Marca 28, 2024, 12:56:17 pm

Autor Wątek: Portal  (Przeczytany 30073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Portal
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 03, 2011, 11:53:20 am »

Nekro, a sprawdzałeś czy da się ściągnąć ? Moduł jest uszkodzony. Probowałem go przeinstalować ale niestety bez rezultatu. poszukam czegoś lepszego niż phoca ale jak na razie na nasz skrypt jest niewielki wybór
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 03, 2011, 12:15:56 pm »

Pobieram normalnie. Komuś nie działa?
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 03, 2011, 02:16:10 pm »

spis kart - działa
skany - nie działają

a nie udałoby się wprowadzić/zmodyfikować kodu ręcznie, tak by po kliknięciu odsyłało bezpośrednio do pliku rar?
coś typu:

<a href=cos.rar target=new>Spis kart Warzone</a>
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 11, 2011, 09:02:52 pm »

Pliki do pobrania na portalu są dostępne po zalogowaniu.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 23, 2013, 09:04:23 pm »

Nekro wspominał gdzieśtam o odświeżeniu portalu, toteż chciałbym Wam zaprezentować swoją koncepcję.

 http://i.imgur.com/yZYR8qj.png

jest to szkic - więc proszę nie zwracać uwagi na niedociągnięcia, krzywizny itp.

Opiszę mniej więcej swój zamysł:

Portal w dużej mierze pozostaje w takim stylu w jakim był (jest on wg mnie bardzo dobrze nawiązujący do gry). Zmianą jest wprowadzenie dodatkowej kolumny po prawej.

Cała część z treścią miałaby strukturę:

- lewa kolumna z menu / 200 pikseli
- środek / ok. 650 pikseli
- prawa kolumna / 200 pikseli

Idąc od góry:

1. Przeniesienie logo na środek i powiększenie, by nie było niedomówień o czym to jest strona :)
2. Przyciski poziome - usunięcie przycisku "POCZTA" - no chyba, że korzystacie z niej - jeśli tak, to jest na to miejsce po prawej.
3. Pas zielony z obrazkiem - użyłem widoku z sojuszu Mishimy, jako opcje kolorystyczne przełączane tymi kwadracikami można spróbować zapakować niebo z sojuszu capitolu, bauhausu lub jakieś inne, niekoniecznie związane z grą.
4. Lewa kolumna - pozostaje bez zmian.
5. Środek - fajnie byłoby gdyby udało się zrobić taką jakby tabelę - że obrazek jest po lewej stronie, tekst po prawej i jeśli tekstu jest więcej lub jeśli wymaga tego kompozycja (np. wypisanie nicków w liście rankingowej lub uczestników turnieju) to aby tekst można było kontynuować poniżej. Dobrze wg mnie wygląda wyjustowane do lewej strony.
6. Prawa strona - od góry:
a. Ostatnie wiadomości z forum - wg mnie rzecz bardzo potrzebna na portalu - dzięki temu potencjalny odwiedzający wiedziałby, że coś się dzieje a nie, że czas zatrzymał się na awangardzie. Nie wiem tylko czy da się to zrobić a jeśli tak, to czy da się zmieścić to w 200 pikselach szerokości. Ewentualnie mogłoby być bez pełnego tytułu wątku, zakończone wielokropkiem.
b. ranking danego roku
c. ranking ogólny (wykorzystałem belki z napisem Logowanie - ale chodziło mi jedynie o oddzielenie - w tym miejscu byłyby napisane stosowne słowa).

No i tyle. Z chęcią bym coś takiego zrobił, ale nie znam się na tym niestety   :(

***

Jeśli chodzi o zamieszczanie treści na portalu - jeśli obecni zarządcy nie mają czasu - mogę coś tam zamieszczać, o ile jest to jakiś w miarę czytelny CMS do wrzucania (tak jak na blogach) i o ile ktoś zaufa mi na tyle, by dać mi tam dostęp do wrzutek na portal.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 24, 2013, 06:58:22 pm »

Jak ktoś chce jakoś działać to ja popieram. Ale z mojej strony to tyle - ja się nie znam ani możliwości specjalnie też nie mam więc tylko wspieram duchowo :) OStatnio nawet czasu na selekcję nie mam. Może w ten weekend wznowię bo nikt się za to nie wziął.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:42:51 pm »

Niedługo popracuje z portalem. Madrav jakby co to bede pamietał o tobie. A co do zmian graficzych to najlepiej jak napiszesz do Niko na maila bo na forum to chyba wchodzi jak do niego zadzwonie po coś.
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 03, 2013, 08:31:41 am »

Sam się na tym nie znam więc nie pomogę ale gorąco popieram inicjatywę odświeżenia strony  :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 04, 2013, 12:03:55 am »

Portal wygląda jakby się zawiesił tj. nie idzie w nim edytować. Sprawa do załatwienia z Nico.
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Portal
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 07, 2013, 08:38:10 pm »

Hej.
Pracuję od jakiegoś czasu nad zmianą portalu oraz zmianą wyglądu. Zmiany będą trochę większe. Mianowicie zmieniamy skrypt na dużo nowszy dzięki czemu poprawi się jakość i bezpieczeństwo ale obecny layout nie będzie kompatybilny więc zmienię go zupełnie i spokojnie. Jestem na forum ale nie zawsze mam czas na czytanie wszystkiego ;)


Edit. Żebyście nie myśleli że mnie tutaj nie ma w tamtym tygodniu przesiedziałem około 30 godzin nad testami nowych skryptów i templatek do nich (po pracy) W ten weekend postaram się jeszcze przetestować ale ta która jest teraz wdrożona nie ma swoich odpowiedników w nowszych skryptach więc przygotujcie się na zmianę wyglądu portalu...
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2013, 08:34:55 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 29, 2013, 10:32:37 pm »

Niko jak tam prace?
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 09, 2013, 12:42:45 pm »

Mam małą uwagę do portalu. Ostatnio zgłosił się do mnie Doomtrooperowiec z Czech zainteresowany kartami. Miał problem z założeniem konta na forum i zalogowaniem bo nie rozumiał pytań.

"stolica polski:"
"w jakim mieście odbywa się konwent fantastyki FALKON:"

Dobrze jakby każde z tych pytań miało swój odpowiednik po angielsku. Z jednej strony mamy "International Forum" a z drugiej strony obcokrajowcy mają trudności z zalogowaniem. Poza tym drugie pytanie nawet jakby było po angielsku to jest absurdalne dla obcokrajowca  :).

Żeby nie było, że tylko marudzę - pokłony dla administracji forum za całokształt  :).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Portal
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 09, 2013, 04:40:21 pm »

Nekro, pisałem Ci na gg żebyś zgrał wszystko z portalu. Przygotowałem spore zmiany ale ktoś mi musi pomóc. Chodzi o zgranie wszystkich treści, ogłoszeń, download i ogólnie wszystkiego. Nie ma mostu między systemami a przechodzimy na coś nowego i zaczynamy od nowa (forum pozostaje bez zmian)
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 10, 2013, 09:48:43 am »

Niestety gg nie używam chwilowo (lapek służbowy mi się ostał jeno).

Ok, pozgrywam co się da i dam Ci znać że zrobione.
Zapisane

madrav

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
Odp: Portal
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 30, 2014, 12:16:23 pm »

Nasz PORTAL ssie pałkę.

Jeśli ktoś może dać dostęp, mogę wziąć na siebie prowadzenie go - raz na tydzień, dwa wrzucę jakiegoś niusa.
Dodatkowo wg mnie wymaga trochę przerobienia (czcionki się wykrzaczają), niedobrze też że najważniejsze miejsce po wejściu na stronkę zajmuje slideshow z obrazkami zamiast aktualności.
Trzeba też wg mnie wrzucić tam instrukcję dla cudzoziemców odnośnie zarejestrowania się na forum, bo dla kogoś kto nie włada polskim, to jest zaporowa trudność.
Zapisane
Wyznawca Ilian.
Ci mizernej postury słudzy mają pokręcone, zdeformowane ciała i bezustannie bełkocą.