Marca 29, 2024, 10:25:06 am

Autor Wątek: Na Czarną Godzinę  (Przeczytany 3937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« dnia: Lipca 02, 2006, 05:21:45 pm »

Co się dzieje jak ktoś rzuci na siebie tę kartę nie mając już kart w Draw Pile?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2006, 05:28:41 pm »

Karta nie działa. Jeżeli na karcie pisze, że musisz zrobić coś, czego zrobić nie możesz, poprostu ignorujesz ten efekt.
W przypadku Na czarną godzinę, musisz zamienić karty z ręki z kartami z talii - jeżeli to niemożliwe, nic się nie dzieje.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

morgothmaster

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 02, 2006, 11:42:04 pm »

Należy jeszcze zwrócić uwagę że karty wkładane są na spód talii - zawsze zastanawiałem się jak powinna przebiegać sytuacja, gdy po chwili gracz, który to uczynił rzuci np Zamówienie (z kart które właśnie dociągnął). Po zagraniu takiej karty stos powinien zostać potasowany ponownie  częściowo niwelując efekt ,,Na Czarna Godzinę" (powodując tylko wymianę kart) - przynajmniej moim zdaniem, ale może ktoś grał inaczej?
Zapisane
ester

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 03, 2006, 01:43:19 pm »

Nigdzie nie ma napisane, że efekt "Czarnej godziny" ma być stały. Można talię swobodnie potem tasować. Natomiast nadal nie wiem, czy karty wkładane na spód talii wolno układać w dowolnej kolejności czy nie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 03, 2006, 05:01:06 pm »

Na dobrą sprawę po tym jak rzucimy to na przeciwnika, ten może poprzekładać karty w poszukiwaniu Zakłócenia czy Skradzionych i zadeklarować, że niestety ich nei znalazł, a karty i tak są ułożone :D

W sumie układanie kart powinno być dozowolone :)

Oczywistym jest też, że talia po KAŻDYM przeszukaniu ulega tasowaniu i nie ma wyjątków od tej reguły.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2009, 11:52:34 am wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 07, 2006, 09:26:54 am »

"Tasowanie" to osobna kwestia i nie ma tu miejsca na "układanie kart" w jakiejś kolejności- to są jednak dwa różne określenia. Nie tu czego naciągać.

Co do " na czarną .." to chyba pozostają zasady fair play, chociaż, jak już ma od tego zależeć zwycięstwo to może być różnie, więc turniejowo proponowałbym tak:
ponieważ nie można zmusić Gracza, by kart nie ułożył jak chce po kolei wkładając je na spód talii, myślę, że lepiej byłoby uznać to działanie za dozwolone.
Zapisane

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2006, 05:37:06 pm »

Mam jeszcze pytanie, co sie stanie, gdy ktos rzuci "Na czarna godzine" na gracza ktory mam na rece wiecej kart na rece niz jest w talii?? Np. gracz obrywa z "Na czarna godzine" majac 6 kart na rece, a tylko 2 w talii, czy nic nie musi zrobic, czy tez wymienia tylko dwie karty??
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Na Czarną Godzinę
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2006, 06:49:00 pm »

Karta nie dziala, bo nie możesz się zastosowac do jej instrukcji. Nie można wybierać co chcemy zrealizować, a co nie, tylko trzeba zrobić wszystko :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.