Kwietnia 23, 2024, 07:51:45 pm

Autor Wątek: Kultysta / Kultyści  (Przeczytany 10392 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

straszny_troll

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 18, 2009, 09:42:09 pm »

Ok. Dzięki zatem. :)

Chciałbym jeszcze odnieść się do wcześniejszych wypowiedzi w tym wątku.

Cytuj
Zanim rzucisz kartę zapytaj kim aktualnie jest i ewentualnie zapytaj kim jest domyślnie, albo powiedz przeciwnikowi, żeby deklarował momenty zmiany, podcza gdy cały czas Kultysta będzie jednym z dwóch Uśmiech Nie możesz rzucić Zagionionego w akcji i dowiedzieć się, że rzuciłeś kartę niezgodnie z jej zapisem.

A tymczasem oto co znalazłem na oficjalnej stronie gry:

Cytuj
Regarding the CULTISTS, the case by case thing, how long does this effect last? So even during the same turn, or depending upon the cards being played "at the same time", this warrior may be either Dark Legion or a Doomtrooper?
Basically, this has to do with when you play cards (mostly Special cards). For instance, you could say "it's a Doomtrooper" and slap on a JOY OF VICTORY and then right afterwards say "it's a Dark Legion warrior" and play CHOSEN. The affects are basically "instantaneous". But the best way to think of it is that the current affiliation remains until it is changed. However, this ability is essentially a constant "interrupt", which means you can change it at will at any time (like for combat purposes). OK, I’m sorry I used the word “interrupt” right after I slammed the whole concept in the TIMING section above. The CULTISTS will become very grim very fast. Kill them quickly!

Wygląda więc na to, że można się dowolnie bawić przynależnością.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 18, 2009, 10:19:15 pm »

Nie wygląda - to co pisze na oficjalnej stronie nie obowiązuje bo powoduje errory w grze. Zagrywam Zaginionego w akcji, a ktoś mi mówi, że to legionista i co? Cofam kartę na rękę bo nie mogłem jej zagrać? Czy wyrzucam? Albo rzucam Przeprogramowanie - i co? Tracę akcję, na zagranie karty, której nie mogłem zagrać, płacę i karta jest odrzucana? Czy może cofamy się w czasie? Musisz wiedzieć czy jest LC czy ŻZ zanim kartę zagrasz.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

straszny_troll

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 19, 2009, 09:22:03 pm »

hmmm... odzywają się widać we mnie odruchy z mtg. :) tam takie zagrywki byłyby normą.

Ale skoro, to co piszą na oficjalnej stronie o zmianie przynależności nie obowiązuje, to jak jest z tym co piszą o korzystaniu kultystów z Kanałów albo Kryjówki? W tym wywiadzie jest mowa, że nie otrzymują oni bonusów, bo te karty dołączane są do Kohorty, podczas gdy kultyści znajdują się w Szwadronie.

Inne pytanie: czy jeśli rzucę Sceptycyzm, kultysta będzie mógł atakować Bractwo? Podejrzewam, że nie, bo chyba konkretne karty miały pierwszeństwo przed ogólnymi.

Przepraszam, jeśli zadaję głupie pytania, ale w Doom Troopera grałem krótko i w innej epoce. ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 20, 2009, 10:57:19 pm »

Ogólnie większość zapisów z oficjalne strony obowiązuje - poza tymi nielogicznymi ;)Umocnienie, a bonusy od wojownika to dwie różne sprawy. Z umocnienia korzystasz, a z wojownika nie korzystasz, tylko on sam daje bonusy komuś tam - komuś w grze czy konkretnym obszarze.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 11, 2010, 01:00:01 am »

czy sa jakies ograniczenia jezeli chodzi o zmiany zz/legion u kultystow. chodzi mi konkretnie o walke i akcje ataku. czy moge ja rozpoczac bedac zz, a zakonczyc bedac legionista i odwrotnie?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 11, 2010, 02:39:59 pm »

W każdej chwili musi być jasne kim jesteś jeśli to potrzebne, ale możesz zmieniać podczas walki dowolną ilość razy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 25, 2012, 07:23:21 pm »

Czy kultyści mogą wchodzić do Reaver Troop Carriera (tego pojazdu LC z warzone'a). Jeśli tak, to czy po wejściu przenoszą się do kohorty czy pozostają w szwadronie?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 25, 2012, 08:06:24 pm »

No właśnie raczej nie mogą bo są w szwadronie. Tak ja uważam. Po co są te zapisy - dodaj do szwadronu/kohorty :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 06, 2012, 12:01:46 pm »

Jak na mój gust to Kultyści są zawsze Heretykami, a mogą jedynie decydować o tym, czy są ŻZ czy LC.

Czy tak rzeczywiście jest? Kultysta to nie Splugawiony czy Erwin Stahler. Jeśli jest heretykiem LC, to nie jest żołnierzem zagłady.
Czy źle myślę?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 06, 2012, 07:27:06 pm »

Kultysta wybiera pomiędzy byciem ŻZ i LC, ale Heretykiem jest zawsze. Więc przed Liber Hereticus się nie obroni.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 06, 2012, 10:07:06 pm »

Winter też tak myślał: Notice that CULTISTS have either Doomtrooper affiliation or Dark Legion affiliation,
but they are ALWAYS considered Heretics!!!
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 06, 2012, 10:10:29 pm »

Bo zasadniczo Heretyk nie jest zarezerwowany dla LC :) Zazwyczaj idzie w parze, ale nie ma zasady, która by to nierozerwalnie łączyła.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 10, 2012, 12:09:51 am »

W świetle zapisu na Inkwizycji, to ja miałem rację, bo wojownik z Inkwizycją może: force any CULTIST in play
to switch declared affiliation (Doomtrooper or Heretic) at any time.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 10, 2012, 12:22:50 am »

Inkwizycja niewiele ma tu do rzeczy, bo Kultysta nie wybiera nigdy pomiędzy Heretykiem, a ŻZ tylko pomiędzy LC i ŻZ. :) W sprawie Kultystów zapisy na Kultystach są najważniejsze ;) Poza tym - należy pamiętać, że na kartach jest cała masa nieścisłości i to często z tego powodu powstają problemy. DT jest zrobiony cholernie niedbale. Nie ma standardów dla konkretnych zapisów. Pojawiają się np. dwa rodzaje First Strike i nie wiadomo czy to celowe działanie czy wyszło przypadkiem. Zasady do walki z grupą to już w ogóle jakaś pomyłka - zamiast ustalić raz, a dobrze, to zaczęto dodawać zapisy o zasadach takiej walki na każdą kartę i w efekcie z każdej karty walka grupowa wygląda inaczej. Czy Heretyk musi być Legionistą? Trudno w sumie stwierdzić. Nie ma do tego zasad, a chyba wszystkie karty zamieniające w Heretyka mają zapis Heretyk Legionu CIemności. Ale czy to oznacza, że nie mogłoby być Heretyka nie z Legionu? W sumie czemu nie. Zasadniczo Plemienni powinni być Heretykami ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Kultysta / Kultyści
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 05, 2014, 10:38:54 pm »

Upewniam się: Diana może leczyć kultystow niezależnie od tego czy sama jest sheretykowana, zgadza się? To znaczy na czas leczenia kultysci są zz i nie ma problemu, czy jest?
Zapisane