Kwietnia 25, 2024, 02:33:21 am

Autor Wątek: Vendetta  (Przeczytany 2285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Vendetta
« dnia: Czerwca 20, 2006, 06:28:53 pm »

Grając przez net wynikła mi taka kwestia: Mój przeciwnik twierdził, że Vendettę zagrywam dopiero po walce, a moim zdaniem jeszcze w ciągu walki po zabiciu mojego Wojownika, ale przed przyznaniem punktów. I czy wolno mi zagrać drugą Vendettę po Zakłóceniu pierwszej? Już się pogubiłem z tym "natychmiast". Mi się wydaje, że mogę.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Vendetta
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2006, 06:43:23 pm »

Z opsiu karty wynika, że zagrywa się ją w walce po tym jak śmierć wojownika mishimy nie zostanie skontrowana.
Z natychmiast t jest dziwna sprawa :)
W sumie po Zakłóceniach nie jest to już "natychmiast" i nie zagrywamy tak samo drugiej Ucieczki po tym jak jedna się nie uda.
Ale z drugiej strony zagrać takie karty mają też prawo inni gracze. Przykład:
Golem ciemności dostał ranę w walce. Leczy się automatycznie i ktoś rzuca Switched labels. Właściciel Golema rzuca zakłócenia - skutecznie. Gracz po lewej ręce tego, który rzucił przed chwilą Switched labels też chce użyć tej karty i może ja rzucić. Już i tak nie jest natychmiast, ale ma do tego prawo.

Jest to trochę dziwna sprawa. Trzeba to dokładnie ustalić.

Co do Vendetty to chyba nie ma watpliwości - tylko jedna może zostać zagrana, bo tak pisze na tej karcie :P Chociaż z drugiej strony tylko jedna może wywrzeć efekt :) A można pewnie wiele zagrać :D POjechana sprawa...

Ale problem "natychmiast" pozostaje.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Vendetta
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 20, 2006, 06:54:17 pm »

Ale jeśli pierwsza w ogóle nie miała wpływu na grę to chyba można jednak zagrać drugą.
Wydaje mi się, że tekst "Jeżeli zostanie użytych kilka kart PRZYSIĘGA ZEMSTY, wówczas działa tylko pierwsza" miał na celu wyeliminowanie zagrań typu podwójnego zranienia przeciwnika, jeśli w samej walce lub wcześniej nie został w ogóle ranny.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Vendetta
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 20, 2006, 07:00:57 pm »

Tak też napisałem ;)
Pozostaje sprawa NATYCHMIAST - jak ja rozwiążemy to będzie po wszystkim :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Vendetta
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2006, 09:27:29 am »

Cytat: "pretorianstalker"

Ale z drugiej strony zagrać takie karty mają też prawo inni gracze. Przykład:
Golem ciemności dostał ranę w walce. Leczy się automatycznie i ktoś rzuca Switched labels. Właściciel Golema rzuca zakłócenia - skutecznie. Gracz po lewej ręce tego, który rzucił przed chwilą Switched labels też chce użyć tej karty i może ja rzucić. Już i tak nie jest natychmiast, ale ma do tego prawo.

Ale problem "natychmiast" pozostaje.


Jeżeli powyższa sytuacja odbyła się z zachowaniem wszelkiej kolejnści -- pierwszeństwo odpowiedzi ma gracz następny w kolejce -- to to następny gracz nie może już użyć Swiched Labels. Żeby użyć karty trzeba mieć "możliwość jej użycia" (śmiesznie to brzmi prawda?) . W sumie to założe oddzielny wątek bo to chyba trzeba ten problem naświetlić.

A co do 2 vendetty to nie można jej użyć ;)
Zapisane