątek: Atak vs Akcja ataku  (Przeczytany 13199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 30, 2008, 05:08:51 pm »

A co z Wołem? :)
Pisze tak:
A warrior with Ox may attack a player as two actions, even if the opponent has warriors in play. This is considered attack action. If succesful the warrior only gains 3 promiotion points.

Co z tym fantem zrobić? Czy to walka czy akcja ataku? Wydawałoby się, że akcja ataku, ale If succesful może sugerować, że to standardowy atak na gracza... Zwłaszcza by mnie interesowała opinia organizatora turnieju w Raciborzu, ale oczywiście dobrze by było wypracować jedną wersję już raz na zawsze z udziałem wszystkich zainteresowanych :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 30, 2008, 05:33:06 pm »

No skoro in sucesful to znaczy ze równiez moze byc unsucesful ;D A skoro tak to znaczy ze mozna normalnie przerywac ten atak ergo jest to normalna akcja ataku ;)
Ja bym jeszce raz postulował zastanowienie sie nad tym czy nie lepiej by było gdyby akcja ataku konczyła sie wraz ze smiercia/rana wojownika. Zdecydowanie upraszcza to gre, a przeciez jak mniemam wszytskim nam o to chodzi ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 30, 2008, 05:36:01 pm »

Jako zainteresowany (mocno nawet :P ) - uważam że to atak na gracza normalny, z tym że omija się wojowników tego gracza i tyle - attack player - if succesful - te dwa określenia mówią nam własnie o tym - succesful może nie być bo można rzucić Hasty Getaway, czy Po Namyśle - właśnie karty, które działają w fazie przerywania normalnej walki... tak przynajmniej uważam, bo jak inaczej akcja taka mogłaby nie być succesful (tzn gdybyśmy uznali to tylko za zużycie akcji ataku, a nie za walkę z graczem)? Jakoś dziwne by to było... Co inni na to?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 30, 2008, 06:49:36 pm »

Zwłaszcza by mnie interesowała opinia organizatora turnieju w Raciborzu, ale oczywiście dobrze by było wypracować jedną wersję już raz na zawsze z udziałem wszystkich zainteresowanych :)

Też wydaje mi się, że jest to zwykły atak, na który poświęca się dwie akcje (tak jak przy Świętym Uroxie). Można więc go przerwać Przewidzeniem Ataku, Hasty Getaway'em itp. Nie wiem natomiast czy można np. użyć Wywołania Bólu (wspominałem już, że to zajebista karta? :P), ale wydaje mi się że tak. Po prostu poświęca się dwie akcje na atak, ale jeśli gościa w Wołem coś :P zaboli to można atakować pozostałymi Wojownikami.

A co powiecie na użycie Telepatii w takiej walce? :) - gość z Wołem się może nieźle na jakiegoś Crenshawa nadziać. Też uważam, że to przechodzi, chyba że usłyszę jakieś konkretne przeciwwskazania.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2008, 06:59:55 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 30, 2008, 07:16:05 pm »

No właśnie tu jest problem, bo mi się wydaje, że nie ma tu w ogole czegoś takiego jak wybór agresora i obrońcy - taką akcję można przeprowadzić tylko za dwie akcje i tylko przeciwko graczowi. Co do przerywania za pomocą Przewidzenia ataku - nie wiem jak by to wyglądało, a co do Wywołania bólu to raczej moim zdaniem odpada tak samo jak Telepatia.

Skoro więc atakujemy wołem to - atakujemy strzelecko, wręcz czy wybieramy?:D Dziwna to sprawa.

Ja odniosłem wrażenie, że wygląda to tak, że Akcja ta ogranicza się do fazy przerywania walki :) Niezależnie od tego czy ma to sens czy nie. Zmiana agresora i obrońcy niekoniecznie może tu mieć miejsce, tak samo jak średnio jest miejsce na wybór taktyki... Jednak jeśli nie wybieramy taktyki to przerywanie jest upośledzone... Można uznać, że to normalny atak i będzie spokój.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 30, 2008, 07:48:35 pm »

Ja tam zawsze grałem z chłopakami że te akcje za woła były traktowane jako normalne wjazdy na gracza i można je było przerwać kartami przerywającymi walkę. To chyba najprostsze rozwiązanie.
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 30, 2008, 08:13:03 pm »

Witam, mam pytanko:
czy wykonując akcję ataku jak np Krzyżowiec lub rzut Granatem (itd) czy można ją przerwać dzięki Wywołaniu bólu?

EDIT: Co do woła uważam że można przerwać tą akcję, zagrać karty przerywające a pkt zostałyby zamienione w PA gdyby na stole było Umocnienie strfey walki lub Ograniczone zasoby.
« Ostatnia zmiana: Lipca 30, 2008, 08:14:52 pm wysłana przez Lapson »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 30, 2008, 08:17:25 pm »

Nie, takim akcjom taktycznym można przeciwdziałać np. Tchórzostwem (ale odpowiednio wcześnie czyli zanim powiesz, że cokolwiek taktycznego wykonujesz) lub robiąc z Wojownika non-combatanta (też odpowiednio wcześnie).
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 17, 2008, 04:13:00 pm »

A jak można przeciwdziałać Prorokowi na Wole Wywołaniem Bólu? TO jest ciekawa sprawa, bo atak jest za dwie akcje. Poświęcam dwie akcje i co? Ktoś wywołuje ból, a potem muszę za dwie akcje wjechać np stojącym obok żołnierzem rodu?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 17, 2008, 05:07:35 pm »

Taki sam problem jak z Kramerem. Jak wjeżdża za akcję to można, a jak za dwie to nie? Uważam, że może wtedy po prostu zaatakować kim innym (w tym momencie ile akcji poświęcił na atak ma niewielkie znaczenie - chyba że takie zagrania wymagałyby kilku akcji taktycznych, jednak takich kart nie ma).
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:15:51 am »

... Czyli - moim zdaniem jeśli pisze, że coś jest akcją ataku i wygląda tak, że za jedną akcję dostajmey tyle i tyle PZ, to nie podpinamy pod to standardowej procedury MOACB, wyboru agresora i obrońcy etc... Po prostu Akcja Ataku i PZ - jak rzut granatem. Co wy na to?

Interesuje mnie tu sprawa szaraka i jego dwie akcje które traktuje się jako akcję ataku. Czy w tym przypadku należy patrzeć tak jak wyżej to pret opisał czyli MOACB się nie odnosi do tych dwóch akcji i automatycznie następuje ostrzelanie wojownika przeciwnika który ginie.
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:30:21 am »

MOCAB nie ma tu zastosowania :D

ps. wojownik nie ginie - najpierw sie ukrywa :)
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 22, 2009, 11:39:56 am »

Przy Szaraku nie ma walki tak jak przy Czaszkowaniu i Wichrowaniu. Nie ma walki = nie korzystamy z MOACB.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:02:58 pm »

A czy np po wichrowaniu/kwasowaniu mogę jeszcze zrobić jakieś akcje? Czy uznajemy ze była to akcja ataku ( która trwała 3 akcje :D ) i nic więcej zrobić juz nie można, no chyba ze jest Chaos na polu bitwy?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Atak vs Akcja ataku
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 22, 2009, 12:11:58 pm »

Jak wykorzystujesz akcję ataku to potem możesz tylko atakować. Wichry to chyba nie akcja ataku.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.