Marca 29, 2024, 04:38:40 pm
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do dołu

Autor Wątek: Film fabularny Kroniki Mutantów  (Przeczytany 41468 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #60 dnia: Lipca 16, 2008, 09:58:54 am »

OK, film oglądnąłem wczoraj w nocy...Sam nie wiem co o tym sądzić....Tak naprawdę to straszna padaka i pastiż świata Kronik Mutantów. Z Żołnierzem Zagłady to ma tyle wspólnego co nic, chyba tylko nazwy czterech korporacji i kilka nazwisk bohaterów filmu. Nie będę zdradzał fabuły tym, co jeszcze nie oglądali, ale jak można zrobić film ze świata Mutant Chronicles nie uwzględniając obecności Legoinu Ciemności???!!!
Dla fanów Żołnierza Zagłady ten obraz to nieporozumienie i najlepiej by było gdyby nosił zupełnie inny tytuł.
Mimo wszystko zachęcam do oglądnięcia. Film wykonany jest w ciekawej technice statycznych, rysowanych scenerii (Kapitan Sky i Świat jutra, Cashern), nałożony jest ciemny, szary filtr więc obraz jest miejscami naprawde niepokojący i ma swój klimat. Poza tym akcja jest intensywna a krew i flaki tryskaja na lewo i prawo, więc na pewno niektórym się spodoba  ;D

Moja ocena filmu:  6/10 (jako normalnego filmu nie mającego nic wspólnego z Mutant Chronicles)
                         3/10 (jako próby przeniesienia Kronik Mutantów na srebrny ekran)
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #61 dnia: Lipca 16, 2008, 11:25:24 am »

No jakoś mi pare postów umknęło :) Odpowiedziałem na post z poprzedniej strony z linkami ;) Po prostu na szybko w pracy w przerwie czytuję forum i czasem coś mi umknie. Mam chociaż nadzieję, że ocena jako ogólne SF będzie około 7-8/10, bo ocena jako MC będzie na pewno nie wyżej niż 3 :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #62 dnia: Lipca 18, 2008, 10:53:24 am »

Właśnie oglądam pierwszy raz... Po 5 minutach dowiaduję się, ze IMPERIAL jest z Afryki!
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #63 dnia: Lipca 18, 2008, 03:26:57 pm »

Afryka Południowa to nie Afryka ze tak dziwnie powiem. Poczytaj trochę a dowiesz się że brytyjczycy maczali w tym zakątku swoje rece (nogi i inne czesci ciala tez ;) ) Przykładami są Port Elizabeth, East London, Kimberley itd. Bardziej zaciekawila mnie ta kropka ktora wyznacza wielka bitwe (Czechy i Polska?)
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #64 dnia: Lipca 19, 2008, 12:16:33 am »

... na razie nie da ściągnąć Inferna...
Ja mogę ściągnąć  :o.
A próbowałeś je wypakować? Mi i Skoqowi nadal nie działa. Rar jest jakby niekompletny.

Mnie najbardziej irytują w tym filmie te wszystkie paralele do chrześcijaństwa w Bractwie.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #65 dnia: Lipca 19, 2008, 02:07:06 am »

Wszystko śmiga jak trzeba.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #66 dnia: Lipca 19, 2008, 10:55:54 am »

Zgadza się Diabler - w prawdziwym MC Bractwo wyraża swą wiarę w postaci bezosobowej... Jedynie Plemiona i oczywiście Legion mają do tego inne podejście...

Co do Ciebie Niko - K***wa, idąc Twoim tokiem rozumowania, Imperial powinien być też w Indiach i na pozostałym południu Azji (Bombaju, Tajlandii itd.)... Dobra niech sobie będzie w Afryce, ale dlaczego go nie ma na Wyspach Brytyjskich?! Wytłumaczysz mi to?!

Jeszcze kilka ALE do filmu...
-Bohaterowie nie powinni ginąć (a przynajmniej nie w taki bezsensowny sposób)!
-Po jakiego ch***a Valerka jest z Mishimy?!
-Bractwo powstało, po opuszczeniu ziemskiego padołu przez korporacje i po odkryciu Legionu!
-Malkovich powinien dostać złotą malinę za najgorszą rolę w swoim życiu!
-Czy oni nie mieli kasy na zakupienie praw do znaczków korporacji itd.?
-Ehhhh - długo by jeszcze wymieniać...

A teraz, co w filmie jest OK...
-Mówią, że w filmie nie ma Legionu Ciemności... Według mnie jest - ta cała MASZYNA jak najbardziej kojarzy mi się z Algerothem i wnętrzem Nekromachiny (nawet działa na tej samej zasadzie).
-No i oczywiście Mitch Hunter... Chyba każdy tak go sobie wyobrażał... Myślę, że Thomas Jane jako jedyny przeczytał kawałek komiksu (reszta zatrzymała się chyba na okładce książki do bitewniaka).
-Murzyni jak zwykle giną pierwsi!

Moja ocena dla pospólstwa to 4/10... Dla fanów MC to 2/10 (Władca Pierścieni i Transformers dostałyby 6/10 może nawet 7/10)!

PS - Słyszałem plotki, że jest to nieoficjalna wersja filmu...
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2008, 10:57:40 am wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #67 dnia: Lipca 19, 2008, 08:10:31 pm »

Marqwitch ja bym to wytlumaczyl tym, iz imperial nie byl najmocniejsza korporacja, a wiec zostal zepchniety do najgorszych regionow wczesniejszych kolonii. Capitol (USA) rozszerzyl region wplywow na zachodnia europe co z reszta robi juz teraz.
Moze to wczesniejsze walki z legionem ktore nie byly zapisane w kronikach ;)
Co mowi Samuel pod koniec filmu : mowi Legion - wyraznie
A gdzie slyszales te plotki o nieoficjalnej wersji ? film pewnie przejdzie bez echa jak dzieci diuny i tym podobne.
Gdybym nie byl fanem kronik to bym sie pochlastal na filmie - nuda, beznadzieja.
A gdzie jest sztuka ? :/
No to teraz wydajemy dodatek z ilustracjami z filmu, bo chyba tylko do tego sie on nadaje :)
Kolejne pytanie nasunęło mi sie kiedy odwiedzilem oficjalna strone na ktorej jak wczesniej nic nie bylo, tak teraz o dziwno tez nic nie ma

napisy mozna sciagnac na stronie napisow w domenie info

Edit:

Przypomina wam to cos ?:D
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2008, 09:41:44 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #68 dnia: Lipca 19, 2008, 09:43:45 pm »

Nico wrzuć konkretny link do napisów bo ciężko to znaleść... A nie dość, że ten film jest słaby to jeszcze mi karzą się męczyć z oglądaniem na słuch... To przynajmniej na napisy sobie popatrzę :D
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 19, 2008, 09:54:12 pm »

Przeslalem juz na gg :) Niedlugo sie pojawia na portalu.
Ps. gdyby nie gadki Mitcha Huntera byla by niezla padaka :)
Zapisane

Yaghoro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #70 dnia: Lipca 19, 2008, 11:11:51 pm »

Zapisane
Czy nie uważasz, iż determinizm pallatywny partycypuje intensywnie w kategorii absolutnej?

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny
« Odpowiedź #71 dnia: Lipca 20, 2008, 05:43:35 pm »

Obejrze chyba dzisiaj, na razie rzuciłem okiem na fragmenty - aaawww co za shitowate efekty specjalne  ;D

Co do "nieoficjalnej wersji" - czytałem gdzies, że to moze być wersja niedokończona, w końcu premiery jeszcze nie było. Tylko raczej nie ma się co spodziewać, że ta "dokończona" będzie specjalnie lepsza.

Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #72 dnia: Lipca 20, 2008, 06:46:07 pm »

Dawajcie linki do stron gdzie są te plotki.
Dodałem ankiete zeby lepiej sie wszystkim glosowalo
Jesli ktos nie ogladal filmu w calosci, niech obejrzy, a dopiero pozniej zaglosuje.
Zapisane

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #73 dnia: Lipca 20, 2008, 11:51:02 pm »

Cienizna straszna.

Jakby to próbować podsumowac to wygląda to tak:

Plusy:

- Mitch Hunter i jego teksty ("nie płacą mi za wiarę, płacą mi za rozpi***l" itd)
- klimat w pierwszej połowie filmu (nic to że wygląda wszystko jak I WŚ a nie MC)
- brutalność niektórych scen (niektóre krwawe ujęcia całkiem spoko)
- w jakiś sposób jednak do MC toto nawiązuje ale naprawde cieniutko.

Minusy:

- gra aktorska wszystkich oprócz Jane'a
- scenariusz - jak na średniacką sesyjkę RPG, a nie do filmu
- zmarnowanie potencjału MC
- brak choćby symboli poszczególnych korporacji, nie mówiąc już o tym, że Mishima i Imperial to są tyle że się je wymienia z nazwy i mają potem swoich przedstawicieli w misji (choć Imperial to nawet nie jestem pewny kogo :P)
- efekty specjalne (ale do tego mozna się przyzwyczaić i niejest to największą wadą)
- w sumie od pewnego momentu film przynudza, mozna sie jedynie zastanawiać kto zginie następny

Ogólnie jest to ekranizacja coś jak polski "Wiedźmin" - takie **** wie co i po co.

Jakbym miał to oceniać to 2/10 jako ekranizacja MC, 4/10 jako film po prostu więc zaznaczyłem w ankiecie 3.
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #74 dnia: Lipca 21, 2008, 12:06:11 am »

- w jakiś sposób jednak do MC toto nawiązuje ale naprawde cieniutko.
- scenariusz - jak na średniacką sesyjkę RPG, a nie do filmu
Nie wiem o co dokładnie biega, ale w już w kilku miejscach czytałem, że scenariusz jest inspirowany grą planszową Paradoxu.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Do góry