Październik 20, 2019, 04:18:10 pm

Autor Wątek: Nowy rodzaj kart - Planety  (Przeczytany 214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

 • ***
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 353
 • Banzai!!!
  • Zobacz profil
Nowy rodzaj kart - Planety
« dnia: Marzec 09, 2019, 12:11:06 am »

PLANETY

Zasady ogólne:
1) z automatu ograniczone do jednej kopii na talię
2) wyłożenie kosztuje 1 akcję
3) dołącza się ją do gry, a nie do konkretnego obszaru
4) mody planet nie są związane z magią, czyli ewentualna odporność na magię przeciwnika nie ma znaczenia.
5) wszystkie planety są unikatowe - w grze może być tylko jedna taka sama na raz

Kilka pomysłów.

NEPTUN pozwala ci na posiadanie na ręku o jedną kartę więcej niż normalnie. Innymi słowy - dobierasz do 8 kart, a na zakończenie tury nie możesz mieć więcej niż 8. Efekt kumulatywny z innymi, tego typu (w takiej sytuacji liczony jako +1).

JOWISZ pozwala twoim wojownikom (dowolnej przynależności) otrzymywać karty mocy magicznych, bez konieczności poświęcania akcji (w każdej chwili). W przypadku zaklęć Sztuki, oznacza to, że rzucanie ich nie wymaga akcji.

Tu uwaga - za magię w org. DT liczy się Sztuka, Mroczna H, Moc KI. Ja rozszerzyłbym to o Proroctwa i Rytauały, po przerobieniu tychże na osobne rodzaje kart.

PLUTON pozwala ci zablokować jedną (właśnie użytą) kartę mocy magicznej (jest ona odrzucana/anihilowana bez wpływu na grę - ofiary poniesione w związku z nią są stracone). Po wykorzystaniu tej możliwości odwróć PLANETĘ koszulką do góry - aby znów skorzystać, wymagane jest odwrócenie jej (3 akcje).

SATURN pozwala ci zablokować jedną (właśnie użytą) kartę zdarzeń (jest ona odrzucana/anihilowana bez wpływu na grę - ofiary poniesione w związku z nią są stracone). Po wykorzystaniu tej możliwości odwróć PLANETĘ koszulką do góry - aby znów skorzystać, wymagane jest odwrócenie jej (4 akcje - tak, cztery akcje są potrzebne by odwrócić SATURNA).

Tu uwaga - liczą się akcje, które ma do dyspozycji gracz (np. 3 standardowe, +1 z obozu pracy) - a nie np. wojownik z Księgą Praw. Dla mnie jest to logiczne, ale inni mogą się z tym rozumowaniem nie zgodzić, wówczas trzeba by to zawrzeć w opisie.

ZIEMIA pozwala ci przenosić Żołnierzy Zagłady oraz Legionistów Ciemności bez konieczności poświęcania akcji (ale nie w czasie walki). Wszyscy twoi wojownicy Plemienni otrzymują +3 do P, a za ich wystawienie płacisz 2P mniej (minimalnie: 1P). Możesz wykładać STREFY WALKI: ZIEMIA w dowolnej chwili, nie poświęcając akcji. Raz w trakcie jednej gry możesz (kosztem dwóch akcji) wystawić STREFĘ WALKI: ZIEMIA wprost z kolekcji.

URAN pozwala ci na odrzucanie w kroku 3 do dwóch kart (lub jednej dodatkowej, jeśli już masz taką możliwość, np. dzięki PODWOJENIU CZASU - wówczas możesz odłożyć do trzech kart). Jeżeli dowolna twoja karta ma zostać anihilowana, możesz płacąc 3P spowodować jej odrzucenie, zamiast usuwania z gry.

Nie jestem zadowolony z moich Planet Korporacyjnych, więc nad tym muszę jeszcze nieco popracować,
ale tak czy owak będą one promować strefy walki danego regionu.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Nekro

 • phpBB Moderator
 • *****
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 2068
 • Coś W Dowolnej?
  • Zobacz profil
Odp: Nowy rodzaj kart - Planety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2019, 12:10:44 pm »

Szwadorn i kohorta reprezentują juz cały układ słoneczny. Strefy walki to małe wycinki z całego układu. Poszczególne planety, księżyce sa pod kontrolą poszczególnych korporacji lub legionu. Jak bym szedł w ta stronę.
Zapisane