Marca 28, 2024, 03:04:38 pm
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Film fabularny Kroniki Mutantów  (Przeczytany 41442 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Trapp

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2008, 06:43:47 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane
adZwierzchnik Sekcji ds.Walki z.Działalnością Antydrezynową oraz Ko-o-Ordynator Komórki Reagowania Natychmiastowego przy Wydziale Akcji Bezpośrednich_i_Bolesnych w grupie D-Team

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 08, 2006, 09:38:51 pm »

A szkoda - wolałbym żeby to był Prima Aprilis - z tego co można poczytać to pozostaje tylko siąść i się załamać. Co to ma wspólnego z MC? Jacy nekromutanci pod ziemią? Co to dżdżownice jakieś czy co? To nawet nie jest oparte na planszówce - planszówka zgadza się w założeniach z RPG'iem, a film - co to ma być do diabła. Ludzie się męczą i próbują ożywić świat kronik na wszysktie sposoby, a tu cos takiego... Mam nadzieję, ze planowana książka będzie bardziej trafiona, a jak nie to chociaz komiks...  :-?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

bogus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 08, 2006, 09:44:39 pm »

jesze nic nie wiadomo moze pisza tak a bedzie troche inaczej (nie raz czytalem glupoty na temat jakiegos filmu )  jestem pelen optymizmu  :-D
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 09, 2006, 01:26:32 am »

Opis to niezle zrabany no i 23 wiek ? cos to za wczesnie. Moze chca opisac czasy kiedy to korporacje dopiero wyruszaly z ziemi, ale wtedy imperialisci jeszcze nie odnalezli tablicy ze juz nie wspomne o dotarciu na nerona i przerwaniu linii. Hmm dziwne to bedzie i spaprane jak zrobia zgodnie z opisem z linka :]
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 09, 2006, 08:19:51 am »

To mój ostatni post.... Postanowiłem strzelić sobie w łeb z kosy semai.
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 12, 2006, 09:03:14 pm »

Sam założyłem kiedyś na jakimś forum temacik o filmie MC, ale został on zamknięty a następnie usunięty tak jak większość moich pościków. (ciekawe why)
Intrygują mnie takie rzeczy jak na przykład: religijne sekty, cztery megakorporacje Constantine'a, brak plemion (akcja toczy się na ziemi) i wiele, wiele innych.
PS - mam nadzieję że nie zostanę za to wyrzucony z tego forum tak jak z poprzedniego, ale uważam że doskonałym głównym motywem muzycznym do MC The Movie byłby utwór zespołu Pretty Maids - Future world!!!  :P
Zapisane

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 15, 2006, 10:08:48 am »

A ja bym posłuchał Balcerka, jak naparza na mrocznej harmonii... :mrgreen:
Zapisane

valpurgius

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • http://www.grotacienia.prv.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 19, 2006, 11:10:28 pm »

a mnie najbardziej rozwalilo ze w tym  23 wieku zyje sobie Mitch Hunter, co on jest Chukiem Norrisem czy jaki ch... - z tego co zauwazylem to Hunter jest dlugowieczny :lol:
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2006, 12:39:22 am »

valpurgius, Do karcianki wzieto najznamienitrzych bohaterow i najbardziej oslawione oddzialy w historii. Przeciez mozna sobie grac Durandem i Dominikiem (Durand to pierwszy kardynal, a Dominik to najnowszy) Wiec tez dziwnie bywa :) Durandow miedzy jednym a drugim bylo sporo wiec moze i w rodzinie Hunterow bylo paru oslawionych bohaterow ;)
Zapisane

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2006, 02:04:10 am »

Cytuj
Przeciez mozna sobie grac Durandem i Dominikiem


Kardynałów jest wielu (w każdej Katedrze jest jeden, a na ich czele stoi Kardynał Naczelny - Durand), natomiast Durand jest nieśmiertelny (poznał jako jedyny ostatnie zaklęcie Przemian i dzieląc się nim ze swoimi dwoma bracmi sprawuje nieustannie władzę nad Bractwem). Nie jest on jednak Durandem Pierwszym. Dominik jest Kardynałem głównej Katedry na Lunie i ciągle łudzi się że za swoje zasługi w walce z heretykami i Legionem Ciemności przejmie władzę (naiwniaczek).
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2006, 12:02:43 pm »

Marqwitch, A gdzie to wyczytales, bo chyba nie w historii ktora dalem :)
Durand przeciez zginal w walce z algerothem i umarl na rekach Marshala Totha, dowodcy Bauhausu ktory stal sie po jego smierci nastepnym kardynalem.
W dodatku w karciance wystepuje duch nathaniela i durand :D Tez dziwne ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2006, 12:54:37 pm »

O ile się nie mylę to Durand nie zginął do końca chyba ;)
Durandów jest 3 - i po kolei sprawują włądzę w Bractwie. Dominik natomiast to Kardynał w Lunie i ma nadzieję, na przejęcie władzy po śmierci niesmiertelnego Duranda :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 20, 2006, 01:06:07 pm »

Cytuj
Trzymający miecz wiary i wspomagany przez mistyczną moc Sztuki Kardynał nie dawał wytchnienia górującemy nad nim Apos¬tołowi Wojny. Walczyli niczym tytany, pośród zgiełku bitwy toczącej się dookoła nich. W końcu Algeroth ustąpił pola Kardynałowi, pokonany próbował uciec do sanctum swojej Cytadeli, lecz Nathaniel podążył za nim. Opuszczając pole bitwy wbiegli do serca Mrocznej Cytadeli i tam, w sercu wrogiej budowli Kardynał powalił Apostoła Ciemności. Kardynał zwyciężył, ale powstrzymał się od zadania ostatecznego ciosu, czując litość dla pokonanego. Stało się to jego zgubą, ale zarazem Zbawieniem dla całej ludzkości. W tym momencie Algeroth uderzył i zranił śmiertelnie Kardynała. Słania¬jąc się, Durandowi udało się wydostać na powierzchnię, gdzie upadł w ręce dowódcy wojsk Bauhausu Marshala Totha. W swoich ostatnich słowach ogłosił Totha nowym Kardynałem Bractwa wraz ze słowami "Co ja zacząłem, ty masz za zadanie skończyć..." wyzionął ducha.

Końcówke sobie przeczytajcie. A jak macie jeszcze jakas historie po polsku to dawac na forum ;)
Cytuj
W roku 1255 RK Durand XVII został Kardynałem, i podobnie jak jego wielki imiennik próbował na nowo pogodzie skłócone ze sobą korporacje.
Nie udało mu się.

Ostatni kardynal o imieniu Durand mial numer 17 :)
Cytuj
Po piętnastu latach Kardynał Durand XVII w tajemniczych okolicznościach umarł, a jego miejsce zajął jeden z najpotężniejszych ludzi w historii. To mroczne czasy i Bractwo potrzebuje silnej ręki, aby je poprowadziła przez szalejącą nawałnicę grozy. W 1270 RK odbyła się inauguracja Kardynała Dominika, który natychmiast chwycił władzę żelazną ręką.

Wiec wszyscy czekaja na wasze zrodlo. Moze bedzie bardziej szczegolowe
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Film fabularny
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 20, 2006, 02:17:03 pm »

Opis Duranda z Brotherhood Sourcebook:
Cytuj
Prawdopodobnie najpotężniejsza postać w znanym świecie, wyłączając tylko Wielką Ciemność we własnej osobie. Kardynał Durand jest przywódcą Bractwa. Jest dobrym człowiekiem, często cichy i zadumany lecz zawsze gotowy do działania. Przez lata zdobył ogromną wiedzę, a jego zaawansowany wiek daje mu rozsądek, w którym tylko nieliczni mogą mieć nadzieję aby mu dorównać. Pomimo, że jest siedemnastym kardynałem, Durand XVII  jest jednym z trzech ludzi, którzy kiedykolwiek piastowali urząd Kardynała. Pierwszym z nich jest Nathaniel Durand. Odkrył on siódmy czar sztuki przemian, czar który przywraca młodość. Szybko jednak zorientował się, że zaklęcie wymaga niezwykle skomplikowanego rytuału i ogromnego nakładu sił, będą więc mu potrzebne zaufane osoby, z którymi będzie mógł podzielić się swą wiedzą.Swoim planem podzielił się ze swoimi braćmi, Alexandrem i Peter’em. Nathaniel wiedział, że choć ludzie mogliby zaakceptować długo żyjącego kardynała, to jednak fakt o poznaniu przez niego sekretu wiecznego życia, po wyjściu na jaw, spowodowałby rozpoczęcie wojny z megakorporacjami. Megakorporacje mogłyby wszcząć wojnę z Bractwem, w celu przejęcia nad nim kontroli, oraz zdobyciu mocy zaklęcia dla siebie.Taki konflikt, mógłby drastycznie osłabić ludzkość w czasie, w którym nie mogła ona sobie na to pozwolić.  Zagrożenie ze strony Wielkiej Ciemności było zbyt duże. Nathaniel zdecydował, iż nie może ryzykować wybuchu działań wojennych pomiędzy rasą ludzką. Ludzkośc musiała skupić swą energię na grożącym jej niebezpieczeństwie ze strony Ciemności. Nathaniel sformułował plan.Alexander był już członkiem Kurii, a dużo młodszy Peter był zaledwie mistykiem. W korzystnej, z politycznego punktu widzenia, sytuacji w przyszłości Nathaniel mógł upozorować swą śmierć...Jednak nie było pewne czy Alexander będzie zdolny do przejęcia urzędu. Podczas piastowania urzędu przez Alexandra, Peter stałby się członkiem Kurii i zajął miejsce Alexandra. W tym czasie młody Nathaniel mógłby rozpocząć od nowa swoje życie jako członek Bauhausu, a później wypracować sobie pozycję w Bractwie. W czasie gdy Alexander byłby gotowy do odejścia z urzędu, jego śmierć zostałaby upozorowana, a jego miejsce zająłby Peter. Niedługo później młody Nathaniel zostałby członkiem Kurii. Plan został wcielony w życie i sprawdził się. Nikt niczego nie podejrzewał, a ci, którzy podejrzewali byli szybko eliminowani. Bracia byli zachwyceni. Razem mogli piastować urząd kardynała przez wieczność. Dowodzili oni, że w ich interesie leżało dobro ludzkości. Ciemność miała nieśmiertelnego przywódcę, który mógł kontynuować swoje rządy przez wieczność, natomiast żaden z ludzkich przywódców nie mógł temu sprostać – aż do teraz. Świat nareszcie miał nieśmiertelnego przywódcę, którego potrzebował. Alexander jest aktualnym Kardynałem zasiadającym na tronie. Urząd kardynała powierzano mu już sześciokrotnie.


Oto wersja z sourcebooka dla Bractwa :)
Tłumaczenie - pretorianstalker ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Film fabularny
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 21, 2006, 08:35:40 pm »

Oficjalna strona filmu:
www.mutantchroniclesthemovie.com
Narazie prawie nic na niej nie ma, ale moze niedlugo sie cos pokaze ;)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry