Marca 28, 2024, 05:51:06 pm

Autor Wątek: Najtrudniejsza do zdobycia karta.  (Przeczytany 16020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« dnia: Sierpnia 03, 2006, 03:49:05 pm »

Chciałbym zapytać, jaka Waszym zdaniem karta POLSKOJĘZYCZNA jest najtrudniejsza do zdobycia? Jednocześnie z czego to wynika? Mojego atutu na razie z pewnych względów nie będę podawał. Nie robię też ankiety, aby każdy mógł swobodnie wybrać swojego "białego kruka". Zatem piszcie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 03, 2006, 04:10:21 pm »

Ja mam kilka typów.
Base set: Neferyta Semai, Neferyta Ilian i Murdoch - już kiedyś była o tym mowa :)
Warzone: Strategiczne bombardowanie - jakoś tego nie spotykam nigdzie... ani na allegro, ani w żadnej z zakupionych kolekcji... jak sie trafi to święto, chociaż karta w sumie slaba.
Paradise lost: Mistrz Valpurgius - bywa na allegro, ale jak widać jest dość rzadki i zawsze ludzie o niego walczą :)
Co do Neferyty Semai ktoś powiedział, ze jest ich mało, bo każdy kto go trafiał w boosterze ze złości go niszczył :P W sumie uważam, że jest ok i ja bym się z niego cieszył ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 03, 2006, 04:18:57 pm »

Dla mnie najtrudniejsza do zdobycia karta jest  :arrow:  Ujawnienie przeznaczenia, moze dla was nie, ale z osob z ktorymi gram w Bielsku tylko jedna osoba ma ta karte, co sprawia, ze wydaja sie byc wyjatkowo rzadka.

Pretorian jak piszesz, ze Neferyte ilian trudno zdobyc to musze byc niezlym szczesciazem, poniewaz jednego kupielm przez przypadek (byl bonusem),a  drugiego jakiego posiadam wyciagnolem z boostera, ktorego kupilem na allegro :D
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 03, 2006, 04:21:47 pm »

Zrobimy potem statystyki - ile egemplarzy danej karty jest w okolicy i się okaże :)
Neferytę Ilian PL (z ENG też bieda - chyba tylko 2 sztuki :/ ) mam tylko jednego (jedną ;) ) , ale np takie Ujawnienie - 3 egzemplarze polskie i 5 angielskich :> Więc średnia już całkiem spora bedzie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 03, 2006, 04:25:16 pm »

A czy Golgotha Wojownicza Ksiezniczka wyszla po polsku, bo jezeli tak to nigdy nawet skana nie widzialem  :)

A co do statystyk regionowych to ty bedziesz je zawyzal w okolicy Katowic :P
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 03, 2006, 04:31:55 pm »

Nie ma Golgothy TWP po polsku. Z polskich promo są tylko 4 z MiM'a - Nicholai, Ragathol, Luna, Przywódca nefarytów i 6 (nie wiem skąd się je brało :P ) - Wodna bestia, Michaelis apostata, Strażnik Gargoyla, Oczarowanie, Idealne trafienie, Uduszenie - żadna z tych kart specjalnie rzadka nie jest.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 03, 2006, 05:10:03 pm »

Sykes, Dent, a z Podstawki: Telepatia, Znawca Sztuki, Pretoriański Łowca, Zemsta Klanu, Bob Watts, Crenshaw, Wywołanie Szału, Hipnoza, Empatia, Spojrzenie, Purpurowy Rekin, Święty Pancerz, Pancerz Kompozytowy, Szkolenie Mistyczne, Wichura.

Do niedawna uznawałem za rzadziaka Neferytę Semai, ale zmieniłem zdanie jak odkupiłem kolekcje dwóch osób (każda po około 200 kart) i w każdej znalazłem jednego.

Powód? Brak szczęścia? Hmm...
Zapisane

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 03, 2006, 06:23:55 pm »

Ja nigdy nie trafiłem na Neferytę Ilian, Telepatie i Hipnozę. Z Inkwizycji to raczej wszystko się znajdowało. Z Warzone Generał Michael Kell - kiedyś go miałem ale sprzedałem (to był błąd) i Anioł Sprawiedliwości Algerotha. Z Golgothy raczej wszystkie karty bywają w kolekcjach najmniej miałem Saladinów i Snajperów. Najtrudniej znaleźc karty promocyjne. W Apocalypse i Paradise Lost też jest raczej dostępne wszystko.

Ogólnie najtrudniej jest zdobyc Rki z Limited w stanie Mint.
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 03, 2006, 06:56:41 pm »

A tutaj ciekawe dane statystyczne ;)
Tłumaczę o co chodzi. Wziąłem pod uwagę kolekcje moją (tylko PL) i 2 znajomych co mają duże kolekcje - jeden większą od mojej PL - dość znacznie, drugi mniejszą nieco. Ja i pierwszy z tych ludzi mamy pełne zestawy kart, a trzecie osoba wciąż ma pare braków ale chyba niewiele kart jej brakuje do pełnego seta. Ilość każdej z kart w naszych kolekcjach w sumie waha się więc od 2 do 15 sztuk :)
Jeżeli w naszych kolekcjach coś wystepuje tylko 2x - mozna śmiało uznać to za ultra rzadka kartę - nie wiem czy coś takiego jest (nie rozróżniam tu kart limitowanych i nielimitowanych - po prostu nie posiadam takich danych).
Jeżeli czegoś mamy w sumie 3 egzemplarze - również bardzo rzadko spotykana karta
4 - nadal rzadko spotykana
5 - dość rzadkie
6 i więcej - nic szczególnego.
Jezeli te liczby zweryfikujemy o częstość pojawiania się na allegro to mamy jakis tam obraz tego jak dana karta jest rzadka.
Co do kart wymienianych wcześniej:
Moje tytpy:
Murdoch - 3 lub 4, na allegro bywa rzadko bo akurat tym się interesuje :)
Neferyta Ilian - 3 lub 4 (nie jestem pewny) - na allegro rzadko widywana karta
Neferyta Semai - 4 na allegro też często nie gości
Bombardowanie strategiczne - hmm... 7, może 8 :) ale za to na allegro jako singiel widziałem tylko 1x :D
Mistrz Valpurgius - 5, na allegro często ale ostatnio ;) Wcześniej były spore przerwy w dostawach.

Typy Izzi'ego:
Ujawnienie przeznaczenia - 9 lub wyżej :)

Typy Diablerist'a:
Sykes - 9
Dent - 9
Telepatia - minimum 8
Znawca sztuki - minimum 7
Pretoriański łowca - min 7
Zemsta klanu - min 6
Bob Watts - min 7
Crenshaw - min 8
Wywołanie szału - min 4 (dość rzadkie, chociaż na allegro dośc regularnie bywało)
Hipnoza - min 7
Empatia - min 6
Spojrzenie - min 8 ale to i tak za dużo :P
Purpurowy rekin - HA! Tutaj trafiłeś - zapomniałem go dadać :D dostaje ocenę 2 może 3 :)
Święty pancerz - min 4 (dość rzadkie)
Pancerz kompozytowy - min 5
Szkolenie mistyczne - min 7
Wichura - min 5

Po przeglądnięciu moich danych pojawiły się kolejne typy:
Valerie Duval - 3!
Arcyinkwizytor Nikodemus - 3!
Soldat kommendant - 3 (chyba - może 2, a może 4)
Sen - 3
Zniszczenie kohorty - 3
Przenośna tarcza siłowa - 3
Boskie natchnienie - 3

Jeżeli spojrzeć na te karty to widać, że zbyt często na allegro ich nie ma - może czasem w jakiejś większej kupie kart się je trafi, ale na sztuki to ciężko. Mała ilośc niektórych kart w naszych kolekcjach czasem wynika z tego, że są badziewne :) nigdy nie dążyłem np do tego żeby mieć więcej niż 1 święty pancerz, chyba, ze po angielsku, bo tu zbieram wszystko do 5 :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 03, 2006, 07:52:47 pm »

Taa, zapomniałem o Zniszczeniu Kohorty. W porównaniu do Zniszczenia Szwadronu to jest tego 3 razy mniej.
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 03, 2006, 07:55:24 pm »

a próbował ktos z was kupic pech na allegro :))
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 03, 2006, 08:03:24 pm »

Hmm... faktycznie na allegro nie bywa zbyt często... ale generalnie na brak nie narzekają ludzie w mojej okolicy - umiarkowane ilości tej karty krążą, nie ma deficytu strasznego.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 04, 2006, 09:58:57 am »

Też uważam Pech za dość rzadki  - w Waszej skali 4 lub 3 - chociaż sam mam 5 szt :)  - ale mój typ to np Trzęsienie ziemi - sam mam jedno (na ok 3500kart PL), na allegro nigdy nie widziałem jako singla - może gdzies w większych zestawach było,....., Edward Murdoch też rzadkość tak jak np Zagubienie - chociaż ostatnio jednego wygrałem na allegro :) , hmm - aha Pretor - promo o których nie wiedziałeś skąd są - Michaelis, Wodna bestia, Uduszenie, Strażnik Gargoyla - MiM zdaje się 9/95 lub 9/96 - jako dodatki po 1 szt były (tak jak wcześniej LUNA itd), zaś oczarowanie lub/i idealne trafienie dostawało się za wysłanie 10szt opakowań po boosterach do MAG'a - za każde 10 1 karta promo.... - mój kolega którego świętej pamięci tata miał sklep z komputerami - wprowadził karcianki, rpgi i warzone'a na jakiś czas - to były czasy  - stąd miałem tyle promo na sprzedaż niedawno :)  - brane "od kuchni"za 2pln od sztuki... - ok wracając do tematu - ujawnienie też jest rzadkie, sądzę że np Tatsu też ... - oki - to moje typy ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 04, 2006, 10:13:20 am »

Cytuj
Też uważam Pech za dość rzadki - w Waszej skali 4 lub 3

Nasza skala to ilość kart jakie posiadamy (my - czyli 3 graczy, 2, 3 i 4 miejsce z turnieju w Katowicach ;) - oczywiście w przybliżeniu, bo nie mam spisów wszystkich kolekcji, ale mniej więcej wiem co komu brakuje)
Swoją drogą ciekawe skąd wiedziałeś ile Pechów mamy :P W mojej skali będzie to minimum 4 (i chyba nic więcej).

Czym więcej ludzi zabiera głos, tym bardziej mam wrażenie, ze wszystko co rzadkie w jednym miejscu, jest często spotykane w innym :) Być może faktycznie jakoś to się dziwnie rozłożyło regionami :P

Sam zauważyłem np, że karty wyjątkowe w booster boxach base setu nie są zupełnie losowe. Znaczy się jest pewna zasada - 36 wyjątków w boxie pochodzi z pewnego przedziału , np od A do F, czy od P do Z :) Otworzyłem już chyba 3 pełne boxy i zawsze się sprawdzało. Z tych 36 R, jakieś 5 czy 6 może być spoza tego przedziału, ale pozostałe 30 jednak nie odbiega od normy. Co ciekawe, z tego co sobie przypominam, kiedy kupowałem polskie karty, to trafiały mi się podobne kombinacje kart, tylko, że nigdy całego boxa PL nie otwieralem. Ale wiem np że Tatsu i Yojimbo występowali zawsze razem i to często jeszcze wraz z Valerie Duval i Pretoriańskim łowcą. Tak mi się trafili kiedyś w 8 boosterach i tak się trafili kumplowi. Kiedyś otwieram boxa eng i co tam jest? Ta sama kombinacja, bo karty były od P wzwyż :)
Jeżeli w boxach karty są tak rozłożone, a podobne boxy były pakowane razem, to mogły powędrować do tych samych regionów :D Może to trochę naciągana historia, ale coś w tym jest. Ostatnio otwierałem np boxa, z początku alabetu i trafiłem sporo kart, których mi brakowało - wogóle trafialy się rzeczy, które cięzko znaleźć w wersji ENG, a niektóre w PL też częste nie są. Np właśie Murdoch, Furia, Granatnik, a w kilku spoza przedziału była Niespodziewana inwazja. Wtedy mialem jeszcze tylko po 1 egzemplarzu Furii, Murdocha i 2 egzemplarze inwazji - wyglądało na to, że po prostu właściciele kolekcji, które potem przejąłem nie trafiali na tego boxa :) Musiał być więc dość rzadki :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Najtrudniejsza do zdobycia karta.
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 05, 2006, 01:53:14 pm »

Co do tych promocyjnych kart to dodam ciekawą historię. W mojej okolicy nijak nie szło dostać jako kartę dołączoną do Mima "uduszenia", a przejrzałem wszystkie kioski w moim mieście razem z kumplem (echhh.... były czasy...hehe...). Potem wyskoczyłem po większą ilość kart do łodzi a tu: Booom!!! Ludzie pod sklepem dają przelicznik 3 uduszenia do jednej innej karty promo. Póxniej dowiezdziałem się, że jeden gość, którego ojciec zajmował się rozwożeniem Mimów po kioskach, podobno podmienił kilkaset kart promo na karty powszechne z podstawki. Miał ponad setkę uduszeń, które potem zalały rynek Łódzki, za to innych kart promo jak na lekarstwo. Jednocześnie kupa Mimów trafiła z powrotem jako niesprzedana na magazyny.

Co do nefarytów- trzech Semai ostatnio puściłem jednemu z forumowiczów, z trzema kolejnymi nefarytami (Ilian tym razem) myślałem, żeby puścić w zestawie z wojownikami Ilian. Za to ujawnienie przeznaczenia w moim mieście było tylko jedno- moje, a wkrótce żadnego nie będzie. Pech także kupiłem przez allegro, bo żadnego nie trafiłem nigdy w boosterze. Wichurę też tylko raz widziałem na allegro. Dalej z Warzone'a obstawiałbym Cyryla Denta- rzadko się pojawia, a z inkwizycji chyba podatek- taka niepozorna karta. Z Paradise Lost faktycznie rzekłbym, że soldat komendant jest trudny do zdobycia, lecz także ciężko było mi znaleźć luterańskiego sierżanta. O pozostałych dodatkach chyba wspominać nie warto.
Zapisane