Kwietnia 27, 2024, 12:22:40 am

Autor Wątek: Potężny wpływ  (Przeczytany 13404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 16, 2010, 01:22:37 pm »

W trakcie walki korzystasz ze wszystkiego co ma stały efekt - pancerze, pojazdy, broń etc.

Może zaatakować w puste gracza, czyli można np właśnie Golgothą rzucić Wpływ i zaatakować samego siebie za PA - chyba... chociaż to głupie :) Nie można zaatakować gracza, którego jest to wojownik - czyli rzucam Wpływ np na Biogiganta i wjeżdżam nim w klatę właścicielowi bioga.

Możesz używac ekwipunku typu granat, szarak, ale nie możesz wykorzystać Urządzenia Przechwytującego - tą kartę anihilujesz w dowolnym momencie. Nie mozesz podjąć decyzji o użyciu dopalacza, nie możesz skorzystać z Panic Buttona i takie tam...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 16, 2010, 10:04:06 pm »

Dla mnie to jest bez sens. Skoro mogę wykorzystać granat, to również mogę wykorzystać i urządzenie. Jeżeli jedno i drugie znajduje się u wojownika pod wpływem. Jeżeli wojownik z tego korzysta, więc ja przejmując nad nim kontrolę też mogę z tego korzystać, dopóki 3 akcje nie miną. Dopalacz wywołuje efekt na wojoniku, więc też z niego mozna skorzystać.

A co do atakowania to nie masz racji. Poczytaj sam co piszesz. Na potężnym wyraźnie jest napisane, że zdobywa się PZ, a nie PA. Więc biogiem wroga, jeżeli atakuje samego siebie (no niech będzie z tą Golgothą rzucajacą stukę) to zbobywam PZ, jeżeli jak sam uważasz, jest to nadal wojownik przeciwnika. Bo jeżeli zbobędę PA na ataku w siebie, to powinienem zdobyć PZ atakują w tego gracza, który wystawił bioga w swojej kohorcie (jeżeli jest to oczywiście jego jeden wojownik). To rzuczajacy czar podczas wykonywania 3 akcji, kontoluje wojownika i powinien byc on traktowany przez ten czas, jak by to był jego wojownik.

Więc się zastanów czy atakując biogiem przeciwnika zdobywam PZ, gdy:
-atakuje samego siebię w gracza
- czy gdy atakuje jego jako gracza.

I będzie sprawa wyjaśniona.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 16, 2010, 10:11:28 pm »

Ehhh... Nie bezsens tylko tak jasno wynika z karty. Czar nie daje ci opcji kontrolowania wojownika dopóki nie miną 3 akcje, tylko daję opcje wykonania 3 akcji. Nie możesz zacząć rzucać sobie sztuki, która nie wymaga akcji albo korzystać z ekwipunku, którego działanie nie jest permanentne i nie wymaga akcji bo niby skąd miałbyś taką możliwość? Wykonujesz 3 akcje wojownikiem, a nie kontrolujesz go całkowicie. Zasadnicza róznic.

A co do ataków - nie możesz zaatakować gracza, który ma wojownika w szwadronie/kohorcie - więc jak rzucasz wpływ na bioga przeciwnika, to nie wjedzie on w klatę przeciwnika bo on tam nadal stoi w kohorcie i gracza atakować nie można. Siebie teoretycznie możnaby zaatakować, co jednak i tak jest dziwne, ale skoro nigdy nie zdobywasz PZ za zabicie własnych wojowników to nie wiem jak można zdobywać PZ za ataki na siebie - też niezły absurd. A co do Wpływu - gdzie masz tam chociaż słowo czy PA czy PZ? Nie wiem skąd to wziałeś, ale podejrzewam, że to jakaś wizja z kosmosu :) Na karcie pisze tylko, ze jeśli wojownik zdobędzie jakieś pkt to są one rzucającego czar, ale nie ma słowa o łamaniau zasady o nie zdobywaniu PZ czy czegokolwiek w tym stylu.

A tak w ogóle to nie znalazłem żadnej zasady, która pozwalałaby atakować siebie - są tylko zasady do atakowani innych graczy, co kończy dyskusję ;) Nie można atakowac siebie.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2010, 10:17:04 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 16, 2010, 10:50:43 pm »

Ale atak nie jest przeprowadzony przez swojego wojownika tylko przez wojownika przeciwnika który normalnie moze taki atak przeprowadzić. Jak sam pisałeś dzięki PW nie przejmujemy kontroli nad wojownikiem ( w sensie nie kontrolujemy go, nie należy do nas ) tylko wykorzystujemy nim 3 akcje które normalnie mógłby przeprowadzić. Dlatego nie tylko może dojśc do ataku ale nawet powinien zdobyć PZ. Ja nie atakuje siebie. Atakuje mnie wojownik przeciwnika którym moge wykonac atak a jeśli zdobędzie one jakieś pkt to trafiają one do mojej puli. Nie widze łamania zasad. 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 16, 2010, 10:55:08 pm »

Jest tylko zasada - Atakowanie innych graczy - nie pisze jakimi wojownikami możemy to wykonać. Po prostu jest taka opcja. Ale nie ma opcji atakowanie samego siebie - niezaleznie od tego kim. Jak pokażesz mi zasadę, która reguluje atakowanie samego siebie to ok. Potężnym wpływem nie stawiasz się na miejscu kontrolera wojownika przeciwnika, tylko wykonujesz nim 3 akcje - to nadal byłaby akcja atakowania samego siebie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 17, 2010, 12:54:07 am »

Wojownikowi przeciwnika nakazuje zaatakować siebie, więc powinien zdobyc PZ (tzw. atakowanie innych graczy). A to, że on zdobędzie je na mnie, nie robi różnicy. Przecież to nie mój wojownik i nie ja go kontroluje. Ja tylko nakazuje mu zaatakować i zdobęde punkty, które jak jest napisane na karcie przechodza do mojej puli.

No ale, jeżeli się z tym nie zgadzasz, to w takim razie, to za atakowanie w puchę przeciwnika jego własnym wojownikiem powinno się zdobywać PZ.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 17, 2010, 08:57:56 am »

Za Potężny Wpływ zdobywa się punkty PZ tylko za zabicie wojownika gracza 3-ego (jeśli taki występuje) lub za zabicie kontrolowanym wojem innego woja tego gracza, który jest właścicielem woja kontrolowanego. Jeśli przejmiesz kontrolę nad wojownikiem gracza A, to po zaataowaniu nim swojego woja możesz zdobyc tylko PA - bo zdobywasz je sam (tj kontrolowanym przez siebie wojem) na sobie (zabijając swojego woja). Gracza A nie możesz zaatakować, bo ma on woja w Kohorcie/Szwadronie/ Placówce - właśnie tego kontrolowanego ;)

EDIT - Nie mogę zaatakowac jednak sam siebie - nieważne czyim wojownikiem ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2010, 06:55:35 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 17, 2010, 02:12:38 pm »

"Gracza A nie możesz zaatakować, bo ma on woja w Kohorcie/Szwadronie/ Placówce - właśnie tego kontrolowanego" - w tej kwestii nie ma sporu. Powiedziałbym nawet wiecej. Nie może go atakowac bo jak słusznie zauważył Pretor nie ma zasady że wojownik może atakowac Gracza który go kontroluje ( Po co wtedy byłby przeciwnik ;) ).

Problem polega na tym że po zagraniu PW wojownik Gracza A nie jest moim wojownikiem ale wciąz wojownikiem Gracza A który normalnie mógłby mnie zaatakowac w psute na PZ. Ja nie atakuje siebie bo to nie jest mój wojownik. Oddzielcie kwestie kontroli nad wojownikiem od wykonania nim 3 akcji. Skoro wojownik może atakowac na PZ to czemu mam zdobyć PA?

Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 17, 2010, 02:36:24 pm »

Atakujesz siebie w oczywisty sposób - to Ty wykonujesz akcje wojownikiem. Nie sądzę żeby można było podjąć decyzję o atakowaniu siebie, bo nie znam takiej zasady. To tak samo jak zabijanie własnego wojownika w Grabieżcy z Samobójczą np Algerothem - też dostajesz tylko PA bo sam zabiłeś własnego wojownika, bo to gracz podjął taką decyzję. Więc jeśli podejmujesz decyzję o atakowaniu siebie samego, niezależnie od tego jakim wojownikiem, to nadal atakujesz sam siebie czego zasady nie obejmują i bardzo dobrze moim zdaniem. Jeszcze by tego brakowało. A co z waszymi ukochanymi argumentami związanymi z realiami gry? :) Gracz nakazauje zaatakować własną siedzibę, niszczy ją i ograbia, kradnie własną kasę i z tego powodu jest bliżej osiągnięcia własnych celów? Ani w świetle zasad, jakiejkolwiek logiki, ani w jakimkolwiek świetle nie jest to sensowne i logiczne. Pomijam już ducha gry i chęć atakowania samego siebie. Jest zasada dotycząca atakowania INNYCH graczy i tylko innych graczy można zaatakować.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 17, 2010, 06:29:33 pm »

Jak zwykle widze ze sie nie dogadamy ;).

"To tak samo jak zabijanie własnego wojownika w Grabieżcy z Samobójczą np Algerothem - też dostajesz tylko PA bo sam zabiłeś własnego wojownika, bo to gracz podjął taką decyzję." - Przykład chybiony bo Algeroth jest moim wojownikiem ( ja go kontroluje, należy do mnie ) a wojownik pod wpływem PW wciąz pozostaje wojownikiem gracza przeciwnego ( ja wykonuje nim tylko LEGALNE akcje, które mógłby zrobić ). Jeżeli zgadzamy sie ze wojownik Gracza A przed PW mógł mnie zaatakowac i zdobyć PZ to po użyciu PW nic sie przecież nie zmienia i wciąz jest to akcja legalna za która zdobywa sie PZ.   


"A co z waszymi ukochanymi argumentami związanymi z realiami gry? Gracz nakazauje zaatakować własną siedzibę, niszczy ją i ograbia, kradnie własną kasę i z tego powodu jest bliżej osiągnięcia własnych celów? Ani w świetle zasad, jakiejkolwiek logiki, ani w jakimkolwiek świetle nie jest to sensowne i logiczne."  Tutaj to już zupełnie strzeliłeś kula w płot :). Przykładów z historii kiedy władca państwa, dowódca wojsk itp pozwala przeciwnikowi zając część swojego terytorium, oddać jakies miasto, ziemię, poświęcić częśc oddziałów itp żeby w przyszłości mieć z tego korzyść można mnożyć bez liku. Równie często robi to własnymi siłami. Jest to działanie całkiem logiczne i często stosowane. Nie chcę tu robic wykładu z historii ale uwierz mi że tak jest ;).
   
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2010, 06:31:56 pm wysłana przez Muleq »
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 17, 2010, 06:38:10 pm »

1. Nie dogadamy się bo albo sobie jaja robisz, albo na serio ciężko u Ciebie z logiką - nauczcie się jednego miśki - to gracz wykonuje akcje i on podejmuje decyzje. Nie może wykonywać akcji wbrew zasadom. Co z tego, ze wojownik mógłby zaatakować gracza skoro decyzję o ataku podejmuje sam gracz. Gracz nigdy nie może podjąć decyzji o zaatakowaniu samego siebie - tyle w temacie.

2. Ponownie jaja sobie robisz i wyłazi hipokryzja...

I może jeszcze dodam, żeby wam troszkę rozjaśnić - nie chodzi o to, że wojownik nie może zaatakować gracza, tylko akcja jaką chcecie wykonać jest po prostu niedostępna - tak samo jak np akcja odrzucania swojego wojownika z gry, czy sto tysięcy innych zmyślonych akcji.

Za zabijanie wojowników własnych z Wpływu też dostajemy tylko PA bo sami zabiliśmy własnych wojów - to powinno skończyć dyskusję. Skoro wojoników zabijamy jako "my" to siebie atakujemy jako kto?
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2010, 06:54:52 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

oan

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 17, 2010, 06:53:23 pm »

A może to Ty jesteś tak uparty, że nie mozna dojść z sobą do porozumienia.

Co woj gracza po zagraniu wpływu raptownie traci możliwość ataku w gracza za PZ. To jest tak samo chora zasada (w twoim rozumowaniu), jak to że najemnicy nie moga korzystać z Klubu lub po zagraniu odwiedzin ciemności, wojownik nadal może korzystać np. z pancerza legendarnego zabójcy.

Sory Pret, ale nie masz racji. Ma ja Muleg.

No a twoje zajebiste przykłady potrafią zabić, wszelką logikę.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 17, 2010, 06:59:28 pm »

Jak nie możesz dojść z sobą do porozumienia to nie pogadamy :)

1. Wojownik gracza przeciwnika po PW nie traci możliwości atakowania gracza - po prostu nie możesz wykonać akcji atakowania siebie - nie ma takiej w repertuarze... Sorry - nic nie poradzę. Najemnicy i tak nie mogą korzystać z Klubu o ile pamiętam więc nie wiem o czym piszesz. I troszkę składniej proszę budować zdania bo nie wiem co najmenicy z odwiedzinami mają do Pancerza? Inna bajka, że ktoś kto korzysta z klubu i staje się legionistą już nie korzysta i jest to chyba oczywiste.

2. Racji nie przydzielasz niestety, więc zamiast dzielić rację pomiędzy ludzi może podaj jakikolwiek argument sensowny. I Muleq, a nie Muleg, ale w sumie mi to wszystko jedno jak to napiszesz.

3. Moje zajebiste przykłady są widocznie na tyle zajebiste, ze nie jesteś w stanie ich pojąć :) Uważaj na słowa i nie bulwersuj się tutaj - podaj jakikolwiek swój sensownych przykład zanim skrytykujesz kogoś innego. Albo chociaż spróbuj się odnieść do mojego zajebistego przykładu w sposób zrozumiały dla czytającego, bo nie mam pojęcia o co Ci chodzi.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 17, 2010, 07:17:12 pm »

PZ za swojego woja można dostać TYLKO dzięki Chytrej Zagrywce, gdzie jest to wyraźnie napisane. Ani z PW, ani za Bribery PZ po zabiciu swojego woja nie dostaniemy zgodnie z zasadami gry. Dodatkowo NIE ISTNIEJE możliwość zaatakowania siebie samego jako gracza (można atakować INNYCH graczy ale nie siebie - nigdzie nie ma opisanej takiej akcji ataku, w przeciwieństwie do akcji ataku skierowanej przeciw swoim wojownikom - Prawo Kartelu / zasada, która powstała później. 

Z Winternetu:

"...You may still “force” your warriors to attack your warriors (through Special card play and Art spells, etc.) but in the event that your warrior does end up in combat against another of your warriors, and either or both of your warriors is killed, you earn only Destiny Points. In other words, you NEVER get Promotion Points for killing your own warriors. This includes killing your warriors at the expense of the enemy. For example, if you play WIND OF INSANITY and kill your own warriors in the process, you don’t earn any Promotion Points for them, just Destiny Points."

Nie da sie ukryć, że użycie PW jest "attack your warriors (through Special card play and Art spells, etc.) "  ;D

« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2010, 07:21:56 pm wysłana przez Skoq »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Potężny wpływ
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 17, 2010, 07:25:39 pm »

"Za zabijanie wojowników własnych z Wpływu też dostajemy tylko PA bo sami zabiliśmy własnych wojów" A to niby dlaczego? Tak by mogło być tylko w przypadku gdyby pod wpływem PW przejmowałbym kontrole nad wojownikiem przeciwnika. A przeciez nie przejumje. PA zdobywam tylko jeśli mój wojownik zabije mojego wojownika. PW nie powoduje że na 3 akcje wojownik przeciwnika zmienia własciciela.

"2. Ponownie jaja sobie robisz i wyłazi hipokryzja..." - A coś konkretniej? Moze zamiast pouczać innych co mają pisac sam bys sie zastanowił. Hipokryzja jest to cecha której wyjątkowo nie trawię wiec tym bardziej nie lubie być o nia posądzany. Miśkiem tez nie jestem ;)


"I Muleq, a nie Muleg" może być jeszcze Mulek ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)