Marca 28, 2024, 09:16:24 pm

Autor Wątek: Mortyficator-czy jest także w PL?  (Przeczytany 7648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rozekner

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« dnia: Sierpnia 19, 2006, 05:32:30 pm »

Od dawna posiadam kartę Sztuki oddziaływań zwaną Oczarowanie ktora ma dziwny znaczek przypominajacy Wielkiego Wieszcza.Otóż ostatnio zacząłem czytać wasze forum i natrafiłem na pewna informacje odnośnie dodatku mortyficator(który podobno jest tylko w wersji ENG).Więc postanowiłem poszukać jak wygłada taka karta i ku mojemu zaskoczeniu ujrzałem ten sam znaczek co na mojej karcie Oczarowanie (w wersji PL!!).O ile dobrze pamietam znalazłem go w opakowaniu Warzsone albo Apokalipsy i nigdy nie widzialem takiej karty w wersji PL.wiec w koncu jest taki dodatek w PL czy nie??Jak chcecie mogę dać wam skan..
Zapisane

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 19, 2006, 06:04:47 pm »

Oczarowanie nie jest z Mortificatora, to jest karta Promo. Chyba jest z tych kart, które były dodawane do czasopisma Magia i Miecz.

Lista kart promo po polsku:
http://karcianki.pl/index.php?opcja=listakart&idgry=4&idedycji=39&jezyk=PL
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 19, 2006, 08:18:20 pm »

mortificatora wydano na pewno po angielsku, niemiecku,francusku, hiszpańsku i najprawdopodobniej po ... czesku :D
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 20, 2006, 04:23:04 pm »

A ja słyszałem również z kilku niezależnych źródeł o polskiej wersji mortificatora - drukowana były w tym czasie kiedy to Traget games miało jakieś problemy z Winterem czy coś :P Coś spowodowało, że zanim karty trafiły do obrotu zostały anihilowane. Jednak podono niektórym było dane dostać pare sztuk - podobno MAG zrobił jakąś promocję - za pare boosterów można było dostać jakieś karty polskiego mortificatora. Z kilku niezależnych źródeł słyszałem na ten temat różne rzeczy - niektórzy podobno widzieli kilka takich kart na turniejach z dawnych lat. Na obecną chwilę z Polskimi kartami z Mortificatora jest jak z wielką stopą ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 20, 2006, 05:15:58 pm »

Żeby w końcu ukrócić te herezje...
Drodzy Państwo!
Mortyfikator nigdy nie wyszedł po polsku, nawet w fabrykach. Wydawcom z Maga wydawało się, że aby nadgonić zachód lepiej będzie przejść od razu do Golgothy pomijając Mortyfikatora. Co więcej taka Apokalipsa wyszła parę lat po tych kartach promo ze znaczkiem z Mortyfikatora, więc w Żadnych magazynach Mortyfikator wówczas nie leżał! Chyba, że uważacie, że MAG postanowił zmielić nakład wydrukowanego już Mortyfikatora, a następnie poczekał pół roku, druknął Golgohtę, a potem poczekał jeszcze roczek z okładem i druknął Apokalipsę...
Karty Oczarowanie oraz Idealne trafienie były kartami promocyjnymi, które można było dostać za każde 10 dowolnych opakowań po boosterach do gry Doomtrooper wysłanych do redakcji Mima. W liście do Maga należało zaznaczyć, którą z tych kart (jeśli nie obie) wybraliśmy w zamian za opakowania. Karty Ragathol, Luna, Przywódca nefarytów, Uduszenie, Wodna bestia, Strażnik Gargoyla, Michaelis Apostata, Nicholai były dodane do numeru Mima losowo przemieszane z kartami promocyjnymi do ówcześnie wydawanego KULTu.
Znaczek sugerujący dodatek Mortyfikator (Oczarowanie, Idealne trafienie, Michaelis Apostata, Strażnik Gargoyla, Uduszenie, Wodna bestia) nie mają najmniejszego związku z dodatkiem Mortyfikator, podobnie jak Ragathol nie ma związku z dodatkiem Warzone (choć widnieje na nim znaczek z Warzone'a), a Przywódca nefarytów, czy Luna nie mają nic wspólnego z podstawką.




P.S. Jak znajdę czas, to wskażę Wam dokładnie, które to były numery Mima.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 20, 2006, 05:43:55 pm »

A czy czasem MAG nie druknął najpierw Golgothy, a potem Warzone? :) Wtedy jeszcze nie byłem zainteresowny grą, ale z tego co słyszałem to Golgotha zamieszała sporo w świecie polskiego DT bo wyszła po Inkwizycji i mozna było w niej znaleźć karty odnoszące się do nieosiągalnych kart stref walki w wersji polskiej. Nie jestem pewien czy tak faktycznie było, ale paru straszych graczy mówiło mi (również niezależne od siebie źródła ;) ) że dodatki wychodziły właśnie w takiej kolejnośći:
Inquisition -> Warzone -> Mortificator -> Golgotha -> Apocalypse -> Paradise lost - na świecie,
Inquisition -> Golgotha -> Warzone -> Apocalypse -> Paradise lost - Polska :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 20, 2006, 05:56:00 pm »

z tego co ja pamiętam (a już wtedy grałem w DT - a raczej dostawałem regularne bęcki od kilka lat starszych kumpli :D ) to przez jakiś czas dostępna była tylko golgotha i podstawka
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 20, 2006, 06:43:38 pm »

Być może wynikało to z braku Inkwizycji na stanie sklepów, gdzie kupowaliście karty, bo Inkwizycja napewno ukazała się wcześniej ;) Pytanie brzmi - co było u nas pierwsze - Warzone czy Golgotha?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 20, 2006, 09:04:15 pm »

Golgotha była wcześniej niż Warzone. MAG wydał dodatki tak, jak to określiłeś. Niemniej jednak taki Ragathol był już w rękach polskich Graczy zanim dodatek Warzone wyszedł i pamiętam, jak się wówczas zastanawialiśmy, czy będzie w Warzon'ie. Uznaliśmy też, że skoro Mortyfikator i Warzone zostały pominięte, Golgotha musi być lepszym dodatkiem i Polska (MAG) chce nadążyć za zachodem pomijając zaległości.
Wiele wówczas było ciekawostek, np. na jednej ze stron Mima pretoriański behemot miał inne statystyki (WW 14...) niż okazało się to później, jak trafił do rąk fanów DT...
Zapisane

cFaniak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2006, 01:10:09 am »

Cytat: "Troublestarter"
mortificatora wydano na pewno po angielsku, niemiecku,francusku, hiszpańsku i najprawdopodobniej po ... czesku :D


aby rozwiac watpliwosci - mortyficator wyszedl po czesku. po czesku wyszly tez karty promocyjne takie jak np Hunter - Special Forces Badass (po czesku Frajer Mitch Hunter :D )
Zapisane

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2006, 12:02:02 pm »

Cytat: "pretorianstalker"
Być może wynikało to z braku Inkwizycji na stanie sklepów, gdzie kupowaliście karty, bo Inkwizycja napewno ukazała się wcześniej ;)


biorąc pod uwagę ze kupowaliśmy wysyłkowo w magu :P ...

z ciekawości napisałem do maga z zapytaniem czy kiedykolwiek drukowali morta PL , odpowiedzieli ze nigdy
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

lukas93

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 29, 2007, 09:15:26 am »

Ja posiadam karte która ma nazwe Mortyfikator i jest po polsku
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Mortyficator-czy jest także w PL?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 29, 2007, 10:41:06 am »

Mówisz o wojowniku z bractwa który ma statystyki 3333. A istnieje także dodatek do gry o nazwie mortyfikator tak jak np. inkwizycja.
Zapisane