Marca 28, 2024, 09:12:25 pm

Autor Wątek: Desant Śmigłowcowy (misja)  (Przeczytany 1063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Desant Śmigłowcowy (misja)
« dnia: Marca 24, 2019, 11:32:24 pm »

DESANT ŚMIGŁOWCOWY

Misja  Capitol

MISJA GRACZA. Za każdą kartę POJAZDU POWIETRZNEGO, którą wprowadzisz do gry, otrzymujesz 1 PZ. Twoi wojownicy Capitolu mogą używać POJAZDÓW LATAJĄCYCH dowolnej korporacji, a nawet Bractwa. Ta misja nigdy nie zostaje ukończona. DESANT ŚMIGŁOWCOWY jest dozwolony tylko w taliach opartych na wojownikach Capitolu (minimum 5 ŻŻ tej przynależności w talii).

Uwagi:
1) o misjach gracza/wojownika już pisałem
2) ograniczenie powstało, by karty Capitolu nie nadużywali Imperialsi (na kawalerii Powietrznej), tudzież inni. Co do zasady, to zawsze byłem na stanowisku, że (przykładowo) jak dana karta jest "CA", to powinna wspierać głównie Capitol (ewentualnie innych Żołnierzy Zagłady w drugiej kolejności).
Innymi słowy - nie widzi mi się wkładanie Archiwów Bractwa do typowej talii Legionu - ale to tylko moje zdanie. I zdaję sobie sprawę, że ogół graczy będzie miał zgoła odmienne ;). Zdaję też sobie sprawę, że oryginalny DT na to po prostu pozwalał, i np. taki Bank Bauhausu często występował jako główne źródło PA w taliach, w których był jedyną kartą ze znaczkiem Koła Zębatego. A szaleli z niego np. Legioniści.
Takie jest moje zdanie, i jest to jedna z pierwszych rzeczy, które bym zmienił w DT ;).
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 25, 2019, 03:13:16 am »

Nienajgorsze ale ja bym zmienił parę drobiazgów. Ostatnie zdanie nie pasuje do gry. :) Lepiej by było wpisać, że dostajesz PZ jak masz w grze ŻZ Capitolu lub kilku, albo, że jak dajesz im bezpośrednio. Zwiększyć tylko premię na 2 PZ.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 03, 2019, 12:03:56 pm »

Ostatnie zdanie wali po łoczach. Do skasowania.
Zapisane

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 03, 2019, 11:35:27 pm »

Moje postrzeganie świata DT jest nieco inne niż Wasze ;).
Mnie wali po łoczach jak Bank Bauhausu jest w talii na samych Legionistach, i służy do wystawiania Pretoriańskiego Łowcy.
Doesn't matter.
Zdanie można usunąć (co zajmie kilka sekund), a pomysł jakiś jest :)
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2019, 11:26:35 am »

Z tego co pamiętam gracz jest jakimś tajnym członkiem organizacji o nazwie "maska". Jak się mylę to mnie poprawcie. Jego celem jest użycie wszystkich możliwości aby wygrać. Więc używanie kasiury korporacyjnej aby wystawić żołnierza ciemności jest tylko  środkiem do celu. Poza tym bank i tak swoje zarobi. ;)
Zapisane

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Desant Śmigłowcowy (misja)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 18, 2019, 10:38:36 pm »

Tak, "każdy gracz jest członkiem MASKI, potężnej, tajnej organizacji działającej w obrębie Kartelu, której celem..." coś tam coś tam.
Ten aspekt DT akurat też uważam za nie wypał, co zresztą sami twórcy przyznają zdanie (albo 2 zdania) później:
"W rzeczywistości ta teoria nie sprawdza się, ponieważ każdy gracz dąży do zdobycia władzy absolutnej".
Z jednym trzeba się zgodzić - celem gracza jest zwycięstwo.

Tu podoba mi się rozwiązanie z Dark Edenu. Gracz wciela się w przywódcę, który jest reprezentowany przez odpowiednią kartę. Ale takiego rozwiązania nie da się "przeszczepić" na grunt Doom Troopera, gdyż wymagało by to zmiany 80% mechaniki gry.

Ja zawsze wyobrażałem sobie gracza jako jakiegoś nadprzyrodzonego dowódcę wojsk, w rękach którego nawet Apostołowie są marionetkami, służącemu wiadomemu celowi. Co w sumie potwierdza teorię Nekro.
Argumentów nie mam, ale nie podoba mi się to (takie np. Archiwa Bractwa w taliach opartych na Legionistach itp.).

PS
Bank swoje zarobi, a koniec końców i tak łapę na zyskach położy Erwin ;) 

Stahler.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.