Marca 28, 2024, 02:31:14 pm

Autor Wątek: Czy DT to fajne hobby?  (Przeczytany 4265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lukchar

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Czy DT to fajne hobby?
« dnia: Października 23, 2006, 09:04:24 pm »

Wydaje mi się fajnym hobby ta gra! Chyba kupie sobie je, co to w ogóle jest? To jest takie coś jak Dragon Ball? Skąd kupić takie karty dla nowych graczy?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2009, 05:20:02 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
co to jest?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2006, 09:18:01 pm »

Nie wiem akurat czy Dragonball to typowy CCg - ale jeżeli tak, to DoomTrooper jest czymś podobnym. Jest to kolekcjonerska gra karciana należąca do tej samej grupy gier co Magic: The Gathering, Pokemon, Duel Masters, Dark Eden, Kult, Monty Python& Holy Grail i setki innych :) Jednym zdaniem: zbierasz karty, składasz taię i kopiesz tyłki przeciwników :) DT skupia się głównie na walce, aczkolwiek nie zawsze.
Karty można kupić:
-od użytkowników forum
-na allegro
-na ebay
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
co to jest?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2006, 09:32:38 pm »

Ja dodam ze Doom Trooper ma niesamowity i najlepszy klimat sci-fiction ze wszystkich gier - mozesz sobie przeczytac historie swiata w dziale ogloszenia, a juz napewno zaczniesz grac :) Dodam tez ze gra ma kapitalne ilustracje Poula Bonnera i Parente :) Zapraszam
Zapisane

lukchar

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
co to jest?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2006, 07:47:17 am »

A za ile można kupic jedną karte od ilu do ilu?

EDIT: Fajna taktyczna gra!!! Kupuje sobie z allegor albo jak można to w jakimś sklepie sobie kupie, mozna? I można grac tymi kartami w internecie jakoś? Gdzie są jeszcz tanie karty?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
co to jest?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2006, 07:06:27 pm »

Ceny to od 0 do 100zł za sztukę :)
Wszystko zależy od stanu i języka karty. Najdroższe są karty polskie w idealnym stanie. Wszystko zależy również od grywalności danej karty oczywiście i czasu kiedu kary kupujemy. Ostatnio na allegro ceny poszły trochę w dół, więc można polować na coś taniego, ale jeżeli nie wiemy co warto kupić to zawsze można zapytać. Oto link do mojego cennika kart angielskich: http://www.doomtrooperfaq.republika.pl/trade.xls
Tutaj znajdziesz ceny kart, które w porównaniu do cen kart polskich są korzystne. Jeżeli w cenie podanej w cenniku masz możliwośc zakupienia polskiej karty w bdb stanie - to najprawdopoodbniej oznacza, że warto ją kupić :)
Najtańszym sposobem na zakup kart jest kupowanie hurtowo - najlepiej większe kolekcje, gdyż wtedy cena za sztukę wychodzi całkiem niska. Trzeba jednak uważać, żeby nie kupić zestawu badziwnych kart, które nie są warte nawet kasy jaką wpłacamy za przesyłkę :) Jeżeli chcesz zacząć grać to aktualnie nie ma wielkiego wyboru kart.
Na allegro możnaby kupić te karty o ile cena nie przekroczy około 25zł:
http://www.allegro.pl/item136234538_ponad_200_kart_doom_trooper_mocny_zestaw_.html
Nie wiem co tam jest, więc cięzko doradzać, ale jak cena będzie przyzwoita to można ryzykować.
Jeżeli nie przeszkadzają Ci natomiast karty w języku angielskim to można zacząć od tego:
http://www.allegro.pl/item136759097_kolekcja_ponad_2200_kart_.html  :mrgreen:
To karty, które ja sprzedaję na allegro :) Jest tam dużo dobrych i rzadkich kart. Jest to dobra podstawa do rozbudowy, bo brakuje tam paru kart jakich każda talia potrzebuje, ale na początek zdecydowanie wystarczy, żeby ukazać zalety tej gry. Można już śmiało eksperymentować z wieloma taliami i po dokupieniu kilku kart niezbędnych grać przeciwko całkiem niezłym taliom :D

W polskich sklepach kart się nie kupi, conajwyżej za granicą lub od ludzi, którzy są w stanie skombinować nowe zestawy - czasem coś się trafi. Jak masz szczęscie to i jakiejś księgrani czy antykwariacie można czasem trafić na nieodpakowane boostery.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

lukchar

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
co to jest?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2006, 04:20:52 pm »

A można grac w to jakoś przez net?
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
co to jest?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2006, 05:09:40 pm »

Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
co to jest?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2006, 10:29:57 pm »

Jesli chodzi o zakup kart to mozna sie tez skontaktowac ze mna - mam sporo do sprzedania.
Zapisane