Kwietnia 16, 2024, 03:28:22 pm
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Potężny wpływ  (Przeczytany 13322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Potężny wpływ
« dnia: Lipca 20, 2006, 10:00:28 pm »

Cytuj
bulielmo:
Jak właściwie używa się tej karty? Jakie to mogą być akcje - czy mogę np. wojownikiem tego gracza zaatakować, użyć jego Przeklętej Hałbicy albo daru mrocznej harmonii którą ma jakiś jego wojownik???

pretorianstalker:
Możesz wykonac do 3 akcji wojownikiem przeciwnika - możesz:
-ukryć się
-wyjść z ukrycia
-przejśc na placówkę bądź z powrotem
-użyć karty dołączonej do wojownika jezeli jej użycie wymaga akcji (ekwipunek/dar/karta specjalna)
-zaatakować i chyba tyle
- możesz zrobic wszystko to co wojownik może zrobic poświęcając akcję. Nie możesz medytować i używac kart dołączonych do szwadronu/kohorty etc.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 07, 2007, 11:33:25 am »

Kolejna karta która komplikuje życie ;) A więc pytanko: czy właściciel przejętego wojownika może rzucać nim czary podczas ataku który on sam nie zainicjował??? :( Ok, może na przykładzie: garcz A potężnie wpływa na Inkw. Simona gracza B i deklaruje nim samobojczy atak w swojego dopakowanego do granic możliwości Niszczyciela; czy gracz B może rzucić Simonem Nietykalność lub Samodoskonalenie i uchronić się od śmierci??
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2008, 01:25:41 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 07, 2007, 05:58:48 pm »

Tak - może. Potężny wpływ nie pozwala przejmować kontroli nad wojownikiem, a jedynie pozwala na wykonanie 3 akcji. Nie można skorzystać ze zdolności przejętego, które nie wymagają akcji, ani z żadnych kart, które akcji nie wymagają. Np, nie można "Wpłynąć" na Cairatha i zapłacić 10A, żeby wykorzystać dołączony Rozkład. Właściciel może natomiast nadal z tego typu efektów korzystać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 19, 2008, 11:38:44 am »

A jak tłumaczyć "Tylko ostatnia z nich może być atakiem, w którym agresorem powinna być ofiara". Głównie chodzi mi o zdanie po przecinku - czy mogę zaatakować tym wojownikiem? Czy wybieram obrońce i taktykę?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 19, 2008, 12:50:04 pm »

Tak - możesz zaatakować gościem na którego rzuciłeś czar i wybierasz obrońcę i taktykę, ale nic poza tym - nie możesz np zdetonować miny.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 19, 2008, 11:51:09 am »

A jeżeli mam np znawcę za murem i rzucam PW i każe atakować w gracza? Czy zdobywam PZ?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 19, 2008, 03:27:48 pm »

Nie można atakować siebie jako gracza w żaden sposób - np via podwójna powinnośc :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 19, 2008, 05:05:14 pm »

Czyli jeżeli nie ma innego celu dla wojownika który stał się ofiarą PW to nie może on zaatakować mnie jako atak na gracza? / a w grze wieloosobowej gdy zaatakuje innego gracza to dostaje PZ?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 19, 2008, 05:12:25 pm »

Tak, dostajesz. Z resztą ostatnia akcja nie musi być koniecznie atakiem.
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 04, 2009, 07:38:31 pm »

odswiezam, bo wydaje mi sie, ze jest pewna niescislosc.

czy Waszym zdaniem atakujac wojownikiem, na ktorego rzucilem potezny wplyw, nie moge uzyc jego kart ekwipunku (typu mina, kosa semai - rozumiem, ze jezeli z miny nie moge to i z kosy tez nie bo wlasciciel moze powiedziec, ze on nie korzysta) ani mrocznej harmonii do niego dolaczonej (typu zdolnosc przemiany)?  moim zdaniem skoro to ja atakuje tym wojownikiem to i ekwipunku i mrocznej harmonii uzywam nim jak chce.

poza tym z tego co zostalo juz napisane wynika, ze np nie moge takim wojownikiem rzucic equilibrium, ale juz sposobnosc moge. osobiscie uwazam to za lekka bzdure.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 04, 2009, 08:55:40 pm »

Potężny wpływ nie pozwala przejmować kontroli nad wojownikiem, a jedynie pozwala na wykonanie 3 akcji. Nie można skorzystać ze zdolności przejętego, które nie wymagają akcji, ani z żadnych kart, które akcji nie wymagają. Np, nie można "Wpłynąć" na Cairatha i zapłacić 10A, żeby wykorzystać dołączony Rozkład. Właściciel może natomiast nadal z tego typu efektów korzystać.
Mi się wydaje tu wszystko jasne co do używania PW. Po wyznaczeniu agresora i obrońcy, rzucający PW już nic więcej zrobić nie może jeśli chodzi o ten czar. Wykorzystując PW masz 3 akcje tym wojem i jak je wykorzystasz to zależy od ciebie. Zresztą ekwipunek deklaruje się bodajże w którejś tam fazie MOCAB-u i określa to gracz którego jest wojownik.
Zapisane

Jerry

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 66
  • Irytujący Kłapouchy Gaduła ;)
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 27, 2010, 04:18:35 pm »

Jeśli rzucę Potężny wpływ na Toshiro przeciwnika, to:
a) czy mogę nim zaatakować wojownika z tego samego Szwadronu, co Toshiro (dostanę PZ czy PA)
b) czy mogę zaatakować Toshirem swego wojownika (dostanę PZ czy PA)
c) jeśli Toshiro jest jedynym wojownikiem przeciwnika, to czy może on zaatakować Gracza, czyli swego właściciela (dostanę PZ czy PA)
Zapisane

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 27, 2010, 05:09:08 pm »

Co do rozważań Preta, to troszke się z nimi nie zgadzam. Dla mnie to jest nie logiczne, skoro po rzuceniu PW na gości korzystającego np. z AH-UH 19, przy ataku nie będę mógł użyć pojazdu. Co raptownie z niego wyskoczył? Jak gość jest w coś wyposażony, gdy jest pod wpływem, to gracz rzucający czar powinien  móc korzystać ze wszystkich kart dołączonych do tego wojownika.
Co do odpowiedzi na Pytanie Jerrego.
a) zdobywa PZ
b) zdobywa PZ
c) zdobywa PZ. To ty kontroluje przez trzy akcję tego wojownika, więć teoretycznie on należy do ciebie więc uważam, że można zaatakować jako gracza jego prawidłowego właściciela i zdobyć PZ, no chyba że ma on w grze jakiegos innego wojownika.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 27, 2010, 05:58:32 pm »

Jakich moich rozważań? O co chodzi z pojazdami? Zacytuj bo nie wiem o co chodzi. WYkonujesz trzy akcje wojownikiem, nie należy on wcale do Ciebie. Możesz korzystać z kart dołączonych, ale nie możesz np wykorzystać Urządzenia Przechwytującego. Jak jesteś w pojeździe to w nim jesteś i tyle, ale nie możesz używać ani zdolności ani kart, których używa się nie poświęcając akcji. Nie możesz rzucić PW na woja bractwa i rzucić Powiewu Wątpliwości. Co do pytań:
a) możesz zaatakować wojownika i zdobywasz PZ
b) możesz zaatakować swojego wojownika, ale oczywiście NIGDY za PZ
c) oczywiście, że nie możesz zaatakować gracza, bo gracz ma wojownika i wcale wojownik nie jest twój. Nawet podwójną powinnością nie można zaatakować gracza, choć w tym wypadku miałoby to więcej sensu.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2010, 06:00:48 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2010, 01:02:55 pm »

To jak to w końcu jest?

Wojownik pod Potężnym Wpływem w trakcie walki może korzystać z broni typu Kosa, lub reliktu typu pancerz Legendarnego zabójcy czy nie?

Rozumiem że nie może zaatakowac Gracza który go kontroluje ale dlaczego nie może zaatakować Gracza przeciwnego? W sensie mój jedyny wojownik Golgotha rzuca PW na wojownika przeciwnego Gracza a ten atakuje mnie w puste. Która zasada jest łamana? Przeciez mimo PW to wciąz jest wojownik przeciwnego Gracza który normalnie mógłby mnie zaatakowac w puste.

Dlaczego nie mogę użyć ekwipunku typu urzadzenie przechwytujące, granat przeciwpiechotny, Wielki Szarak itp którego zagranie wymaga akcji? Okreslenie "all actions must have some efect on this warrior" wydaje sie pasowac do tej sytuacji. Zreszta sam sobie przeczysz Pretor: "użyć karty dołączonej do wojownika jezeli jej użycie wymaga akcji (ekwipunek/dar/karta specjalna) "
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry