Kwietnia 20, 2024, 05:17:24 am

Autor Wątek: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.  (Przeczytany 625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Veetoo

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
    • Goblikon
Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« dnia: Marca 10, 2023, 11:46:54 pm »

Dobry wieczór!
Po 5 latach przerwy wracamy z konwentem w Raciborzu (ostatnia edycja w 2017 roku choć ostatni raz chyba zawitaliście do nas w 2015 roku). Standardowo - zapewniamy miejce, nagrody i dobrą zabawę w kameralnym gronie.
Konwent w Raciborzu, 14-16 lipca, o miejsce - jeszcze walczymy, podamy w późniejszym terminie.

Jeśli jesteście chętni - proszę o zgłoszenie na maila program.goblikon@gmail.com
Informacje o konwencie będą się pojawiać na profilu facebookowym: https://www.facebook.com/goblikon

Mam nadzieję, że - do zobaczenia!
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2023, 12:55:15 pm »

ja bym się chętnie wybrał i pewnie kogoś z Krakowa też bym zmobilizował

Panowie, co sądzicie?

Dawno bardzo nic nie graliśmy
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2023, 01:33:07 pm »

Nostalgicznie by się wróciło do Raciborza :)

Qlig - zapraszamy do Waw - gramy w miarę regularnie, a ostatnimi czasy bywają ludzie spoza - np. Atticus, PRetroianstalker, Cyberedd, TrStarter, Kati i inni - na ostatnim graniu było 11 osób :)

Masz może FB? odnajdź mnie i dołączę - na tej grupie dużo piszemy - trochę życie z forum się tam przeniosło...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2023, 10:50:50 pm »

Ja bym rozważał... Może się uda wybrać. Myślę, że jedna czy dwie osoby z okolic Śląska by sie jeszcze znalazły.

Przy okazji - ja teraz też z okolic Krakowa. Ktoś tu grywa jeszcze?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 27, 2023, 07:47:00 pm »

Ok - kto chętny pisać. Sprawdzam jak to będzie z miejscami dla nas. Na razie chętnych jest sporo, myślę że można liczyć na około 10 osób... Może więcej, może mniej - to się okaże. Deklarowac się kto chętny, a najpóźniej w weekend wrzucę zasady. Postaram się wrzucić minimalne ograniczenia - pewnie tylko discard i trochę kart zmulających grę do jednej sztuki. Zobaczymy...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 28, 2023, 12:27:57 pm »

Propozycja zasad na Goblikon:

Obowiązują STR

Dodatkowo:
1. Ograniczone do jednej sztuki:
- Pojmany
- Błąd Nawigacyjny
- Całkowite Zaćmienie
- Trening
- Owca Na Rzeź
- Shore Leave
-Przerażające znaki
-Wyspiarz Grinder

2. Zbanowane:
- Throwing It All away
- Wielka wróżba

3. Pozostałe zasady:
- Dowolna ilość ataków w gracza za PZ
- Herold i Untouchable chroni przed Repudiate,
- Nie stosujemy dziwnych zasad o pojazdach - tzn. jak się odrzuci pojazd to wojownik NIE zostaje ranny
(chodzi o pojazdy dołączane do wojowników, np. T32) oraz wojownik w pojeździe NIE może się ukrywać,
- Nie palimy kart,
- Dozwolona tylko jedna karta discardu w decku - do wyboru z: Powiew, Burza, Przejęcie Kontroli, Częściowe Przejęcie Kontroli, Pound Of Flesh, Wybieg,

4. W przypadku sporu, którego nie będziemy w stanie rozwiązać na miejscu w oparciu o informacje z forum lub inne argumenty (obydwa rozwiązania nie będą powodowały dalszych problemów i uznamy je za równie prawdopodobne) decyzja zostaje podjęta losowo (rzut kością lub monetą) i zasada obowiązuje do końca turnieju. Temat potem możemy przedyskutować na chłodno na forum i wybrać inne rozwiązanie. :)

Wszelkie inne propozycję proszę zgłaszać jak najszybciej bo czasu niewiele.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 28, 2023, 01:20:09 pm »

Napisz co z kartami promo - z nimi/bez nich, jakieś ograniczenia...?
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 29, 2023, 10:10:44 am »

Co do promo to str chyba je wyłącza. Bez promo. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 16, 2023, 10:26:30 am »

I po turnieju... Zagrało 7 osób. Wszyscy zdążyli nieco zardzewieć, ale pomimo zapowiedzi, że będziemy co chwile rzucać kostką żeby rozwiązać problem z zasadami nic takiego nie miało miejsca. Nie było nawet żadnej bardziej skomplikowanej dyskusji, tylko kilka standardowych wyjaśnień co do kolejności zagrywania kart i zawiłości MOACB.

Bardzo fajnie było pograć po latach na turnieju, ale trochę szkoda, że mogło nas być powyżej dziesięciu, a było siedmiu. Fajnie, że po latach wrócił Nekro - dzięki za przyjazd. :) Mam nadzieję, że kolejne turnieje będą jeszcze liczniejsze.

Gry były dość szybkie bo dozwolone były wielokrotne ataki w gracza. Niewielka ilość zbanowanych kart nie spowodowała wysypu dziwnych samogrających talii (w sumie to chyba tylko moja trochę na tym bazowała), ale to chyba dlatego, że większość składała gdzieś w pośpiechu z braku czasu... No cóż - życie w pewnym momencie nie daje za dużo czasu na składanie talii, są inne obowiązki...

Moja talia oparta na Mercenary i Zwrocie podatku sprawdziła się nieźle, chociaż ze dwa razy się spociłem, bo było ryzyko, że zostanę rozjechany z braku obrony na ręce - na przeciwko często i gęsto stali grubi wojownicy z opcją wielokrotnych ataków. Przeciwnikom nie udało się akurat wykorzystać tych momentów, więc wszystkie gry do przodu.

Poniżej wyniki:
1. pretorianstalker - 6 zwycięstw
2. Młody - 4 zwycięstwa
3. Bartek - 3 zwycięstwa (+75 PZ)
4. Qlig - 3 zwycięstwa (+31 PZ)
5. Nekro - 3 zwycięstwa (-17 PZ)
6. Marqwitch - 2 zwycięstwa
7. Cyberedd - 0 zwycięstw

Marqwitch w ramach nagrody pocieszenia rozwalił statystów na turnieju Tekkena i zgarnął jakąś nagrodę... :)

W wolnej chwili dodam talię. Bartek nie musi dodawać talii - grał talią Diablera z 2006 roku, "Nic specjalnego". Talia jest w dziale z taliami. Kilka kart zostało zmienionych - dodany Bank Bauhausu zamiast jakiegoś przywołania i dwóch Lutków zamiast 2 Repudiate, bo te były w mojej talii. :)

Z ciekawszy akcji to właśnie gra Bartka z Qlig'iem - Qlig skończył talię i zaplanował decydujący cios i prawie mu się udało ale... No właśnie. Warunki zwycięstwa się skomplikowały bo nie dość, że gra toczyłą się do 46 PZ to jeszcze Bartek musiał spłacić kredyt. :) Ale jako, że Qlig nie miał już talii to kredyt można było rozłożyć na dogodne raty, więc Bartek wygrał.

Skoq - proszę zaktualizuj ranking w wolnej chwili. :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Goblikon 2023, 14-16 lipca Racibórz.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 19, 2023, 01:20:05 pm »

wielkie podziękowania za grę dla wszystkich obecnych!, super było się spotkać po tylu latach
mam nadzieję, że tym roku coś jeszcze zagramy, może w BB?
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...