Kwietnia 20, 2024, 03:06:56 pm

Autor Wątek: Throwing It All Away  (Przeczytany 4376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Throwing It All Away
« dnia: Listopada 20, 2006, 09:25:31 pm »

Wacham się między opcją nr. 1 a 2, ale na razie stawiam na 2!
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2009, 04:13:03 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2006, 09:50:22 pm »

Jedyna talia jaką sobie z nią radzę to moje Bractwo, a że jest ono bardzo specyficzne to stawiam na opcję nr 1! Na pewno poprawi to jakość rozgrywki. Posunięcie dość radykalne, ale konieczne. Właściwie tylko opcje 1 i 2 wchodzą w rachubę.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2006, 10:47:18 pm »

Zupełnie się nie zgadzam. To coś w stylu banowania Grindera, tylko, że nie macie w ręce argumentów ;)
1.Throwing nigdy nie odegrał znaczącej roli na turnieju - nigdy nie grało nim więcej niż kilku graczy, mało która talia opiera się na tej karcie. Talia na TIAA nigdy nie wygrała turnieju.
2.Karta ta działa na obydwóch graczy jednakowo. A jak ktoś chce się czepiać, że zagrywa się to tylko wtedy kiedy ma się przewagę, to:
-Grindera też się tylko wtedy zagrywa
-Może lepiej zakazać kart, które pozwalają taką przewagę osiągnąć? (karty wyrzucające karty z reki).

Zawsze zaczynacie od końca. Ale tym razem to nie dość, że od końca, to jeszcze bez powodu. Na turnieju niewielu ludzi grało TIAA, więc czemu wam się teraz przypomniało?
Jak chcecie zakazywać kart, to może zacznijcie od tych, które dają na tyle dużą przewagę, że można użyć tych, które same z siebie nie są wcale bardzo mocne (do tej pierwszej grupy należą karty, które walą w rękę ;) + Przerwanie linii, do drugiej należy cała masa innych, ale jakoś się ludzie czepili tylko kilku). Może zakazać np łączenia fali prawości z Mercenary, bo jak się zdejmie wojów, to można nim wjechać nawet za 50PZ?

BTW - dyskuja nie ma większego sensu. Poza tym, ze zobrazuje jakie są nastroje to nic nie da, bo i tak zawsze organizator ma ostatnie słowo ;) Za ograniczeniem Zaćmienia było więcej niż 50% ludzi i co? I nic :P
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 21, 2006, 01:26:18 am »

Jest to karta która w momencie w którym twój przeciwnik ma mało kart na ręce potrafi rozstrzygnąć grę. Wybieram dlatego 1 sztukę w tali.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 21, 2006, 04:11:19 pm »

W sprawie TIAA przed Falconem miałem inne zdanie ale teraz diametralnie je zmieniłem. Wydawało mi sie ze rzeczywiscie jest to karta po której uzyciu mozna składac karty i szykowac sie do nastepnego pojedynku. A jednak jest zupelnie inaczej. Przede wszytskim dlatego ze ta karta działa na obu graczy. Na 7 rozegranych przeze mnie pojedynków pech ( szcescie ) chciał ze 6 razy zagrana została ta karta w tym 5 razy pprzeze mnie :P  a wygrałem tylko 2 gry!! ( masakra ) Obusiecznosc tej kary jest porazajaca i 100 razy gorsza od gazów bojowych i słoni Hannibala razem wzietych :mrgreen:  Wystraczy ze tak jak z Atticusem natychmisat po za graniu przyjda ukryte siły i nie tylko gra sie wyrównuje ale nawet przeciwnik uzyskuje zdecydowana przewage. TIAA wg mnie powinno zostac ograniczone do jedenj kart zeby nie powodowac tworzenia talii specjalnie pod ta karte ale zdecydowanie nie powiino zostac zupelnie zakazane.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

nman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2006, 12:19:15 am »

Ja jestem za ograniczeniem do 1 w talii. Karta dośc znacząco zmienia obraz rozgrywki. Rzucona w odpowiednim momencie może spowodowac nieuniknioną wygraną rzucającego. Nawet zastanawiam się nad całkowitym banem. Jednak nie jeszcze miałem okazji się spotkac z tą kartą w grze.
Zapisane
asady są dla ludzi, nie ludzie dla zasad.

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2006, 07:18:46 am »

Hmm TIAA + statek dla Mishimy z Morta... gdzieś już to widziałem :) aaa no tak Diabler takim zestawem ze mną grał parę razy. Cholernie dobra kombiacja. Moim zdaniem TIAA powinno być tylko jedno w talii ale faktem jest, że na takie karty też są sposoby więc nie ma co aż tak płakać żeby ją wogóle zbanować. A to, że użycie tej karty może nam pomóc w wygranej to jest chyba normalna sprawa. Wygląda to dokładnie tak samo jakbyśmy chcieli banować np. Ukryte siły bo po rzuceniu ich gościowi dochodzi kombo i kończy. Trzeba sobie radzić w takich sytuacjach i tyle.
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Ograniczone Przepuszczanie Okazji (Throwing It All Away)!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 31, 2007, 05:10:39 pm »

1.Throwing nigdy nie odegrał znaczącej roli na turnieju - nigdy nie grało nim więcej niż kilku graczy, mało która talia opiera się na tej karcie. Talia na TIAA nigdy nie wygrała turnieju.

Chyba musisz przemyśleć ten punkt po ostatnim turnieju :P

Ciekawe, że tylko ja głosowałem na zero sztuk. Ograniczenie do jednej sztuki nic tak naprawdę nie zmienia. Tak samo jak przy Grindrerze. (choć ten leszcz akurat nie wymaga ograniczania moim zdaniem)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 31, 2007, 05:12:41 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane