Marca 29, 2024, 12:12:01 am

Autor Wątek: Magia i miecz  (Przeczytany 16897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #30 dnia: Lipca 20, 2010, 08:48:16 pm »

Jest gdzieś taka wersja, ale mocno niedoroiobiona :) Zarówno pod względem zasad, możliwości i w ogóle lipa :P

Skanów raczej nie dostaniesz żeby pograć - można na allegro uderzać - ale ceny mogą CIę zabić. Pełny komplet jeszcze niedawno kosztował około 600zł, a pełny komplet to mniej więcej połowa tego co było u mnie ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #31 dnia: Lipca 20, 2010, 09:07:05 pm »

Ja mogę pchnąć ci mój oficjalny zestaw. Brakuje tylko Kosmicznej Otchłani.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #32 dnia: Lipca 20, 2010, 10:12:44 pm »

Raczej nie zamierzam niczego kupować bo nie mam z kim grać ;) A co do strony to jest to chyba tylko podstawowa plansza chyba. Nie ma niestety morza które tak mi się spodobało ;D Ach ta rajska wyspa.
http://marcin.go.net.pl
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #33 dnia: Lipca 20, 2010, 10:17:45 pm »

Było co najmniej kilka jak nie kilkanaście prób zrobienia MiM on line... Nic z tego nie wyszło ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #34 dnia: Lipca 20, 2010, 10:32:35 pm »

Hehe czyli coś w stylu nasze doom-owego fanowskiego dodatku. Powstaje, powstaje i nie powstaje :D
Zapisane

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #35 dnia: Lipca 21, 2010, 12:46:28 am »

w sumie to z Lapsonem, Młodym i Dylem graliśmy trochę w MiM, gdyby na Avangardzie nam się nudziło to można by troszkę pograć :D
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 25, 2010, 12:32:46 am »

Tak to siedzielismy nad tym SoC  bez szans na rozegranie większej ilości misji, a jak tylko się zebrałem to zaraz cwaniaki wyciągają MiMa w którego od pięciu miesięcy nie miałem okazji pograć i jeszcze bezczelnie dzwonią do mnie jak jestem w robocie żebym im rozstrzygał wątpliwości z zasadami moich dodatków ;D

Nastpnym razem umówcie się od razu na MiMa, co tam Doomtroopery i inne warzony ;)

Cytuj
Skanów raczej nie dostaniesz

Są dobre skany dostępne na stronie Valdiego z Gamekeepera. I to w kilku wersjach, w tym z nieco zmodyfikowaną szatą graficzną. Do wyboru do koloru.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #37 dnia: Lipca 25, 2010, 10:38:22 am »

I tak chętnie każdemu za darmo je udostępniają?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #38 dnia: Lipca 26, 2010, 12:16:32 am »

Teraz już tak z tego co wiem.           
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #39 dnia: Września 22, 2011, 04:13:04 pm »

MiM to gra absolutnie kultowa, niejedną nockę się przy niej zarwało ;) Miałem kiedyś wszystkie dodatki ale swojego czasu wylądowały w piwnicy (bo nie było z kim grać) i zaginęły. Po latach sobie przypomniałem o tej grze. I zacząłem szukać. Na allegro ceny potrafiły być kosmiczne (wiadomo, to praktycznie unikat) ale udało mi się znaleźć gościa na jakimś forum który mi sprzedał poza allegro. Wszystkie dodatki (łącznie ze smokami) bez Kosmicznej Otchłani (której i tak nigdy nie uznawałem) kupiłem za 200zł z wysyłką co wydaje mi się nie lada okazją. Gra praktycznie kompletna, stan niezły. Kupiłem bodajże w 2009 roku. Jedynym problemem tej gry jest to, że: zajmuje bardzo dużo miejsca z dodatkami i rozegranie pełnej partii z dodatkami zabiera naprawdę mnóstwo czasu. W 4 osoby gra potrafiła trwać 5-6h.

Co do fanowskich dodatków to kiedyś się trochę tym interesowałem, ale skończyło się na niczym z powodu braku czasu, więc nie wiem, jaka jest ich grywalność. Trzeba przejrzeć wszystkie karty (sprawdzić czy balansu za bardzo nie popsuje), wydrukować, pociąć itp. Ale obiecałem sobie, że kiedyś się tym zajmę. Dodatki z nowymi planszami raczej nie mają większego sensu, bo wydłużą tylko i tak długą rozgrywkę, ale zestawy kart przygód na określone miejsca (np. skały, puszcza, zamek, pustynia) to już interesująca propozycja.

Ostatnio wydany został Talizman 4 edycja w polskiej wersji językowej. Stanowi to „podrasowaną” graficznie kopię starego MiM-a, więc w sumie nic specjalnego. Koszt Talizmanu z wszystkimi dodatkami to już pewnie z 500zł jak nie lepiej, więc ładna sumka.

Problem z grami planszowymi jest taki, że ciężko jest znaleźć chętnych do gry. W 2 osoby gra się szybko nudzi, chyba, ze jest przeznaczona stricte dla 2 osób (np. Lord of the Rings, świetna gra na 2 osoby). Z nowych gier planszowych grałem jeszcze w Jacka Rippera i Dracule. Jack taki sobie, ale Dracula to już bardzo ciekawa rozgrywka. Grałem niestety tylko raz u znajomych, ale mają pożyczyć, więc będę mógł lepiej ocenić jego wartość.

PS. Mam nadz. że moderatorzy się nie obrażą, że wyciągam jakieś starodawne wątki ale siedzę w domu chory i z nudów czytam forum ;).

Moderatorzy bo głębokich przemyśleniach i niejednogłośnie postanawiają jednak nie obrażać się.
P.S.
Proszę więcej nas nie prowokować! - Nekro ;)
P.S.2
Szybkiego powrotu do zdrowia!
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2011, 09:00:43 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #40 dnia: Września 23, 2011, 11:58:44 am »

Mam kompletny zestaw wraz ze sporym zestawem dodatków fanowskich robionych głównie przez mojego brata (niejednokrotnie w oparciu o już istniejące) i konsultowanych ze mną :) Gra zasadniczo pozostaje zbalansowana - co jakiś czas wyjdzie jakieś broken combo ale spokojnie udaje się zawsze wszystko rozwiązać - nie tak jak na tym forum.

Dawno nie grałem - gra ze wszystkimi dodatkami to najczęściej jakieś dwie sesje po 4-6h. Wymyśliliśmy patent na zapisywanie stanu gry więc móżna kontynuować po tygodniu czy kiedy tam znajdzie się okazja.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.