Kwietnia 24, 2024, 04:38:01 pm

Autor Wątek: Złudzenie  (Przeczytany 6416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Złudzenie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 11, 2014, 02:55:05 pm »

Przy walce przeciwko innemu wojownikowi jest to jasne - walka nie może zostać rozstrzygnięta.

Jednak chodzi mi o to, że mam wojownika, a przeciwnik tylko apostoła na stole.
Atakuję w puste pole - i czy mogę zagrać Złudzenie na apostoła? (rozumiem, że nie ma fazy modyfikacji, ale czy tylko i wyłącznie w tej fazie można zagrać ten czar?) Przy ataku w puchę nie mają też znaczenia parametry bojowe, tylko wartość.

I wracając do pierwszego pytania:
- przeciwnik ma na stole np. biogiganta i deklaruje atak.
- ja mam na stole mortyfikatora i duranda
- przypuszczam, że będzie bił duranda, więc w tym momencie chcę rzucić Złudzenie durandem aby skopiować sobie staty bioga (aby ten mnie nie przeszedł i zdecydował się na atak na mortyfikatora)
>można tak? czy muszę czekać do fazy modyfikacji  i rzucać tylko po to, by mnie nie zranił?
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Złudzenie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 11, 2014, 02:58:18 pm »

W walce z graczem nadal musisz mieć statystyki bo wybierasz taktykę walki, a więc nie może wjechać na WW w klatę Trevorem.

I druga sprawa - powiedziałbym, że jest jak z Powiększeniem. Karty odnoszące się do konkretnych faz rzucasz w odpowiedniej fazie. Ponieważ to jest czar bojowy, a nie rzucany w dowolnej to powinno się go rzucać w fazie modyfikacji.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.