Zasady gry > Karty

Etoiles Mortant

(1/2) > >>

Kapitan Shinobi:
Jak należy intepretować jej zdolność "przeciwnikiem atakującego ET musi być, jeśli to możliwe Legionista Ciemności"?

Przypuśćmy, że mam ET, a oponent ma dowolnego Żołnierza Zagłady w Szwadronie i dowolnego LC za Murem Obronnym. Oczywiście nie nonkombatanta. Czy moja gwiazda może legalnie atakować ŻZ?

Ewentualnie, Legionista może być pod wpływem np. Uduszenia, co też wyłącza go z prowadzenia walki. Czy wówczas Etka może bić wrogich ŻZ legalnie?

pretorianstalker:
Za Murem to noncombatant. Noncombatant to każdy wojownik, który nie może atakować i być atakowany. Jeśli z jakiegoś powodu nie może wybrać LC nie ma ograniczeń.

Kapitan Shinobi:
Aha, czyli jak LC są pochowani za Murem, to Etka może "łoić" kogo chce (tzn jak każdy inny Żołnierz BA)?
W morcie jest taka karta, chyba Shore Leave, to też robi noncombatanta?
Jeszcze takie pytanko (czy są nonkombatantami):
Pojmany Mistrz Valpurgius lub dowolny inny LC
Uduszony LC
Zaginiony w akcji
Uwięzieni w obozie jenieckim/obozie pracy.

pretorianstalker:
Co do EM i Muru - tak, może atakować kogo chce.
Co do bycia noncombatantem:
-Pojmany, Zaginiony w akcji, po Błędzie nawigacyjnym, Shore leave, po Treningu, pod wpływem Snu itp. - noncombatant
-Uduszony nie - on nie może wykonywać akcji ale można go atakować
-na obozach jest zapis - may never attack and be attacked - definicja noncombatanta (można zwrócić uwagę na różnicę w karcie Cień - tutaj zapis mówi, że wojownika nie można atakować, ale on może dołączyć do walki czyli nie jest noncombatantem, ale nie broni gracza przed atakiem co wynika z dodatkowego zapisu na karcie)

Kapitan Shinobi:
Mam wątpliwości co do Uduszenia. Jak mniemam, ta karta jest tylko w wersji PL, czyli nie ma błędu w tłumaczeniu.
Na karcie stoi, że wojownik nie może wykonywać żadnych czynności. Prowadzenie walki to też czynność, nawet w obronie. Według mnie wojak uduszony nie może walczyć.

Czynności to nie tylko akcje, jak sądzę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej