Kwietnia 19, 2024, 09:15:52 pm

Autor Wątek: Tajna Misja  (Przeczytany 3576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Tajna Misja
« dnia: Lipca 01, 2006, 01:48:25 pm »

Ostatnio podczas gry wyszła mi taka sytuacja:

Na stole mam Katedrę i Longshore.

A w ręce 2xTajna Misja, 2xInfiltracja i Zrównanie z Ziemią  :lol:

Rzucam Zrównanie :mrgreen: i zagrywam Tajną Misję wraz z Infiltracją. Czy wolno mi zagrać od razu kolejną Tajną Misję z drugą Infiltracją? Każdą zagrywam na inne miasto, więc problem leży tylko w tym czy Tajną Misję trzeba zagrać natychmiast po wykonaniu Misji.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Tajna Misja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 01, 2006, 05:56:48 pm »

Uważam, że jedna kartą dwóch takich samych misji się nie wykona choćby i karta tajnej misji na to nie wskazywała.

Secret Mission
Special
General
R
You may conduct a secret mission. When the mission is done, play
its card
and this card. You must be able to prove that you completed the mission
fairly and legally. You gain all of the benefits of the completed
mission.

Myślę, że nie można rzucić Odwiedzin ciemności na swojego człowieka z Bractwa, a potem rzucić powiedzmy 2x Tajna + 2x Cios dla kardynała (pomijając fakt, że jest zakazany ;) )
Jedna misja w jednym czasie. Nie można wykonać Infiltracji na każde miasto wyburzone, ale raczej wykonuje się ja po każdej karcie wyburzajacej.
Inaczej, po wyburzeniu jednego miasta jesteś w stanie udowodnić kolejno 5 razy, że wypełniłes tajną misję co jest kompletną bzdurą :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Tajna Misja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 01, 2006, 06:38:10 pm »

No dobra, a co jeśli miałem na stole Strefę Walki i Katedrę, rzuciłem Zrównanie, a na ręce 2xTajna Misja, Infiltracja i Zrównać to z Ziemią :D

Cytat: "pretorianstalker"
pomijając fakt, że jest zakazany ;)

Częściowo Zakazany :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Tajna Misja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 01, 2006, 07:00:03 pm »

Hmm... W sumie wykonałeś dwie misje polegające na czymś zupełnie innym. Trudno powiedzieć - sytuacja dość abstrakcyjna :D Myślę, że jesteś w tym momencie udowodnić, że wykonałeś każdą z nich, bo każda miała inny cel.
Gdyby mozna było wykonać klka razy taką samą misję, to bez problemu można udowodnić kilka razy z rzedu, że katedrę się wyburzyło. Myślę, że misje zagrywane z Tajnej misji nie powinny się niczym różnić, od misji wypełnianych w sposób normalny poza tym, że wykonujemy je z ręki. Czyli - z jednego umocnienia 1 infiltracja (tudzież z kilku niszczonych za jednym razem), i podobnie z całą resztą. Tajna misja nie powinna nam dawać dodatkowej możliwości wypełniania identycznych misji, ale też nie powinna przeszkadzać w wykonaniu kilku misji równocześnie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Tajna misja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2009, 02:58:16 pm »

Ostatnio sporo grałem ze znajomymi "dziwnymi deckami" (zupełnie losowe karty w talii). I zastanawia mnie czy można zrobić coś takiego:
Gracz A Najemnikiem mishimy zabija Krwawego bereta gracza B. Gracz C widząc w tym swój interes (np gra drużynowa lub po prostu woli bo ktoś inny wygrał grę :P) rzuca Tajną misję a następnie pokazuje Dowód odwagi. Teoretycznie można tak zrobić - przynajmniej wg mnie.

A co by było np z taką chytrą zagrywką? Trzeba zapłacić PA za Najemnika mishimy?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Tajna misja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2009, 05:45:40 pm »

Najemnik zdobywa 12PA dla swojego właściciela. Niewielki improvement :P
Tak, Chytrą też można, tylko trzeba zapłacić.
Zapisane

Czysiaczek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 54
  • Umiesz liczyc, licz na siebie.
    • Zobacz profil
Tajna Misja
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2009, 07:18:46 pm »

Wiem, że ten wątek był już rozpatrywany i znajduje sie w archiwum, ale przyszła mi do głowy pewna myśl, więc zapytam:

Czy tę kartę muszę zagrać natychmiast po tym, gdy wykonałem misję, czy mogę sobie poczekać kilka tur i wtedy rzucić "tajną..."?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Tajna Misja
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2009, 08:09:38 pm »

Musisz ja rzucić tak na serio przed kartą misji i rzucić natychmiast po wykonaniu :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Tajna Misja
« Odpowiedź #8 dnia: Września 11, 2010, 10:41:22 pm »

Czy można tajną misją zagrać więcej Mrocznych kohort lub Doborowych oddziałów? Np 3 w jednej turze? W sumie to nie to samo co 2x Zabójstwo na jednego gościa.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Tajna Misja
« Odpowiedź #9 dnia: Września 15, 2010, 04:20:45 pm »

W sumie to nie mam pewności, ale powiedziałbym, że nie - raczej zasada działa tak, że jedną taką samą misję można wykonać na raz - inaczej będzie można zrobić 2x zabójstwo na tej samej zasadzie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.