Marca 28, 2024, 01:25:54 pm

Autor Wątek: Empatia  (Przeczytany 3735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Empatia
« dnia: Lipca 02, 2006, 06:47:06 pm »

W sumie ciekawa Sztuka tylko jakby niedoprecyzowana:

1. Znaczy się jak zapłacę 30PA to Gracz musi mi powiedzieć o Atakach jakie planuje w następnych trzech turach czy o trzech następnych atakach w ogóle?

2. Jeśli powie, że nie będzie atakował to nie będzie mógł zaatakować nawet jak wystawi nowych Wojaków?

3. Jeśli powie, że atakuje konkretnego Wojownika to jeśli ten Woj zejdzie ze stołu zanim nastąpi Atak to nie może zaatakować kogo innego, nawet Gracza?

4. Co jeśli rzucę tę Sztukę w pierwszej turze, a Przeciwnik nie ma jeszcze Wojowników w grze?

5. Czy do tych Ataków (czy musi je deklarować?) kwalifikują się takie działania jak rzut Granatem i Ostrzelanie Szarakiem?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Empatia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 02, 2006, 08:17:49 pm »

Jest to kolejna głupia sztuka typu Poznanie prawdy :)
1.Chodzi o wszelkie plany na 3 kolejne tury.
2.Jeżeli powie, że nie będzie atakował to nie może zaatakować, chyba, ze zostanie zmuszony.
3.Tu jest problem - musi on się zastosowac do tego co powiedział o ile to możliwe. Jezeli nie ma już tego kogo podał na obrońcę to chyba może robić co mu się podoba bo i tak się nie zastosuje do tego co powiedział.
4.Gracz opisuje co i kim zrobi i o ile się konkretny wojownik pojawi to może nim wykonać atak. Gorzej jak ma talie na barctwo, a powie, że wykona ataki Alakhaiem - nie ma szans się zastosowac w tym momencie więc czar jest bez sensu.
5.Nie - to nie ataki, więc nic nie musi nam mówić, musi jednak w pierwszej kolejności przeznaczyć akcje ataku na to co powiedział.

Można przyjać, że ataki trzeba określić w odniesieniu do sytuacji obecnej, czyli jak nie mamy wojownika, to mówimy, że przez 5 kolejnych tur nie zaatakujemy. Jak mamy tylko jednego, to opisujemy ataki tym jednym. Inaczej czar nie ma sensu - mówimy zawsze, że zaatakujemy 5 razy Lekarzem Wojskowym, a i tak go nie używamy :P Nie mamy go w grze, więc nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów :/
Czar dość bzdurny i chyba nikt z niego nie korzysta :) Jak trafiłem go w boosterze to myślałem, że się potnę :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 04, 2008, 01:00:16 pm »

odswieze lekko temat.
rozumiem, ze ustaliliscie, ze jezeli zagram empatie na gracza nie posiadajacego wojownika na stole to nie moze on w nastepnej turze atakowac, tak?
poza tym wydaje mi sie, ze kazdy wybor jest osobnym planem, ktorego trzeba sie trzymac tzn przykladowo jezeli mam na stole znawce i rzucam empatie na przeciwnika z niszczycielem i lowca, on deklaruje, ze zaatakuje strzelaniem niszczycielem na znawce, pomiedzy turami niszczyciel zostal odrzucony, ale przeciwnik nadal musi atakowac strzelaniem znawce (nieistotne czy lowca czy nowo wystawionym wojownikiem).
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 04, 2008, 03:51:34 pm »

rozumiem, ze ustaliliscie, ze jezeli zagram empatie na gracza nie posiadajacego wojownika na stole to nie moze on w nastepnej turze atakowac, tak?
Wydaje mi się, że może powiedzieć np., że będzie atakował pierwszym Wojownikiem, którego wystawi lub coś w tym stylu.

poza tym wydaje mi sie, ze kazdy wybor jest osobnym planem, ktorego trzeba sie trzymac tzn przykladowo jezeli mam na stole znawce i rzucam empatie na przeciwnika z niszczycielem i lowca, on deklaruje, ze zaatakuje strzelaniem niszczycielem na znawce, pomiedzy turami niszczyciel zostal odrzucony, ale przeciwnik nadal musi atakowac strzelaniem znawce (nieistotne czy lowca czy nowo wystawionym wojownikiem).
Aż tak daleko bym nie szedł.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 04, 2008, 06:57:34 pm »

Karta jest do kitu :) Moim zdaniem usuniecie wojownika, powoduje, że cały plan bierze w łeb i nie trzeba strzelać kimś inny, tylko po to, żeby się nadziać. Mówisz co chcesz zrobić i jak masz możliwość to robisz to mimo tego, że np znawca dostaje minę ;P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2019, 12:57:34 am »

A gdyby wprowadzić taki zapis na karcie EMPATII, że jeżeli gracz nie może w pełni wykonać planu (w sensie w 100%), to nie może w ogóle zaatakować? Rozwiązałoby to co najmniej kilka kwestii:
Np
grający Bractwem, jak powie że zaatakuje Alkiem, to sam się zablokuje na x tur.
Jak powie że zaatkuje wręcz jakimś "mietkiem", a my mamy na stole tylko woja w Poj lat, to też nie może zaatakować.
Itp
Wydaje mi się, że karta byłaby wówczas dość grywalna, Choć za droga. 4 tury luzu za 40 PA - to za dużo moim zdaniem.


 
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 03, 2019, 12:47:18 pm »

To temat na jakiś homemade - karta jes jaka jest... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 09, 2019, 01:22:56 am »

No nie do końca homemade ;) tam mamy nowe karty, a tutaj rozważamy poprawienie bezsensownej, niegrywalnej rzadkiej karty z org DT.
W sumie nie ma takiego działu. Są różne erraty, ale to dotyczy kart problemowych cz tam kontrowersyjnych w działaniu, a EMPATIA nie budzi ani jednego, ani drugiego - budzi politowanie, więc nikt nią nie gra.
W założeniu twórcy (jak mniemam) miała ona dawać komfort psychiczny rzucającemu (na ileś tam tur), przy założeniu że oponent wykaże się 100% prawdomównością.
Ale jak słusznie zauważył Pretor, koleś z talią BR powie, że zaatakuje Alkiem i co zrobisz jak nic nie zrobisz.

Zresztą to nie musi być tak ekstremalny przykład. Ktoś z talią Imperialu powie na przykład, że zaatakuje Maxwellem (kogos tam na coś tam), mając go nawet w ręce, ale wcale go nie zamierzając wystawiać.

Rozumiem że karta jest jaka jest, Mroczny Płomień też jest jaki jest ;). rozważam tylko, czy taki zapis na tej karcie byłby "bardziej na miejscu", czy wówczas karta miałaby jakieś tam działanie - sensowne, zarazem nie przegięte w drugą stronę. To i tak tylko czysta teoria, bo wiadomo że nikt nie będzie poprawiał kart DT (można co najwyżej dać erratę do czegoś, co robi ewidentne errory i różnice w interpretacji).

Można oczywiście założyć wątek w Arkadinie typu: poprawianie słabych/bezsensownych/nie grywalnych kart DT orginalnego. ;)
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Empatia
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 09, 2019, 11:19:25 am »

Pracowałem swego czasu nad drugą edycją, więc poprawianie kart niby wchodziłoby w grę, ale z drugiej strony była ona zupełnie inne od tej obecnej, więc wprost przełożyć byłoby trudno. Chwilowo jest ekstremalnie zajęty, ale jak udałoby mi się zmienić branżę i dzięki temu zaoszczędzić trochę czasu to wrócę do projektu. :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.