Marca 29, 2024, 12:00:41 am

Autor Wątek: Goblikon - Racibórz, 18 VIII 2006  (Przeczytany 27803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bleid

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 05, 2006, 10:48:28 am »

Niestety nie pojawię się na turnieju brak czasu  :(  praca, praca i jeszcze raz praca
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 06, 2006, 07:14:13 pm »

Zasady obowiązujące na turnieju w Raciborzu:
1.Wszystkie ograniczenia kart z oficjalnych zasad obowiązują!
2.Gramy każdą grę do 40 PZ - mamy sporo czasu więć będziemy grali dłużej :)
3.Obowiązują zasady Sierżantów i zasady opcjonalne dotyczące pojazdów (Jeżeli pojazdo zostanie zniszczony, wojownik wewnątrz jest ranny i zasada zmuszająca do opuszczenia pojazdu po zmuszeniu do ukrycia się)
4.Wszystkie rozwiązania problemów jakie rozwiązaliśmy na tym forum (i poprzednim) obowiązują.
5.Wprowadzam zasadę własą - już o niej mówiłem i wiadomo po co ona jest - jak się komuś nie podoba to ktoś ma problem :) Nie jedziemy na turniej z myślą o przeginaniu, tylko żeby sobie pograć - bardziej czy mniej "po chamsku" ale zawsze w pewnych granicach ;)
Czyli: Wszyscy wojownicy, którzy mają zdolność do zabezpieczania wszelakiego typu innych wojowników przed atakiem, tracą taką zdolność, w momencie kiedy nie moga być w ŻADEN sposób zaatakowani (Apokalipta za murem nie broni nikogo przed atakiem, Kawaleryjski zwiadowca będący Patriarchą też nie broni już innych itp.).
6.Nie przenosimy zdolności - czyli gramy tak jak na kartach pisze - tutaj jest to wbrew zasadom oficjalnym, ale tak chcieli użytkownicy forum :)
7.Obowiązują erraty z oficjalnej wersji (ENG), wnajbliższym czasie dołączę ERRATĘ do base set - nie powinna być specjalnie rozbudowana.
8.Jeżeli o czymś zapomniałem, a ustalaliśmy to wcześniej jako wersję dla nas oficjalną - zasady te obowiązują.

Jak komuś coś się niepodoba, lub coś jest niejasne - pisać szybko bo mamy jeszcze czas i można coś uściślić lub poprawić/zmienić.

W każdym razie życzę wielu pomysłów na talie oparet na 100% legalnych pomysłach ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 06, 2006, 07:53:30 pm »

Ja bym jeszcze był za zasadą ograniczenia identycznych Umocnień jednocześnie w grze i zasadą niepalenia kart (tam gdzie to oczywiste) czyli Pech przy 0PA lub Banku Kardynała bądź Sabotaż na Korporację, której nie ma w grze lub która nie posiada Ekwipunku itp, itd.

Aha i Grinder to the Lions!! :D , ale to ostanie to już tylko pobożne życzenie :?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 06, 2006, 09:52:00 pm »

Niestety - do tej pory nie ustaliliśmy dokładnie tych zasad, więc każda z nich jest juz raczej takim życzeniem jak Grinder  Zostało trochę za mało czasu na dokładne ich ustalenia i sprawdzenie czy nie ma jakichś wątpliwości itp.
Sabotaż na Mishimę podczas walk legionu z bractwem to powszechna praktyka i ograniczenie tego typu zagrań jest dość problematyczne tak jak na forum już można było to zauważyć nie raz i nie dwa. Palenie kart jest dozwolone (niestety), ale tylko jeżeli możemy spełnić warunki zagrania karty i musimy w miarę możliwści opłacić chociaż minimalny koszt. Np- Fala prawości, niby jest to zwykły ANY TIME, ale musimy zapłacić minimum 10PA żeby tego użyć itd.
Oczywistym równiez jest, że palenie nie jest mile widziane - zwłaszcza takie chamskie - Wybieg na kogoś kto nie ma kart  , ale nie ma reguł, które to dobrze regulują więc ciężko cokowliek z tym zrobić  Zawszę będą problemy czy cos jest paleniem czy nie.

Jeżeli ktos chciałby zagrać na konwencie na zasadach Prerelease'owych turniejów MtG to pisać :) Wiążę się to z wydatkiem rzędu 30 - 40zł. Sprawa jest prosta - ktoś kupuje ode mnie boostery - określoną ilość, i potem wszyscy którzy nabyli te same ilości boosterów otwierają je i grają składając talie z tego co przyniósl im los :) Gra toczy się  o zakład żeby było ciekawiej ;)
Ceny boosterów:
Base set: 5zł
Inq: 3zł
Wz: 3zł
Być może Golgotha: 7zł/szt (z powodu ich rzadkości w dzisiejszych czasach)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 06, 2006, 10:01:52 pm »

Ja się piszę. Golgothę może odpuśćmy, bo jak ktoś trafi Behemota to rzeź. Zresztą za drogo wychodzi :P

A Bełchatów albo Lublin nie mają zamiaru się zorganizować jakoś grupowo i wpaść do Racibórza?
Zapisane

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 07, 2006, 12:09:30 am »

ja bym chetnie wpadl ale troche zadaleko zebym sam jechal a jakos nikt nie wyrazal checi  :|
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 07, 2006, 12:18:52 am »

Co to jest 400km? Jakbyście się zorganizowali we 4-5 prywatnym autem (Dieselek 8) ) to całkiem tanio wyjdzie.
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 07, 2006, 11:56:51 am »

Ja odpadam ze względu na pracę, mam sporo roboty w sierpniu. Mówiąc o przyszłości, pytałem dawno temu, ale odpowiedzi nie uzyskałem- jak rozwiązujecie problem z noclegiem? Rzecz w tym, że bazę lokalową do gry u siebie to bym znalazł, a lokalizację to mam w centrum Polski, niestety nocleg to już ciężka blacha.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 07, 2006, 02:16:17 pm »

Nocleg jest podobno wliczony w pełną akredytację - 25zł - sale grupowe, czyli trza mieć jakąś karimatę albo śpiwór. Zresztą planujemy grać całą noc, więc wyspać trza się zawczasu. Ja tam nawet w samochodzie mogę kimnąć. W Katowicach nocled nie był potrzebny, bo graliśmy jeden dzień. Nie sądzę, żeby wiele osób chciało przyjechać do Bełchatowa - to musi być raczej jakiś konwent, a nie u kogoś na chacie.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 10, 2006, 01:29:19 am »

To co robimy jakiś turniej drużynowy przy okazji? Znaczy się 2vs2. Z tego co naliczyłem możemy złożyć kilka zespołów - jedna para z Jeleniej, jedna z Dąbrowy, jedna z Brzegu, dwie z Bielska, dhkamil i jego kumpel. Pozostali oczywiście również mogą się dobrać parami jeśli chcą. Uważam, że można to nawet "uoficjalnić".

Może jeszcze jakieś inne wariacje (turniej Placówkowy?)

P.S. Czy Kraków da jakiś znak życia na turnieju? Na razie naliczyłem około 15 "pewniaków", co daje całkiem niezły wynik.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 10, 2006, 01:06:05 pm »

Co do Krakowa - nie wiem, zapytałem nieoficjalnego lidera grupy karkowskiej - bez odpowiedzi.
Co do turnieju grupowego - pomysł ok, ale nie widze sensu uoficjalniać :) Zagramy kolejnego dnia w ramach rozgrywek 4fun ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 10, 2006, 02:14:43 pm »

Uważam pomysł Diablerista za dobry. Ostatecznie nie musi  to być oficjalny turniej a jedynie 4fun, później jednak wyniki mogą być umieszczone na naszym forum. W końcu można by wykorzystać sensownie karty specjalnie do tego typu rozgrywek przygotowane  :idea:
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 10, 2006, 05:22:04 pm »

No przecież na forum pewnie znajdzie sie i tak relacja obszerna z turnieju :) Zakładam, że zdarzy się pare ciekawych rzeczy podczas tych 3 dni.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 10, 2006, 05:31:07 pm »

ja mysle ze bedzie czas i miejsce na turniej druzynowy na Polconie w Lublinie na ktory oczywiscie wszystkich zapraszam :)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 10, 2006, 08:42:27 pm »

A do ilu byśmy grali ten drużynowy, 40PZ na drużynę?
Niech ktoś koniecznie weźmie aparat cyfrowy, bo ja tym razem będę o 1000km oddalony od własnego. 8)
Zapisane