Marca 28, 2024, 06:50:16 pm
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu

Autor Wątek: Film fabularny Kroniki Mutantów  (Przeczytany 41445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Yaghoro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 22, 2008, 02:01:43 pm »

CoC będzie dla mnie najlepszym systemem, bo ma najfajniejesze realia (lata 1 poł. XX wieku), bardzo oryginalne potwory, unikalny klimat, a poza tym, ja kocham Lovecrafta, więc sami widzicie ;).

A co do MC; Właśnie przed chwilą zacząłem czytać historię świata, i muszę przyznać, że nie jest zła.
Jest niemal tak samo wciągająca, jak opowiadanie Lovecrafta: "Widmo nad Innsmouth"
Zapisane
Czy nie uważasz, iż determinizm pallatywny partycypuje intensywnie w kategorii absolutnej?

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 25, 2008, 01:39:47 pm »

Realia akurat moim zdaniem średnio ciekawe :) Pierwsza połowa XX wieku? No i cóż tam takiego ciekawego? :)

A co do opowiadań MC - o jakie opowiadania chodzi?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 25, 2008, 05:06:54 pm »

Ogladnałem wreszcie film i jak dla mnie totalna porazka. Ze swiatem Kronik Mutanów ma tyle wspolnego co Kaczyński z Piłsudskim ( oboje nienawidza Sikorskiego :D ) Nie rozumiem jaki sens ma tworzenie własnej fabuły kiedy ma sie juz gotowa połozona na tacy. Gdyby nie zbierznosc nazwisk głownych bohaterów film rownie dobrze mogłby sie nazywac StarShit Troopers albo cos w tym stylu. Szkoda pomysłu bo liczyłem ze w dobie dzisiejszych efektów specjalnych Mroczna Harmonia czy Sztuka w rekach np takiego Valpurgiusa moze wygladac bardzo ciekawie. A tak czego sie dowiedziałem. Ze cały Legion Ciemnosci jest wytworem jakiejs pradawnej maszyny. Na plus jedynie moge zaliczyc pierwsze 10-15 minut filmu kiedy Wielkie Wygarniacze Bauhasu bombardowały okopy Capitolu, choc wg mnie powinien byc to Imperial. Podsumowujac jedynym powodem dla któego mozna ogladnac ten film to jego tytuł.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

lucek

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Cereal Killer!
    • Zobacz profil
    • Wolsung: Magia Wieku Pary
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #93 dnia: Lipca 31, 2008, 12:36:01 am »

Wiecie, czemu Wam się film nie podobał? Bo jesteście fanami uniwersum MC. Niestety, trafić w gust fana oznacza a) skazać się na porażkę finansową i b) zrobić rzecz niemożliwą.

Tego, że dla fanów należy się co najwyżej mały ochłap, przemysł filmowy nauczył się od Lucasa. Gdyby fanboje SW kręcili nowe epizody (I-III) to trwałyby one 150 godzin, rozwijały zupełnie nieciekawe, z laickiego punktu widzenia, wątki i podobały się tylko i wyłącznie twórcy (albowiem reszta zagorzałych fanów wytykałaby mu błędy, niedociągnięcia i nadinterpretacje).

Niestety, nigdy nie zobaczymy filmu dla fanów jakiegokolwiek świata/książki/komiksu itp. Nawet w przywołanym w tym wątku Sin City musiała się pojawić Jessica Alba - tak, żeby tłumek ludzi, któzy w życiu nie słyszeli nazwiska Franka Millera, miał coś dla siebie.

Sorry panowie, producenci filmowi zawsze będą szargać i plugawić nasze Biblie - takie jest prawo wielkiego biznesu.


Moje odczucia - przejrzałem film, zatrzymując się na 2-3 scenach. Planuję obejrzeć w Wolnym Czasie (hehe). Jak na razie - wrażenie bardzo pozytywne. Dobra jatka, w miarę niezłe stroje, korporacyjne wieże i te rzeczy. Może być nieźle. Porzuciłem fanboyism, nie nastawiam się na ekranizację świętości moich młodzieńczych lat - może dlatego nie zawiodę się, tak jak większość moich szanownych Przedmówców.


pozdro ;)


lucek

Zapisane
--
I wouldn't be so lethargic if I weren't so apathetic.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #94 dnia: Lipca 31, 2008, 11:26:23 am »

Kompletnie się nie zgodzę. Nie chodzi o to, że film powinien trwać 100 godzin, tylko o to, że wykorzystano nazwy/postaci z MC w taki sposób, że po prostu się słabo robi. Zmieniono historię, zmieniono głownych bohaterów itp. Co byś powiedział gryby w ekranizacji Władcy pierścieni np Frodo był trollem, a ekipa nie szła wyrzucać pierścienia do wulkanu, tylko szła do jubilera żeby zmienić rozmiar pierścienia? Mniej więcej takie zmiany poczyniono w MC, co jest dość żenujące. Wymyślono jakiegoś duchowego przywódcę Bractwa, które faktycznie było jakąś porąbaną sektą. Nekromutanci - a co to w ogóle było? I co to za pierdoły z tą maszyną, której celem była zamiana ludzi w mutantów? A gdzie apostołowie? Nie krytykujemy tego filmu dla tego, że jesteśmy fanami MC, tylko dla tego, że ten film z MC nie ma absolutnie nic wspólnego poza nazwami paru bohaterów (i to nie wszystkimi - co to ma być do kur** nędzy - Valerie Shinwa Duva??? :o) i nazwą samego filmu. Jak pisałem - Władca pierścieni z takimi zmianami byłby kompletną porażką pod każdym względem. Uważasz, że dobrze zrobiony film w świecie MC nie móglby przyciągnąć ludzi do kin? Ja uważam, że gdyby trzymać się właśnie tego co o MC już wiadomo, mógłby być to niezły hicior, a zrobili niezły szicior (celowy zapis... :) ).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #95 dnia: Lipca 31, 2008, 11:44:35 am »

Lucek - na przyszłośc dobra rada - zanim zaczniesz bronić jakiegoś filmu najpierw go obejrzyj.

Wiecie, czemu Wam się film nie podobał? Bo jesteście fanami uniwersum MC.
Nie jestem fanem uniwersum MC. Owszem, podoba mi się ono, ale nie jestem jego fanem. Film oceniałem na dwa sposoby jako adaptacja MC (2/10) i jako samodzielny film (4/10) i w tym drugim wypadku też jest słabiutki. Po prostu ma słabe efekty, słabe aktorstwo i słabą fabułę która bardziej przypomina sesję RPG prowadzoną przez niezbyt doswaidczonego MG opartą na najprostszym z prostych schematów pod tytułem "żeby uratować świat - zniszcz artefakt". Owszem, na tym schemacie był oparty też LOTR, ale tam fabuła została jednak rozbudowana. Tutaj nie. Film jest słaby jako film po prostu. Jeśli nie patrzyć na to jak na ekranizcję, nie jest dnem, ale jest nadal słabym filmem.

 
Cytuj
Niestety, trafić w gust fana oznacza a) skazać się na porażkę finansową i b) zrobić rzecz niemożliwą.
Tak? Naprawdę?
To popatrz na:
- Władcę Pierścienie Jacksona
- Batmany Nolana
- a nawet Transformers Baya, które wielu fanów łącznie ze mną zadowoliło.

Same porażki finansowe, nieprawdaż?

Cytuj
Niestety, nigdy nie zobaczymy filmu dla fanów jakiegokolwiek świata/książki/komiksu itp.
Ale już wiele razy wiedzieliśmy że film który fanów zadowoli da sie zrobić. Tutaj się nie udało.







Zapisane

lucek

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
  • Cereal Killer!
    • Zobacz profil
    • Wolsung: Magia Wieku Pary
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 15, 2008, 01:40:08 pm »

Okej, przyznam się, podrzuciłem parę flamebaitów w moim poprzednim poście ;]

Udało mi się wygospodarować trochę czasu i obejrzeć film w końcu. Fajnie wygląda, fabuła jest żenująca, faktycznie niewiele tam Kronik, niestety. Zwiodło mnie przjerzenie filmu na fast forwardzie ;)
Ogólnie - bardzo słabo, 4.5/10 - szkoda oczu.
Ale nadal podtrzymuję swoją opinię co do fanów, filmów i szargania świętości. Żaden hardcore'owy fan nie zadowoli się hollywoodzką sieczką.


Cytuj
Niestety, trafić w gust fana oznacza a) skazać się na porażkę finansową i b) zrobić rzecz niemożliwą.
Tak? Naprawdę?
To popatrz na:
- Władcę Pierścienie Jacksona
- Batmany Nolana
- a nawet Transformers Baya, które wielu fanów łącznie ze mną zadowoliło.

Same porażki finansowe, nieprawdaż?

Władca Pierścieni był przez fanów potraktowany jako szarganie biblii właśnie - rzucanie Gimlim, Elrond w opasce rodem z heavymetalowych teledysków z lat 80 i temu podobne klimaty ;)
O Batmanie nie będę się wypowiadać. Jestem fanem, to co reżyser zrobił w Batman Begins jest prawie tak dobre, jak Batman i Robin.

Dobre filmy dla fanów wcześniej stworzonych dzieł? Chyba tylko Sin City. Chociaż i tak wstawili doń popłuczynowo-nijaką Jessicę Albę...


l.
Zapisane
--
I wouldn't be so lethargic if I weren't so apathetic.

Gieferg

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 15, 2008, 02:05:25 pm »

Lucek , zastanawia mnie czemu przenosisz swoje własne odczucia na wszystkich fanów? Ja tu mówię o faktach, to że się nie zadowoli wszystkich to również fakt, ale można zrobić film który zadowoli duży procent i na to właśnei podałem przykłady.

Władca Pierścieni podobał się milionom fanów, ja sam LOTRa czytałem trzy razy, a po obejrzeniu filmu stwierdziłem, że wolę wersję Jacksona od oryginału. Podobnie Batman begins, na dobrą sprawę pierwszy film pokazujący komiksowego Batmana, nie wypaczonego przez wizje reżysera jak to zrobili Burton i Schumacher (przy czym ten pierwszy przynajmniej zaproponował wizję ciekawą).

Także fanów da się zadowolić, wiadomo że nie wszystkich, zawsze znajdzie się sporo podobnych tobie przeciwników, ale da się. Jackson i Nolan nakręcili świetne filmy, które zadowoliły miliony fanów, twórcy MC nakrecili gniota który niewiele ma wspólnego z Mutant Chronicles i nie wiadomo komu miał się spodobać, bo na pewno nie fanom MC.

Cytuj
O Batmanie nie będę się wypowiadać. Jestem fanem, to co reżyser zrobił w Batman Begins jest prawie tak dobre, jak Batman i Robin.
Dawno nie czytałem takich bzdur (zwłaszcza od kogoś kto się podaje za fana Batmana), ale nie będę o tym dyskutował bo to nie czas ani miejsce.

Cytuj
Ogólnie - bardzo słabo, 4.5/10 - szkoda oczu.

Co to za skala u licha w której 4,5/10 bardzo słabo?  4,5 to w zasadzie niewiele poniżej perzeciętnej.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 15, 2008, 02:13:43 pm wysłana przez Gieferg »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 15, 2008, 02:20:27 pm »

Cytuj
Władca Pierścieni był przez fanów potraktowany jako szarganie biblii właśnie - rzucanie Gimlim, Elrond w opasce rodem z heavymetalowych teledysków z lat 80 i temu podobne klimaty
To możesz spokojnie od razu powiedzieć, ze nie ma czegoś takiego jak dobry film - w każdym filmie znajdzie się jakaś bzdura, mniejsza czy większa. Jak z powodu jednego rzutu Gimlim cała trylogia jest szarganiem biblii to gratuluję :) A co do opasek to nie możesz powiedzieć nic więcej ponad to, że Tobie się nie podobała, bo nie masz pojecia w jakich opaskach elfy chodzą ;P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 15, 2008, 02:36:53 pm »

Lucek - jako wieloletni fan komiksów i Batmana również nie mogę uwierzyć w to co piszesz - Batman Begins  = Batman & Robin??? - Oglądałeś Batman Begins? Bo po tym stwierdzeniu mam wątpliwości... ;) Ja właśnie obejrzałem Dark Knight (obejrzyjcie w IMAXie - polecam!) i to co zrobił Nolan jest o niebo lepsze niż te poprzednie Batmany, nie ma nawet co porównywać - te poprzednie części (a zwłaszcza 3 i 4 bo Baty Burtona to inne podejście nieco do tematu) to jedynie kicz, nie mający wiele wspólnego z klimatem komiksowego Batmana. W sumie uważam, że jest parę adaptacji, które są dobre - nie zgadzam się,że nie da się zaspokoić prawdziwego fana danego komiksu / książki filmem - mnie poza Batmanami Nolana podoba się adaptowanie X-Men oraz Iron Mana - choć zdaję sobie sprawę że świat w filmie nie jest tak przedstawiony jak w komiksach - bo to po prostu niewykonalne (zwłaszcza w przypadku X-Men) - Po przyjęciu takiego założenia filmy takie ogląda się całkiem przyjemnie - oczywiście - Pret ma rację - w każdym filmie można się do czegoś przyczepić (np Juggernaut w ww. X-Men ;D) ale nie należy od razu skreślać z tego powodu całego filmu... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpnia 15, 2008, 04:00:46 pm »

Co zrobić aby ten film mi sie spodobał ?
Zadałem sobie to pytanie czytając wasze recenzje. Odpowiedź przyszła szybko jak samo pytanie. To proste - obejrzyj to jako trailer przecież one mają i tak zazwyczaj niewiele wspólnego z całą serią.
Uzbrojony w tą wiedzę zasiadłem do oglądania...
...
...
...
Czy to nadje się na trailer (bo na film z serii na pewno nie) - pomyślałem.
Chyba tylko nadaje się na trailer aby każdy mógł kojarzyć nazwy korporacji, bohaterów itp. itd.
Co do samej fabuły to jestem wstrząśnięty do głębi. A dlaczego ?
Wystarczy poczytać chociaż by opis świata i jego historię.

Tak dla przypomnienia można go znaleźć chociażby tu:
http://www.4shared.com/file/28031429/93cfa420/WarZone-StrefaWojnyPLeBook-NRO.html
Zapisane

Lapson

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 04, 2008, 10:46:21 am »

Wczoraj po raz pierwszy obejrzałem ten film i się załamałem. Słyszałem wasze opinie i byłem przygotowany na to że będzie debilny - ale to przerosło moje oczekiwania. Próbując sobie na siłę wmówić że choć odrobinę czasami jest podobny do MC w końcu dałem za wygraną. Może jest kilka rzeczy do których nie będę się przyczepiał ale całokształt wg mnie wypada fatalnie. Już choćby sam początek jak Hitlerowcy z Bauhausu (noszą identyczne hełmy jak jednostki niemieckie podczas Drugiej wojny światowej) nacierają na okopy rzekomego Capitolu wygląda jak z roku 1914-1918. Dodatkowo przyznam że zaskoczyło mnie to że żadnego z bohaterów nie zdążyłem poznać bo wszyscy zostali zabici. No ale cóż każdy inaczej odbiera ten film...
Zapisane

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 11, 2009, 01:06:21 pm »

obejrzalem film kilka tygodni temu i
 do powyrzszych minusów filmu dorzuce jeszcze:
- czemu oni w roku 26blablabla czy jakims innym korzystaja z maszyn parowych? wiem niby wpływ morcznej harmonii na maszyny itp, ale w filmie przecież oni nie uraczyli jej, więc sie to kupy nie trzyma, ale taki mini mikroklimat to robi
do plusów:
- ciekawa wizja komory wypaczania i cytadeli(?)
Ale ogólnie film marny i pilnujcie sie panowie moze akurat dupsko jednego z was siedzi na tejze właśnie maszynie  ;D

 
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 23, 2009, 12:01:40 am »

obejrzalem film kilka tygodni temu i
 do powyrzszych minusów filmu dorzuce jeszcze:
- czemu oni w roku 26blablabla czy jakims innym korzystaja z maszyn parowych? wiem niby wpływ morcznej harmonii na maszyny itp, ale w filmie przecież oni nie uraczyli jej, więc sie to kupy nie trzyma, ale taki mini mikroklimat to robi
do plusów:
- ciekawa wizja komory wypaczania i cytadeli(?)
Ale ogólnie film marny i pilnujcie sie panowie moze akurat dupsko jednego z was siedzi na tejze właśnie maszynie  ;D

 

hmm pokłady ropy skończą się jeszcze w naszym stuleciu, więc coś musieli wykombinować a ze wybrali przemysł który do atmosfery oddaje dużo smogu to energia sloneczna w pozniejszym okresie juz odpada. w czasie wojny gdy ludzie trzymaja sie tanszych zrodel energii, energia jadrowa odpada a do fuzyjnej chyba nie doszli albo zniszczyli bardziej zaawansowane technologie ;)
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Film fabularny Kroniki Mutantów
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 27, 2009, 08:57:50 pm »

http://www.apple.com/trailers/magnolia/mutantchronicles/
patrzcie jaka jest data premiery w kinach ... hmm
do tego nowy fajny plakat i nie pamietam takiej zapowiedzi - bardzo mi sie podoba :)
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry