Marca 28, 2024, 01:04:23 pm

Autor Wątek: Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)  (Przeczytany 1223 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)
« dnia: Kwietnia 07, 2019, 10:50:57 pm »

DEPOZYT RZECZY ZNALEZIONYCH

Umocnienie  Ogólne

Możesz umieścić DEPOZYT na dowolnym swoim obszarze. Za każdym razem, gdy odrzucasz kartę (karty) z ręki w trakcie swego kroku 3., możesz dołączyć ją (je) tutaj. Nikt oczywiście nie ma do nich wglądu (poza tobą). W dowolnej chwili, płacąc 3P za sztukę, możesz wziąć kartę spod DEPOZYTU na rękę. Jeżeli umocnienie to zostanie zniszczone, przepadają również przechowywane tu karty. W przypadku, gdy zostajesz zmuszony do odrzucenia kart z ręki, DEPOZYT nie zadziała - karty lądują na stosie jak zwykle.

UWAGI:
1) wyłożenie umocnienia zajmuje jedną akcję według zasad (chyba, nie jestem pewien) - jak coś to można dopisać
2) zapis o wglądzie chyba zbędny - i tak nikt nie ma prawa oglądać moich kart.
3) zapis, a w zasadzie ostatnie zdanie chyba też zbędne - jak ktoś mnie zmusza do odrzucenia kart, to raczej nie w moim kroku 3.
4) zapis o przepadku kart pewnie uznacie za nie jasny, jestem skłonny go uściślić: po odrzuceniu D. => odrzucenie; po anihilacji => anihilacja kart.

Jeśli potwierdzicie moje przypuszczenia (czyli punkty 1, 2, 3 i 4), dokonam edycji "karty" na bardziej odpowiadającą realiom DT.

EDIT
za radą Nekro zmieniłem drugie zdanie, żeby nie było przymusu. Zamieniam też zapis "budynek" na bardziej oficjalną, doomtrooperową wersję.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2019, 11:21:11 pm wysłana przez Kapitan Shinobi »
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 18, 2019, 11:41:22 am »

Bardzo fajny pomysł.
Punkt 3 bezwzględnie musi zostać. Zdanie pierwsze dodaj tą informację o jednej akcji.
Za każdym razem, gdy odrzucasz kartę (karty) z ręki w trakcie swego kroku 3 możesz dołącz je tutaj
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 18, 2019, 06:29:59 pm »

No zapisy jakie podajesz są takie "mocno na luzie". :) Tak jakby jeden gracz drugiemu mówił jak to działa. Na karcie powinno być trochę inaczej. Zapis o Akcji nie jest konieczny. Umocnienia zagrywa się za akcje poza Bankie Bauhausu. Banki rosną jak grzyby po deszczu "w dowolnej chwili". Zamiast budynek powinno być Umocnienie i kilka takich drobiazgów. Karta fajna, ale ostateczne poprawki to bym robił we właściwym textboxie już. Jako pomysł całkiem spoko. Tylko kwestia ceny jeszcze. 3 to dość tanio jak za takie możliwości. ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 18, 2019, 11:02:38 pm »

Moje zapisy na kartach wynikają po części z tego, że sam sobie tłumaczę jak działa karta.
Inaczej nie kumałbym połowy ;) kart.
Puenta - taki mam styl, czy tam jak to nazwać. Z resztą zawsze pisałem sobie do szuflady, więc skoro świat miał się o tym nigdy nie dowiedzieć, nie było podstaw do przejmowania się tym.
Teraz po moim "coming out" sytuacja się nieco zmieniła.

A co do Banku - szczerze mówiąc nie podoba mi się, że wchodzi bez akcji.
U mnie wszystkie umocnienia potrzebują akcji, no chyba, że jaka karta/zdolność pozwala wykładać um. w dowolnej chwili  ;).

PS Nekro
A co zmieni "możesz dołączyć"?
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Depozyt Rzeczy Znalezionych (umocnienie)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 20, 2019, 06:42:13 pm »

Za każdym razem obliguje ciebie a możesz to możesz i nie będzie różnych interpretacji.
Zapisane