Marca 28, 2024, 10:38:47 pm
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu

Autor Wątek: Film fabularny Kroniki Mutantów  (Przeczytany 41447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #75 dnia: Lipca 21, 2008, 12:42:01 pm »

Oglądałem i żałuję. Bieda na maksa. Scenariusz kompletnie mi się nie podobał - ni jak się miał do oryginalnej fabuły Kronik, ktora de facto jest bardzo ciekawa. Nekromutanci... brr... Film wg mnie miał też beznadziejne ujęcia kamer, w których brakowało dynamizmu. Część ujęć była ze zbyt dalekiej odległości. Zastosowany filtr też wypadł dosyć dziwnie, nienaturalnie

Film mnie też rozbawił. Dwie sceny najbardziej rzuciły mi się w oczy:
1. przez cały film kolega z oddziału Mitcha ciągnięty jest do machiny... przecież pokonany został zaraz przy wejściu/wyjściu jamy. W tym czasie nastąpił atak na miasto. Ciekawe ile on trwał - 20, 30 sekund? Beznadzieja.
2. Wejście - widzieliście ten ogromny, betonowy walec, który przykrywał wejście do jaskini, nie? Z punktu inżyniera budowlanego, kim jestem z zawodu, było to niemożliwe do wykonania w czasach, kiedy bractwo przymknęło jamę. Maksymalny rozstaw wynosi 6 m. Nawet teraz bez zastosowania konstrukcji drewnianych/stalowych nie wykonuje się większych elementów niż 6 m.
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #76 dnia: Lipca 21, 2008, 01:40:55 pm »

Gdyby nie to, że Bractwo nie korzysta ze Sztuki - powiedziałbym, że konstrukcja została dzięki niej wykonana... No ale cóż - autorzy filmu nie wiedzieli chyba, że Sztuka została stworzona przed powstaniem Bractwa...
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #77 dnia: Lipca 21, 2008, 02:15:12 pm »

Przyznam się szczerze, że oczekiwałem czegoś więcej. Nie żebym liczył na hit pokroju gwiezdnych wojen, ale to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania. W tę negatywną stronę. Jakie tam bractwo... Ten kto pisał ten scenariusz fabułę kronik czytał chyba w "recenzjach w pigułce". Moim zdaniem film zaprzepaścił możliwość odrodzenia się kronik. Chodź na IMDB znalazłem taki komentarz:
Cytuj
Don't you just love it when a movie comes along that you haven't heard any build up to, and don't know what to expect? The only thing that gave me an insight was the title and some of the actors (going by their previous roles) This movie blew me away, action + attitude + a bit of gore = Great! I thought the cast all did a great job, fitting into their roles easily. I thought the special effects were excellent overall, especially on the mutated characters. The storyline was good enough, sticking to the main plot and delivering it in a kind of wham bam thankyou mam style.

If, you enjoy movies dark, with action and a tongue in cheek (not in a silly way) attitude, with visuals comparable to sin city/300 etc, watch this if you get the chance, you won't be disappointed...

10/10 - maybe overrated it slightly but I was well impressed

... brak mi słów.
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #78 dnia: Lipca 21, 2008, 03:41:47 pm »

Mój znajomy napisał takie coś:

Cytuj
Jestem Pozytywnie zaskoczony !!

Przygotowywałem sie na szmire ,a tu calkiem udana produkcja ! Zwlaszcza ku mojemu zdziwieniu spodobala mi sie nowa wizja tego uniwersum - odswiezona i uwspolczesniona. Nie bylo pedalskich trykotów niektórych formacji rodem z power rangers(jak to sie zdarzalo w Target Gamesowym MC). Był fajny I wojenny , steamowy, mroczny klimat no i genialny Mitch Hunter !   -> taka opinie dalem filmowi Mutant Chronicles na forum o Warzone
powiem Ci ,ze ta wizja mi dosc odpowiada - tamta juz byla po 15 latach  kompletnie przestarzała
Co o tym powiecie?... Aha - dla tego kolegi Wywiad z Wampirem był kompletną bzdurą (jak z resztą większość dobrych filmów)...

Wstyd i żal - dla mnie to jedyne słowa, które kojarzą się z filmem... Gdyby nie Mitch, oceniłbym go na 1/10 lub -7/10... Ale w ankiecie zaznaczyłem 2/10 - jak z resztą wcześniej wspomniałem...
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 21, 2008, 05:39:23 pm »

Wstyd i żal - dla mnie to jedyne słowa, które kojarzą się z filmem... Gdyby nie Mitch, oceniłbym go na 1/10 lub -7/10... Ale w ankiecie zaznaczyłem 2/10 - jak z resztą wcześniej wspomniałem...

Po obejrzeniu zapowiedzi, tej nowej,  byłem bardzo podjarany. Część aktorów była mi znana i powiedzmy, że wstępnie wyglądało to w miarę ok. Rzeczywistość pokazała, że jest to film rodem z Od zmierzchu do świtu 7. ;/ Co mogę powiedzieć jeszcze, jeżeli chodzi o obsadę to nie pasował mi Max i Valerie.

Tak w ogóle, to kogo byście widzieli innego w tych rolach? Pierwszy z aktorów, których przyszedł mi na myśl to Bruce Willis - Mitch Hunter. Tyle, że włosów nie ma, ale dałby radę. ;)
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 21, 2008, 05:57:56 pm »

Ja tam od zmierzchu do świtu lubię... MC bardziej mi się kojarzy z filmami, takimi jak Toxic Avenger - tyle że w MC jest więcej efektów specjalnych, które w moim mniemaniu zaniżają jakość filmu i moją ocenę (po prostu nie lubię sztuczności w filmach - choć na przykład Sin City miało fajny klimat i było ogólnie OK)...

Co do obsady - TJ był strzałem w dziesiątkę... Może jeszcze Mel Gibson by się nadał, ale trzebaby go było odmłodzić o jakieś 15 lat... Dla Valerki trzebaby znaleźć jakąś Włoszkę, Hiszpankę lub coś w tym stylu (myślałem nad Salmą Hayek, ale pewnie znalazłaby się jakaś bardziej odpowiednia aktorka...) Dla Max'a... Hmmmm? Nie wiem szczerze mówiąc, bo nie znam się dobrze na aktorach, ale wystarczy poszukać wśród niemieckich lub szwedzkich gwiazd (Pamiętajmy, że Maxi jest mlodym blondynem)... Benno Furmann powinien grać Henrich'a Wolfe'a - a nie Maxa (musiałby oczywiście zapuścić włosy lub założyć perukę!)... Pisałem wcześniej, że dla Vince'a Diamond'a byłby dobry Johnny Thunder (perkusista grający na płycie H.W.D.W.S. zespołu Nitro)... Co do reszty postaci muszę się zastanowić - ja mógłbym zagrać Karnofaga a Tstarter i Skoq Tekronów...
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 21, 2008, 06:00:35 pm »

Ja tam od zmierzchu do świtu lubię...
Drugą część też? :>

Ja jeszcze oceny nie dałem. Musiałbym drugi raz obejrzeć, żeby się zdecydować, ale trochę mi się nie chce :P
« Ostatnia zmiana: Lipca 21, 2008, 09:47:16 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 21, 2008, 07:14:27 pm »

Ja tam od zmierzchu do świtu lubię...
Drugą część też? :>
I trzecią?

Pierwsza odsłona jest rewelacyjna, ciekawa fabuła, intrygujący bohaterowie, muzyka, klimat. Pozostałe części są wg mnie robione na siłę. To tak jak Desperado 2, ale nie schodźmy z głównego wątku. ;)

Wracając do MC, to ciekawi mnie ocena filmu przez osoby nie znające świata, póki co nie spotkałem jeszcze takiej, która by oglądała.
Wątek nekromutanów "rządzących" Ziemią kompletnie mi nie pasi. Ode mnie filmidło otrzymało ocenę 1.


Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Yaghoro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 21, 2008, 09:11:22 pm »

Ja historii świata nie znam, dlatego filmidło dostało ocenę 7.
Zapisane
Czy nie uważasz, iż determinizm pallatywny partycypuje intensywnie w kategorii absolutnej?

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 21, 2008, 10:11:44 pm »

Ja historii świata nie znam, dlatego filmidło dostało ocenę 7.

Może warto by się zapoznać? Szczególnie podoba mi się dział kronik Dark Eden. Nie ma co, mieli ludziska łby do napisania fajnego świata. Podobnie zresztą jest z chronopią. Koniec oftopa. ;)
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Yaghoro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #85 dnia: Lipca 21, 2008, 10:31:41 pm »

A pewnie, że warto. Niedługo będę kupował od Nicodemusa podręcznik do WZ "Kroniki wojny", więc trochę się zapoznam ze światem MC :).

Ale jak dla mnie nie ma lepszego systemu jak Call of Cthulhu ;).
Zapisane
Czy nie uważasz, iż determinizm pallatywny partycypuje intensywnie w kategorii absolutnej?

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #86 dnia: Lipca 22, 2008, 10:18:03 am »

Cytuj
Pamiętajmy, że Maxi jest mlodym blondynem
Czemu młodym? :)

A co do świata MC - czemu uważasz, że Call of Chtulhu jest lepsze skoro niespecjalnie wiesz o co chodzi w MC?:D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #87 dnia: Lipca 22, 2008, 11:58:34 am »

Cytuj
Czemu młodym?
Kieruję się tym i...
Cytuj
Max is formidable warrior and one of Bauhaus' finest. The blonde-hair, blue-eyed fast talker with an immature glint in his eyes has a kind of boyish charm about him that annoys nearly as many people as it impresses.
...uważam, że gdyby był starcem nie miałby chłopięcego uroku a jego włosy byłyby raczej siwe :P
Cytuj
A co do świata MC - czemu uważasz, że Call of Chtulhu jest lepsze skoro niespecjalnie wiesz o co chodzi w MC?
Odpowiedź jest zawarta w Twoim pytaniu, Pret... Skąd niby ja mam wiedzieć, że świat Harr'ego Potter'a nie jest lepszy od świata MC, skoro nie znam się na świecie HP?! (Filmowo HP jest lepszy o wiele)
Lovercrafta co prawda tylko liznąłem, ale mi się podobał - niby ciągle pojawiały się tam mackowate stwory o niewypowiedzianie przerażającym wyglądzie, ale było ogólnie OK... Według mnie świat MC jest lepszy - mogę tak powiedzieć, bo mniej więcej znam obydwa!
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #88 dnia: Lipca 22, 2008, 01:16:05 pm »

Co do Maxa - kwestia wyboru terminu filmu ;) Może być młody albo stary. Historia MC rozciąga się na sporej przestrzeni czasowej, więc to raczej nie ma znaczenia. Ważne żeby był w tym samym wieku mniej więcej co Hunter i reszta, z którą razem walczył w ramach działań kartelu.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #89 dnia: Lipca 22, 2008, 01:43:36 pm »

A pewnie, że warto. Niedługo będę kupował od Nicodemusa podręcznik do WZ "Kroniki wojny", więc trochę się zapoznam ze światem MC :).

Ale jak dla mnie nie ma lepszego systemu jak Call of Cthulhu ;).

Znam, dawno, dawno temu, kiedy komputery marki PC nie były dostępne dla wszystkich prowadziłem kilka sesji, przenosząc graczy do 1920 roku. Ehh.. Klimatyczne są książki HPL, chodź sam typ był trochę ekscentrykiem.

Co do Kronik, to oprócz hitorii, która jest de facto bardzo ciekawa, podobały mi się zawsze opowiadania.
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry