Kwietnia 27, 2024, 03:12:03 pm

Autor Wątek: Wymiana vs Oszustwo!  (Przeczytany 2543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Wymiana vs Oszustwo!
« dnia: Września 22, 2006, 08:22:15 pm »

Miałem dziś taką śmieszną sytuację - przeciwnik za pomocą wymiany zdobył ostatnie potrzebne do szczęścia pkt Z. Ja wykorzystałem Oszustwo i spotkałem się ze sprzeciwem :) Bo Wymiana pozwala wymieniać pkt A na pkt Z, ale czy to jest traktowane jako zdobywanie pkt? Osobiście za zdobywanie uważam wszystko co dodaje pkt do puli - niezależnie od tego skąd pochodzą.
Jeżeli uznamy, że wymiana nie jest zdobywanie pkt, to musimy również odróżnić następujące wyrażenia: Exchange (Wymiana właśnie), Earn (głównie misje - taki właśnie zapis mamy na Oszustwie - play immediately after opponent earns), Get, Gain - masa innych przypadków.
Czyżby Oszustwo miało działać tylko na karty z zapisem Earn?  Moim zdaniem nie powinniśmy odróżniać tych zapisów, bo:
1.Wprowadza to zamieszanie
2.Nie zawsze są to do końca przemyślane zapisy - uważam, ze wszystkie mogą być używane zamiennie, gdyż nikt nie zastanawiał się gdzie celowo wstawić Earn/Gain/Get.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2010, 08:46:33 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Wymiana vs Oszustwo
« Odpowiedź #1 dnia: Września 22, 2006, 08:53:39 pm »

Ja uważam, że wszystkie te przypadki kwalifikują się na Oszustwo. Wymiana faktycznie wydaje się nieco odrębnym przypadkiem, ale nie warto komplikować sprawy. Zresztą nie bez powodu Oszustwo jest ograniczone do jednej sztuki.
Zapisane

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Wymiana vs Oszustwo
« Odpowiedź #2 dnia: Września 24, 2006, 01:05:22 pm »

Kiedyś zastanawiałem się nad tym problemem. Mi wyszło tak:

Skoro po zakłóceniu Wymiany traci się wydane PA to tak naprawde nie wymienia się PA na PZ tylko płąci się punktami akcji aby zyskac punkty zwycięstwa. Jeśli to działało by jako "prawdziwa wymiana" to zakłucenia nie spowodowałyby utraty PA tylko blokoałyby jakiekolwiek wydanie punktów PA na tą kartę.

Oszystwo działa na PZ z Wymiany. Brutalne ale tak jest :(
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Wymiana vs Oszustwo
« Odpowiedź #3 dnia: Września 24, 2006, 01:16:52 pm »

Zakłócenia nie powodują utraty PA z Wymiany moim zdaniem.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Wymiana vs Oszustwo
« Odpowiedź #4 dnia: Września 24, 2006, 02:10:23 pm »

Jasne, że nie :) Traci się tylko akcję, a nie PA. Akcja jest kosztem, a dopóki karta nie zadziała wymieniać nic nie możemy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.