Marca 28, 2024, 09:55:30 am

Autor Wątek: Goblikon - Racibórz, 18 VIII 2006  (Przeczytany 27801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 10, 2006, 09:28:38 pm »

Spoko - nie panikujcie, ustali się wszystko na miejscu.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 12, 2006, 10:15:25 pm »

Cytuj
The game begins when the first player either performs his or her first action, or plays a "play at any time" card. Other players may not play "play at any time" cards before the very first player has had a chance to do something.


Dla przypomnienia - wiem z doświadczenia, że niekoniecznie się tego przestrzega, ale pamiętajcie: gra rozpoczyna się dopiero wtedy gdy pierwszy gracz wykona akcję lub zagra pierwszą kartą zagrywaną w dowolnym momencie! Oczywiście może też zrezygnować z akcji, ale wtedy gra i tak się zaczyna :) Ponieważ, obawiam się, że może to mieć duże znaczenie na turnieju - przestrzegam aby wszyscy o tym pamiętali.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 12, 2006, 11:12:03 pm »

No to od razu lepiej. Przynajmniej nie dostanę Pechem przed wystawieniem Wojownika. Bo jak gram z takim jednym  8)  na gE to mnie kurwica bierze dosłownie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 14, 2006, 11:01:56 pm »

Jeżeli wszyscy się zgodzą to mam nadzieję, że zastosujemy pare poprawek do MOACB - te, o których mówiłem w moim temacie.
1.Zamiast fazy deklaracji ekwipunku mamy fazę deklaracji broni (nie zabiją nas już więcej zanim zdążymy założyć Pancerz ;) )
2.Jedna faza przerywania walki - tuż przed fazą modyfikacji, która jeżeli już się zacznie musi doprowadzić do jakiegoś rezultatu, chyba, że zagrane/użyte zostaną karty, które mogą przerwac walkę w dowolnym jej momencie - nie można juz zaatakować, uderzyć i skończyć walkę jeżeli przeciwnik przeżył.
3.Nierównoczesna walka polega tylko i wyłącznie na nierównoczesnym rozpatrywaniu wyniku, po czym nierównocześnie przebiegają fazy kontrowania ran/śmierci. Faza modyfikacji jest natomiast jedna.

Jeżeli ktoś się nie zgadza to pisać szybko i pisać czemu uważa tak, a nie inaczej. Uważam że te zaady są dobre bo przeciwdziałają nadużyciom - nie lubię gier opartych na naginaniu zasad więc uważam, ze powinniśmy wprowadzić właśnie min te 3 powyższe. Nie zmieniamy już nic poza tym co wymieniono powyżej, żeby nie mieszać.
I tak każdy chyba instynktownie tak właśnie rozgrywał walkę, nie rozdzielał tej nerównoczesnej na dwa zupełnie różne ataki z dwoma fazami przerywania i innymi zdublowanymi fazami...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 18, 2006, 07:34:49 pm »

Wrociliscie juz ? Chwalic sie co i jak ;) Opowiadac panowie :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 20, 2006, 06:55:00 pm »

Turniej został rozegrany na podobnych zasadach do turnieju majowego. Udział wzięło 16 graczy, lecz niestety z różnych przyczyn (najczęściej z powodu długości trwania rozgrywek) z turnieju na różnych jego etapach zrezygnowały 4 osoby co w jednym przypadku niestety miało wpływ na wyniki. Ostatecznie jednak został wyłoniony zwycięzca :) Więcej informacji na temat przebiegu rozgrywek udzielę w najbliższych dniach. Postaram się również zamieścić jakieś informacje na temat składu talii, które zajęły najwyższe miejsca oraz informacje na temat innych rozgrywek jakie odbyły się podczas konwentu (gra drużynowa - niewiele mozna napisać - przedłużała się niemiłosiernie, booster draft - ciekawa rozgrywka trwająca około 5 godzin - zaangazowanych było w nią 6 graczy).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpnia 20, 2006, 07:32:49 pm »

Było super. Tego się nie da opowiedzieć na forum. Tam po prostu trzeba było być. Powiem tylko, że mam niesamowitego farta...  Zapisałem się na Prerelease'a i wyciągnałem z boosterów m.in.:
1. Wojownicy:
Mortyfikator Crenshaw, Valerie Duval, Demnogonis
2. Specjale:
Przerwanie linii dostawczej, Nagła smierć

Wszyscy gracze ciągle się zastanawiali co ja tam jeszcze mogę mieć  W sumie Prerelease trwał aż 3,5 godziny... A jakie świetne combos'y ludzie wymyślali: Celownik laserowy z Karabinem Plazmowym...  Dobre też były moje ataki z Okrucieństwem (znalazłem aż 3). Ostatecznie wygrał Preto do 41 PZ. Miał niewielką przewagę bo kolejni zawodnicy mieli 38, 36, 31, 28, 22 PZ  Trzeba będzie Prereleas'a rozegrać też na kolejnych konwentach. To jest kupa zabawy...
Preto pamiętaj o dobrym zaopatrzeniu przed zlotem.   
    
Niech żałują ci, którzy nie byli...
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 20, 2006, 07:40:56 pm »

Bardziej trafna nazwą jest chyba booster draft - prerelease mimo tego, że rozgrywany jest na podobnych zasadach (jako typ gry - nie jako cały turniej, no i taka nazwa się przyjęła ;) ) oznacza raczej rozgrywkę z wykorzystaniem nowych dodatków, które właśnie mają się ukazać - ale to tylko taka dygresja :) Chciałbym spopularyzować łatwiejszą i trafniejszą nazwę niż ta, której używaliśmy ;)

O ile pamiętam to trwało to dłużej - start od około 15:00, a zakończenie około 20:00, oczywiście odjąć należy czas jaki zajęło graczom skonstruowanie talii.
Ostatecznie faktycznie wygrałem mimo kiepskich kart w boosterach ;) Zaraz za mną z 39 pkt. zakończył grę Nekromagus, kolejny był dhkamil z 38 pkt, potem kolejno Fungus, Marqwitch i Diablerist.
Gra przebiegała na zwykłych oficjalnych zasadach w trybie multiplayer - 6 graczy. Każdy z graczy składał talię z zestawów kart: 3x Base set booster, 5x Inquisition, 1x Warzone.
Wnioski z rozgrywki - zawsze miejcie pod ręką Tępę ostrze - może powstrzymać koniec gry :D Ponadto mozna było zobaczyć całe mnóstwo ciekawych kombinacji w stylu atak z użyciem Potężnego ciosu skontrowany Zaskakującym manewrem (naprawdę zaskakujące ;) ), czy już wcześniej wspomniane Tępe ostrze vs Miecz zemsty ;) Na takich rozgrywkach nigdy nie wiesz co się wydarzy. Robot zabójca zostaje unicestwiony w przeciągu 2 czy 3 tur, podczas gdy zabicie archanioła może okazać się praktycznie niemozliwe ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 20, 2006, 08:25:26 pm »

Ok może być booster draft. Wcześniej używałeś wyrażenia "prerelease", więc kopiowałem po tobie.... Ciekawie wyglądał też etap gry (jakieś 40 min.) kiedy na stole leżał karnofag i co chwile się pożywiał, bo oczywiście nikt nie miał zabijających od razu... (Oprócz mojego Crenshaw'a ale wcześniej szedł po fali prawości.)
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 20, 2006, 09:30:21 pm »

A ja kopiowałem po Marqwitch'u ;) Ale sobie właśnie uświadomiłem, że może to trochę mieszać - przeciez w DT już nic nie wychodzi nowego ;)

W takich grach najbardziej lubię te momenty kiedy ktoś wydaje większą sumkę punktów akcji na jakąś kartę lub wojownika, a nasza wyobraźnia podsuwa nam najgorsze z możliwych wizji ;) W momencie kiedy do gry wchodził wojownik, za 12 PA zamarłem :mrgreen:
Czyżby to już miał być koniec? To przecież nie może sie tak skończyć... :D
Uff - to tylko Robot Zabójca... Takie gry znacznie odbiegają od tego co można spotkać na grach turniejowych czy zwykłych potyczkach :) Można naprawdę rozegrać niezłą walkę z użyciem rzadko spotykanych kart - to mój ulubiony rodzaj rozgrywek.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 20, 2006, 09:41:48 pm »

Od wczoraj booster draft też jest moim ulubionym sposobem zabawy w DT. Tutaj nie ma miejsca na talie szlifowaną od miesięcy. Grasz tym co przyniesie ci los. A ja już zawsze będę brał boostery ze skazami na opakowaniu...  :lol: I prosze cię Preto jak będę u ciebie zamawiał jakieś boosterki to przysyłaj mi tylko te z rozmazanymi napisami (jak oczywiście będziesz takie miał...)
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 20, 2006, 11:19:05 pm »

Hehe zaczynam żałować że my z Bielska nie załapaliśmy się na dalsze etapy...może następnym razem :D.Widze że dalej było przynajmniej równie ciekawie jak na właściwej części turnieju...
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 21, 2006, 12:34:23 am »

To kto wygral i kto przywiezie do Lublina jakies bostery, bo tutaj nie mamy - cos moje ze stanow zaginely w akcji :/
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 21, 2006, 12:20:59 pm »

no to panowie, widzimy sie na Polconie, mozemy nawet zagrać mecz wschód - zachód :D
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej Doom Trooper - Goblikon, Racibórz (18 VIII)
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 21, 2006, 06:44:31 pm »

W turnieju wzięło udział 16 graczy (miało być 17 ale jeden mimo zapowiedzi się nie zjawił):
Bulielmo
Czaki
dhkamil
Diablerist
Fungus
Izzi
Jasieq
Kfucker
Marek
Marqwitch
Nekromagus
pretorianstalker
Qba
Rafael
Tomek
Wybraniec22

Gracze zostali podzieleni na dwie grupy:
Grupa A:
-Bulielmo
-Diablerist
-Izzi
-Marek
-pretorianstalker
-Qba
-Rafael
-Tomek

Grupa B:
-Czaki
-dhkamil
-Fungus
-Jasieq
-Kfucker
-Marqwitch
-Nekromagus
-Wybraniec22

W każdej z grup rozegrano pojedynki każdy z każdym i 4 pierwsze miejsca z każdej grupy przeszły dalej do rundy rozgrywanej systemem pucharowym.
Z grupy A wyszli (kolejność według zdobytych punktów):
1.Diablerist
2.pretorianstalker
3.Rafael
4.Bulielmo

Z grupy B wyszli:
1.Marqwitch
2.Wybraniec22
3.Jasieq
4.Kfucker

W ćwierćfinałach zagrali:
1.Diablerist vs Kfucker 0/1
2.pretorianstalker vs Jasieq 0/1
3.Rafael vs Wybraniec22 1/0
4.Bulielmo vs Marqwitch 0/1

Półfinały:
1.Rafael vs Kfucker (mecz oddany ze strony Kfuckera, który pojechał zaraz po ćwierćfinale)
2.Jasieq vs Marqwitch 0/1

O trzecie miejsce:
Teoretycznie był to pojedynek Jasieq vs Kfucker, ale w praktyce mecz oddany tak jak półfinał

FINAŁ:
Marqwitch vs Rafael 1/0

Pierwsze miejsce: MARQWITCH
Drugie miejsce: Rafael
Trzecie miejsce: Jasieq
Czwarte miejsce: Kfucker (mimo nieobecności)

Po turnieju (zajął około 9h) rozegrano jeszcze grę drużynową (2h), booster draft (5h) i partyjkę Siege of the citadel (6h albo wiecej... nie pamiętam już) :) Jak więc widać cały czas konwentu wypchany grami itp, czasem nawet zjeść nie było kiedy :P Jak ktoś chce się podzielić wrażeniami to pisać - mi osobiscie się podobało, tylko jeszcze mam w pamięcie pewne sytuacje, które zmieniły moją psychikę... (strzelam, strzelam, strzelam!!! - kto był wie o co chodzi ;) )
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.