Marca 28, 2024, 10:55:49 pm

Autor Wątek: Telepatyczny Rozkaz (sztuka)  (Przeczytany 766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Telepatyczny Rozkaz (sztuka)
« dnia: Marca 07, 2019, 10:54:51 pm »

TELEPATYCZNY ROZKAZ

Sztuka  Bractwo.

SZTUKA ODDZIAŁYWAŃ. To zaklęcie może być użyte na początku twej tury, zanim wykonasz jakiekolwiek akcje. Po zagraniu usuń je z gry. W tej turze masz do dyspozycji dodatkową akcję ataku (działanie oddzielne od "normalnego" ataku), z tym, że czarodziej nie może jej wykonać (zleca rozkaz komuś innemu), nie może też tej akcji wykorzystać twój Legion Ciemności. W talii dozwolona jest tylko jedna kopia tej karty.

Uwagi:
1) ograniczonko do 1 - standardzik, żeby nie pakować zbytnio braciszków. ;)  Usuw - z tej samej przyczyny. Nie pójdzie pod Sokoła Millenium, nie wejdzie z Ulubionego Czaru itp.
2) nie wiem jak takie ograniczenia się mają do używanego na turniejach side baru. Czy jak w talii mogę mieć tylko jedno JESZCZE NIE TYM RAZEM, a je akurat wezmę to:
a) w side barze nie może się już znaleźć
b) w side barze też może być jedno (czyli miałbym dostęp do dwóch, np. z Boskiego Natchnienia)
c) w side barze może być nawet 5 sztuk, bo side bar to nie talia (jakoś wątpię w ten wariant ;))
3) rozważam dodanie jakiegoś kosztu początkowego, typu 5A or something, w końcy nawet Miszimiaki płacą 5P za atak z Nomury.

PS. Trochę milczałem w Arkadinie, sorki chłopaki - chorowałem.
W którymś z postów kolega Marcino (o ile dobrze pamiętam) stwierdził, że podziwia moją "zajawkę" na DT.
Nieskromnie powiem, że ja podziwiam Nekro i Pretora, że w 2019 jeszcze chce im się czytać te wypociny w takim temacie i odpisywać ;) ;). Także pozdro i do usłyszenia chłopaki. Pań tu chyba nie ma, co nie?
Jutro zapodam nowy rodzaj kart - Planety, więc drżyjcie :D
 
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Telepatyczny Rozkaz (sztuka)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 03, 2019, 11:58:17 am »

Inicjatywa x 5, żądza krwi x 5 a tu ograniczasz x1. Dodatkowe warunki jeszcze bardziej czynią tę karte trudniejsza do wykorzystania i zaczynasz sie kisic na ręce.

Ta karta nie jest mocna tylko słaba.
Zapisane

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Telepatyczny Rozkaz (sztuka)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 04, 2019, 12:26:07 am »

Argumentację rozumiem, ale
1) nikt nie zgodzi się na ograniczenie Inicjatywy/Żądzy Krwi. A szkoda, bo przy ograniczeniu takowych talie byłyby bardziej zróżnicowane niż
5x Inspiracja
5x Inicjatywa
5x Ukryte Siły
5x Zakłócenia
5x Skradzione
Nx Ujawnienie Przeznaczenia (ile mam w kolekcji)
5x Szczęście
itd/itp  ;)
2) silne czary (w moim rozumieniu) Sztuki zawsze ograniczam (zwykle do 1, jak mam dobry dzień do 2 ;)). Ten akurat uznałem za silny. Mój błąd. Ograniczonko zawsze można zdjąć.
3) kartę tworzyłem z myślą o taliach czysto "bractwowych", więc nie uważałem, żeby wyłączenie Legionu (po tym, jak czar rzuci Żołnierz Zagłady) było jakimś szczególnym warunkiem. W sytuacji odwrotnej - gdyby czar rzucał Valpi lub Golgotha (a choćby i Odszczepieniec Renegat), wg mej logiki każdy inny wojak mógłby zaatakować. Legion wypacza Sztukę na swoje potrzeby. Choć nie wiem czy wynika to z zasad gry.
4) kartę najbardziej ogranicza fakt, że musisz mieć dwóch wojów żeby jej użyć. Mimo to uważam, że wojownik wydający (poprzez Sztukę) rozkaz sam sobie, byłby nonsensem. Mamy Rozkaz (base set), który uważam za bezsens, a który (w swoim wątku) doczekał się obrony. Ten czar nie jest słabszy.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.