Kwietnia 19, 2024, 04:41:07 pm

Autor Wątek: Zdrajca! (karta specjalna)  (Przeczytany 938 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Zdrajca! (karta specjalna)
« dnia: Kwietnia 04, 2019, 11:11:39 pm »

ZDRAJCA!

Karta Specjalna  Ogólna

Możesz zbuntować wrogiego wojownika Plemiennego, jeżeli poświęcisz jedną akcję ataku. Po użyciu usuń tę kartę z gry. Wojownik atakuje kontrolującego go gracza, a ty zdobywasz za to punkty (ma to miejsce nawet wówczas, jeśli gracz ma innych wojowników w grze). W talii możesz mieć co najwyżej dwie kopie tej karty.

Uwagi.
1) tak wiem, Bunt na Plemiona ;)
2) Plemiona mają pod górkę, więc (żeby za bardzo im nie utrudniać) ograniczam kartę przeciw nim na 2 sztuki.
Kwestia dyskusyjna.
3) Mam jeszcze pomysł na Skrytobójcę/Płomień Oczyszczenia przeciw Plemiennym, ale z racji że nie lubicie kopiowania
kart, na razie sobie podaruję. ;) Oczywiście odgórnie ograniczony do 1 sztuki.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 05, 2019, 10:03:42 pm »

Nic dodać, nic ująć... Poza tym, że ograniczenia do inne ilości niż 1 sztuka na talię nie istniały w 1st ed. ;) I ja np. za nimi nie przepadam. W ogóle jestem przeciwny twrzeniu kart, które muszą być ograniczane. No i karta słabsza niż Bunt z kilku powodów.
Po pierwsze - weź traf na plemiona... :D Legion co chwila się gdzieś pojawia.
Po drugie - wojownicy plemienni mają raczej małą W więc niewiele ta karta pomoże.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 05, 2019, 10:24:05 pm »

No tak, nie sposób się nie zgodzić. Karta słaba, do użytku jedynie domowego, jak kumpel zapowie, zę gra Plemionami.
Ograniczenia typu "inne niż 1 szt" wymyśliłem sam, właśnie dlatego, że ich nie stosowano w DT (a zapewne i nigdzie indziej). Dla urozmaicenia. ;)
W powyższych okolicznościach nie potrzebne, ale na własny użytek stworzyłem niejednego bohatera plemion, z W odpowiednim (odpowiadającym korpo-koksom) + mnóstwo możliwości dopakowania W wojom Plemiennym.
Ograniczeń można nie lubić, ale ich brak powoduje, że wszyscy biorą do talii po 5 sztuk czegoś (danego typu), a cała reszta jest (tegoż typu) nieużywana. No i są (nie mało) karty, które muszą być ograniczane/banowane.
Discardy się ogranicza/banuje, masowych kilerów itp.
Ja stety-niestety jestem fanem oraniczania (niemal) wszystkiego ;).
Jak się nie mylę, to W-wa ograniczyła sobie Przenośną Minę do 1 (w Standard Warsaw Rules czy coś takiego) - przykład ograniczenia które popieram. 5x Przenośna i pograją tylko talie obliczone na koszenie ekwipunku.
Tak, mając tylko 1 Minę do dyspozycji, trzeba kombinować.
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2019, 10:21:17 am »

Mina wcale nie jest jakaś straszna. Tylko jak można mieć 5 to szkoda nie brać. ;) Trochę utrudnia życie dużym wojownikom i nie promuje walki. W ogóle DT nie promuje walki tylko triki jak pozbyć się wojownika. :) A co do ograniczeń - no nie ma wyjścia, ale to dlatego, że karty nie są zbalansowane. Pracowałem na kolejną edycją DT, gdzie byłyby różne ograniczenia, a do talii chętnie wsadzałoby się słabych wojowników, bo mają np. inne zalety.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Zdrajca! (karta specjalna)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2019, 11:33:14 am »

Dla mnie karta do side baru jak ktoś gra plemiennymi. Na turnieju wyciągasz i zawsze jakies pkt wpadna. Podoba mi się ten skopiwany pomysł.
Zapisane