Październik 22, 2019, 12:47:07 pm

Autor Wątek: Przygoda Szachowa  (Przeczytany 115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

• Banzai!!!
Przygoda Szachowa
« dnia: Czerwiec 14, 2019, 10:34:47 pm »

Od pewnego czasu gram sobie przez neta w szachy, na lichess.org. Mam powiedzmy kilka tys. partii (mój poziom to ok średni - 1400-1500). Tyle tytułem wstępu.

Wczoraj zagrałem 3 partie z graczem "x". Koleś w rankingu (te są widoczne więc wiadomo z kim się gra) - ponad 1900.
czyli mniej więcej Górnik Zabrze - Valencia. Ale co tam, zawsze robię gry i czekam kto się podłączy. Jak nawet jest gościu sporo mocniejszy, to najwyżej przegram.
Ale kolo zamiast grać normalnie, jak tylko uzyskał przewagę, zaczął spamować czat: "looser" i takie tam. Nawet coś wrzucił z tłumacza po polsku (nie ukrywam pochodzenia, na lichessie). I tak przez 3 gry.
Żeby była jasność - gościu świadomie podłączył się do mojej gry, czyli wiedział z jakim graczem (w sensie poziomu będzie grał) - tylko po to, żeby "sklepać mi miche" i sobie pobluzgać na czacie. 

Normalnie bym go olał, ale coś mnie tchnęło, i myślę sobie - a sprawdzę czy można gościa zaraportować. No i można, jest zakładka, wszystko ładnie opisane - No więc skrobnąłem łamaną angielszczyzną co mi leży na wątrobie, załączyłem partie (tego wymagali jako dowodu) i - poszło w świat.

Dziś włączam lichess, a tam wisi powiadomienie. Coś takiego typu "someone you reported is banned" czy w tym stylu, czyli że koleś dostał bana (a na pewno to ten, bo nikogo innego nie zgłaszałem).

Puenta - jestem w szoku, szybkością reakcji i rezultatem (o ile faktycznie gość dostał bana), oczywiście w pozytywnym szoku.
Pytanko - czy spotkaliście się z czymś takim tutaj, w sensie czy zdarzyło się na forum DT, żeby kogoś trzeba było zbanować bo sobie wziął za cel obrażanie ludzi? Chociaż pewnie nie, bo różnica skali. DT - grupa zapaleńców pasjonatów, szachy - dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata (w tym pewnie i paru frustratów, którzy leczą swoje kompleksy szachami, bo akurat tu im "bozia" obrodziła talentem). 

Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

• Administrator
Odp: Przygoda Szachowa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2019, 01:03:11 am »

Historia tego forum zaczyna się od bana. :D Jasne, że bywało... ;)

A dla Ciebie śmieszny trik - jak trafisz jakiegoś wymiatacza i będzie grał białymi, to odpal sobie w drugim oknie jakieś szach vs komputer i graj białymi - rób jego ruchy, a ruchy kompa powtarzaj u siebie (poziom oczywiście arcytrudny). ;) Rozwalisz 99% przeciwników. ;)
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.