Kwietnia 30, 2024, 06:48:27 am

Autor Wątek: Luterański wierny + Pasowanie + Do Rzeźnika vs. Zakłócenia  (Przeczytany 2373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Luterański wierny + Pasowanie + Do Rzeźnika vs. Zakłócenia
« dnia: Sierpnia 08, 2006, 07:45:43 pm »

OK taka sprawa. Mam w grze Luterańskiego Wiernego z Pasowaniem. Rzucam Do Rzeźnika na Pasowanie. Przeciwnik zagrywa Zakłócenia Łączności. Ja anihiluje Luterańskiego Wiernego i Zakłócenia nie działają. Czy dostaje 15 PA za Pasowanie ?
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Luterański wierny + Pasowanie + Do Rzeźnika vs. Zakłócenia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 08, 2006, 08:24:20 pm »

Jak zakłócenia nie działają to możesz wrócić do rozpatrywania Do rzeźnika, ale nie masz na co użyć tej karty, więc w sumie spaliłeś Do rzeźnika :P Głupia sytuacja, ale uważam, że nie dostaje sie PA - bo nie ma siły, żeby Pasowanie było w grze w momencie kiedy wracasz do rozpatrwania Do rzeźnika :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

koszal

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Luterański wierny + Pasowanie + Do Rzeźnika vs. Zakłócenia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 09, 2006, 09:05:25 am »

Po anihilowaniu wiernego spada również automatycznie pasowanie, do rzeźnika nie może zostać wówczas spełnione, bo nie masz stwora, którego chciałeś odrzucić, czyli do rzeźnika zostało użyte, lecz nie ma wpływu na grę.
Zastanawia mnie inna rzecz: kiedy używa się kart wymagających płacenia PA, lub akcji i ktoś użyje zakłóceń, czy przeciwdziała sztuce te akcje i PA są tracone. Nie wiem, czy w tej sytuacji również i karta stwora nie powinna być traktowana w ten sam sposób tzn, spada po użyciu do rzeźnika, ale nie otrzymuje się za niego PA, bo użyto zakłóceń.
Zapisane

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Luterański wierny + Pasowanie + Do Rzeźnika vs. Zakłócenia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 09, 2006, 10:14:04 am »

Cytat: "koszal"
Nie wiem, czy w tej sytuacji również i karta stwora nie powinna być traktowana w ten sam sposób tzn, spada po użyciu do rzeźnika, ale nie otrzymuje się za niego PA, bo użyto zakłóceń.


Jeśli tak by było to w opisanym przeze mnie przypadku powinienem dostac 15 PA ;) Pasowanie by spadło przed Zakłóceniami, a Lutek byłby już anihilowany bez stwora. Jednak to raczej tak nie działa.
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.