Marca 29, 2024, 01:56:12 am

Autor Wątek: Magia i miecz  (Przeczytany 16898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 18, 2006, 12:28:53 pm »

spróbuj jeszcze raz, poprawiałem link w międzyczasie, bo się walnąłem przy pisaniu posta.


I przy okazji - mam też w planach przeróbkę Morskich Opowieści, tak, żeby w końcu wyglądały jak dodatek do Magii i Miecza

Cytat: "Diablerist"
Domowe dodatki też mi się nie podobają.
a jakie widziałeś?
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 19, 2006, 09:15:31 pm »

Dodatek Gieferga "Wyspa" jest świetny (zmieniłbym może leciuteniuteńko kilka zasad mechanicznych, ale to nie mój dodatek - przy czym Gieferg zna się lepiej na MiMie)! Jest bardzo klimatyczny i podoba mi się bardziej niż wydawnictwa oficjalne! Bardzo podobają mi się postacie (poszukiwacze) ADEPTKI MAHO i SHUGENJY i magiczy przedmiot CZASZKA!
Gieferg pokazywał mi też ostatnio Bagna (najbardziej boska grafika planszy, jaka kiedykolwiek miała miejsce w grach planszowych, jakie widziałem - nie wiem jak z mechaniką) - mam nadzieję, że autor nie będzie kierował się sugestiami idiotów z forum MiM'a (ich dodatki to parodia).
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 19, 2006, 11:06:13 pm »

Gieferg, twojego nie widziałem, a jest to jedyny, który mi się podoba. Spójność w zasadach i ilustracje odpowiednio klimatyczne (oprócz tej jednej babki co wygląda jak czarodziejka z księżyca :P ). Plansza też miodzio. W samą instrukcję się jeszcze nie wczytywałem, ale sądząc po kartach to nie ma tam głupot. Jeśli masz tego więcej to jestem pod wrażeniem i chętnie bym się zapoznał. Sam posiadam całego MiMa oprócz Otchłani, ale ostatnio jakoś nie miałem za bardzo czasu ani z kim grać. Ciekaw jestem jaki stosujesz system podwyższania Siły, bo ten z Instrucji jest zbyt pałerski. Jak grałem z kumplami to trza było to zawsze osłabić, żeby potem nie biegali kolesie z Siłą 20 :D

A z innych dodatków to widziałem jakieś Przedpola Piekieł, Wioskę i jeszcze ze 3-4 inne, ale ogólnie to syfiaste to było niemiłosiernie...
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 19, 2006, 11:32:41 pm »

System stosujemy taki:
doświadczenie wymagane na nowy poziom równe jest dwukrotności nowego poziomu. Czyli aby siłę liczoną bez przedmitów i przyjaciół zwiększyć do 7, należy wydać 14pkt siły.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 20, 2006, 01:58:33 am »

No więc reszta moich kart wygląda tak:

PUSTYNIA - zestaw kart, które ciągniemy na obszarach pustyni i Oazy:

http://rapidshare.com/files/19471664/pustynia.rar.html
To chyba trzecia pustynia jaka powstała, na poprzednie nie mogłem nawet patrzeć, a ponieważ uznałem, że Pustynne obszary są badzo nieciekawe to w sumie warto je trochę urozmaicić, dlatego zrobiłem własną wersję.

PRZEDPOLA PIEKIEŁ (remake)
czyli moja wersja dodatku Cliffa i Dessa, którzy mieli dobry pomysł, ale wykonanie takie sobie. Dodatek ten służy temu aby grało się dłużej a zakończeni gry było ciekawsze.

http://rapidshare.com/files/1946217/Przedpola_Piekie__322_.rar.html

Zasady do Przedpól wyglądają tak:

 >>>na każdym obszarze wewnętrznej krainy poza koroną władzy ciągniemy jedną i tylko jedną kartę PP zamiast wykonywać instrukcję obszaru. Talizman jest jednak nada potrzebny.
 >>>opcjonalnie możemy ustalić że kartę ciagniemy dopiero po wykonaniu instrukcji danego pola (np najpierw rzut w kopalni, potem karta)
 >>>nie trzeba pokonać każdegoz przeciwników aby iśc dalej, ci którzy muszą zostać pokonani mają to wyraźnie zaznaczonena karcie
 >>>przedmioty, złoto i przyjaciele porzuceni na obszarach wewnętrznej krainy są odrzucani z gry i nie zostają na planszy.

I jeszcze tak mniej poważnie:
http://img300.imageshack.us/img300/1921/chucknorrisrb8.jpg
 :mrgreen:

co do systemu pakowania to tak jak napisał pretorian, sprawdza się doskonale.

Cytuj
i magiczy przedmiot CZASZKA!
to akurat z Pustyni ;)
Cytuj
Gieferg pokazywał mi też ostatnio Bagna
żeby nie było niejasności - autorem będących w fazie produckji Bagien jest niejaki Windy Indy pod tym .LINKIEM  plansza jego autorstwa. Całkiem obiecująco się zapowiada  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2008, 05:58:58 pm wysłana przez Gieferg »
Zapisane

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Magia i miecz
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 20, 2006, 04:48:40 pm »

Ano świetne te plansze. Ostatni raz grałem w MiM'a jakiś pół roku temu z Diablerem i Qwaker'em i było super. Ciekawe jak by się pykało w te dodatki? Z chęcią będę śledzić dalsze linki do MiM'a.
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 18, 2007, 12:09:58 pm »

http://rapidshare.com/files/26136405/Magia_i_Miecz_-_Morze_-_BETA_VERSION.rar.html

I jeszcze jeden dodatek - wersja niedokończona (wymaga jeszcze poprawek, nie ma pionków i rewersów kart).
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2008, 05:59:21 pm wysłana przez Gieferg »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 01, 2008, 09:45:38 pm »

Taki mały offtop. Nie wiem czy ktoś słyszał płytkę Turbo - Ostatni Wojownik, ale gdy ja jej słucham to zawsze mi się kojarzy z Kosmiczną Otchłanią (nie mam pojęcia czemu). Szczególnie piosnka Bogini Chaosu. Swoją drogą polecam.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 02, 2008, 11:14:29 pm »

A mi się z MiM kojarzy jakieś Disco z początku lat 90. i końca 80. - jak grywałem wtedy w MiMa to w radiu ciągle puszczali te same kawałki :) I tak mi się utrwaliło :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 03, 2008, 11:25:10 am »

No tak, to całkiem normalne. Ale mi się kojarzy w drugą stronę :P W czasach gdy grałem w MiMa to słuchałem dopiero The Queen i T.Love.
Zapisane

Cyryl Dent

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 24, 2008, 01:13:31 pm »

Się grało kiedyś  ;D
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #26 dnia: Lipca 19, 2010, 06:15:58 pm »

Po ostatniej rozgrywce czyli w tą sobotę ;) zakochałem się w tej gierce. Szkoda tylko że nie mam z kim grać na miejscu więc nie sensu inwestowania w toto. Może poszukam jakiegoś forum o tym? Jakby co następnym razem jestem gotów wziąć urlop w piątek aby pograć od początku. ;D
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #27 dnia: Lipca 19, 2010, 08:20:41 pm »

http://www.gamekeeper.offnet.pl/forum/index.php

Oto i forum, ale nie polecam za bardzo :) Mało ludzi do sensownej dyskusji.

PS. Na konwentach w Games Roomach zazwyczaj jest opcja zagrać w Talizman - nowa edycja Magii i Miecza... Może kiedyś się pyknie :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2010, 08:22:40 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #28 dnia: Lipca 20, 2010, 08:25:23 pm »

Znalazłem jak na razie wersję na której można pograć na serwerze. A istnieje taka wersja którą można ściągnąć jak np. monopol i zagrać w domu?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Magia i miecz
« Odpowiedź #29 dnia: Lipca 20, 2010, 08:41:05 pm »

Znalazłem jak na razie wersję na której można pograć na serwerze.
Huh, gdzie?
Zapisane