Kwietnia 28, 2024, 04:26:52 pm

Autor Wątek: Coolkon - Wrocław, 2-4 III 2007  (Przeczytany 71106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #225 dnia: Marca 07, 2007, 09:28:42 pm »

Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #226 dnia: Marca 07, 2007, 09:55:18 pm »

A komu w sumie ten zaszczyt zawdzięczamy? :) Moja fotka znalazła się w zbiorze jakichś bliżej nieokreślonych fotek z konwentu :P Nawet nie wiedziałem, że ktoś wtedy coś robił - bym się ładnie uśmiechnął ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #227 dnia: Marca 07, 2007, 10:05:59 pm »

OOO jakie zaskoczenie - kto to zrobił? (pewnie paparazzo jakiś :D ) fajno - a kiedy trafią na forum nasze zdjęcia? Diaaaaaaaabler, Nooooooozzzzzi (i reszta) !! Wrzucajcie co macie jak najszybciej.... Ogólnie turniej był ok - korytarz był całkiem znośny, najlepszymi elementami moim zdaniem było granie drafta-Steve Wondera alias Johnny'ego Walkera, gra drużynowa na berty z TrStarterem oraz drużynówka o trzecie miejsce - WOW NAPRAWDĘ DŁUGA GRA!!! :mrgreen: . Chwała tym co byli, wała reszcie (bez urazy)- żałujcie...
PS. Nozi - najlepsza była też nasza rozgrywka grupowa - w której główną taktyką było zagadanie przeciwnika miłymi wspomnieniami o DT by uśpić jego czujność :D WIELKIE POZDRO i WSZYSTKIEGO NAJ NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA NOZI.....
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Lord Nozaki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #228 dnia: Marca 08, 2007, 06:13:49 pm »

Dzięki wszystkim za życzenia nowej drogi życia.  :)  Od narzeczeństwa, do ślubu to jeszcze kawałek drogi.
Własnie bawię się ze zdjęciami z turnieju. Mam mało czasu i jeszcze kilka rzeczy do zrobienia, ale przynajmniej te grupowe bym przesłał i jedno z Nekromagusem, bo przy grupowej focie zapomniał o sobie :(
Fakt, ze Skoq gra się wybornie, a jak zmiata wszystko ze stołu jest zabawnie, jednak za którymś razem można dostać białej gorączki  :evil:  ;) Dzięki Tobie wiem, jak wyglądał stół bez żadnych kart, bo kilka razy zdążyłem mu się przyjżeć  :mrgreen:
Fotki właśnie się wysyłają.

A propos Wrocka, to naprawdę życie tętni po zmroku. Duzo ludzi, dużo fajnych pubów... Szkoda, że to post, bo po graniu można by wyskoczyć na małe co nieco. Może by tak dla odmiany na jednym z następnych konwentów wyskoczyć na miasto na piwko i ewentulanie w jakimś barze trochę popykać?
Zapisane
Doom Trooper powraca !!!


Tomasz Feliński - Lord Nozaki, moja strona fotograficzna:
http://nozaki.flog.pl

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #229 dnia: Marca 08, 2007, 09:10:00 pm »

Dobra panowie czas wymienić uwagi dotyczące ograniczeń. Jak się wam z nimi grało. Które warto by zachowac a które nie. W końcu dążymy do zasad idealnych. Czekam na wasze spostrzeżenia.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #230 dnia: Marca 08, 2007, 09:22:08 pm »

Karty ograniczone do jednej sztuki powinny pozostać tak jak były na tym turnieju, poza Grinderem :) Tutaj nie ograniczałbym zbytnio z kilku powodów, o których tu i tam wspominałem (większość talii ma jednego Grindera, to i tak bohater, do tego słaby w walce).

Promo pozostawiłbym do wyboru organizatorowi, ale niech pamięta co potrafi strażnik gargoyla :) Generalnie zbyt wielu promo nie było więc nic ciekawego zaobserwować się nie udało.
(trochę źle się wyraziłem - i tak organizator ma zawsze ostatnie słowo, ale zasady sugerowane powinny zawierać te ograniczenia i dowolność względem promo).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #231 dnia: Marca 08, 2007, 10:13:16 pm »

Ograniczenia były w miarę ok. Moje propozycje na przyszłość:

Grinder - 5 albo 0, bo jeden i tak wystarczy. Ja tam wolę bez dziada, bo chciałbym się podelektować grą, a nie kończyć w drugiej turze.

Throwing It All Away - ZERO (Ta karta jest totalnie przejebana, szczególnie z kilkoma Archiwami albo Przegrupowaniem)

Sen - 1, z tego samego powodu co Trening (nawet trudniej się przed nim obronić)

kopie Archiwów - dają za dużą przewagę posiadaczowi (Ukrytymi Siłami można w 1 turze z połowy Talii zejść) Poza tym granie kopiami Umocnień jest jakieś takie nieetyczne.

Większość z tych rzeczy już dawno postulowałem a ten turniej jeszcze bardziej mnie utwierdził w moich przekonaniach.
Zapisane

Lechu

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #232 dnia: Marca 08, 2007, 11:29:06 pm »

a ja bym Wam (bo mnie pewnie i tak nie bedzie) proponowal sprobowac z zasada sabotazu z gE, tzn jeden atak na gracza w ciagu tury. moim zdaniem to dosyc madra zasada, bo bez niej 95% talii bazuje na ataku na gracza, a chyba nie o to w tej grze chodzi. nie wiem jakie ona ma zle strony, ze tak sie przed nia wzbraniacie, ale mysle, ze warto sprobowac.
Zapisane

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #233 dnia: Marca 09, 2007, 04:51:38 am »

W sumie też byłbym za zasadą Sabotażu. Wtedy i Grinder nie jest już taki straszny jak go malują :) A co do kopii Archiw to zgadzam się w pełni z Diablerem. To jest zdecydowane przegięcie. Jedna kopia powinna wystarczyć w zupełności.
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #234 dnia: Marca 09, 2007, 11:00:13 am »

Ograniczenie archiw do 1 sztuki to chyba dobry pomysł. Ale reszty umocnień to juz chyba nie, za wyjatkiem cytadel, katedry, miast i umocnień na których pisze iż mogą byc tylko jedne w grze.
A tak w ogóle to założył bym temat otwarty tylko dla adminów gdzie tworzyli by z naszych spostrzezeń i rozwżań zasady turniejowe które by obowiązywały nas jako zasady pl. Czyli wszyskie karty zakazane, ograniczone, anichilowane. Coś takiego jak zasady turniejowe preta tylko pod kuratelą Preta i Nikodemusa. No może diablera jeszcze. By nie było zbędnych postów które można wymieniac w innych tematach. W ten sposób powstały by coraz bardziej dopieszczone zasady które by zadowoliły napewno duże grono graczy. Po każdym turnieju moża by oczywiście zmieniać je jeśli zdarzą się karty które dawały by zbyt duż przewagę.
Zapisane

Qba

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 208
  • po namyśle:D
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #235 dnia: Marca 09, 2007, 11:17:16 am »

To ja jeszcze swoje trzy grosze dorzucę 8) :
- w kwestii dopuszczonych kart promo było ok
- grinder byc powinien bez ograniczeń
- przydałoby się zbanować THROWING IT ALL AWAY (przy szybkiej talii i odrobinie pecha przeciwnik może nawet IIgiej tury nie zrobić i już kończy)
- zastanowiłbym się nad ograniczeniem UJAWNIENIA do 1 szt z powodu zbliżonego do powyższego (przy małej i szybkiej talii i kilku UJAWNIENIACH przeciwnik może nie pograć)
- zasada SABOTAŻU na gracza też godna uwagi choć przy czasowych ograniczeniach turniejów mogłaby nazbyt przedłużyć rozgrywki
- i na koniec ARCHIWA bezwzględnie sztuk jeden :mrgreen: (za tym to nawet sam mistrz turnieju we Wrocku - ATTICUS by się podpisał
A na koniec mała dygresja: musimy stworzyć zasady które z jednej strony nie zabiją ducha gry DT a z drugiej nie doprowadzą do uciążliwych długotrwałych potyczek. Ciekawe swoją drogą mogłobybyć rozwiązanie polegające na tym iż każdy uczestnik mógłby mieć ściśle określoną liczbę kart np. 100? Myślę że jeszcze nie jeden raz pogramy na turnieju i może warto na każdym coś nowego poeksperymentować i kontynuować w dalszych rozgrywkach te zasady które się sprawdzą?
Zapisane
"JASZCZOMP" BRACTWA:D

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #236 dnia: Marca 09, 2007, 11:37:03 am »

Ja tradycyjnie jestem przeciwny wszelkim ograniczeniom. Z Attim przegrałem do 2 Pz a nie wiedziałem nawet, że ma w talii Archiwa Bractwa :-).

Grindera nie lubię tak bardzo, że nie gram nawet własnym :-) mimo to jestem za dopuszczeniem 5 szt.

Zasada Sabotażu brzmi bardzo dorzecznie, wydaje mi się jednak, że jej wprowadzenie nie spowoduje tego, że większość Graczy zacznie ferować talie oparte na zdobywaniu PZ w walce. Następstwem tego będzie jak mniema to, Ze Gracze posiadający wielkie kolekcje zaczną budować Decki na misjach oparte.

Co do organizacji rozgrywki to jak najbardziej byłbym za większą ilością grup i zasadą mecz - rewanż. Wprowadziłbym jednak przed losowaniem ranking Graczy i podzielił ich wg tego rankingu na koszyki tak aby nie zdarzyło się, że w jednej gr będą trzej gracze którzy  np. w ostatnim turnieju byli na pudle. Ranking może być oparty np. na stosunku rozegranych meczów przez gracza do zdobytych punktów na ostatnich trzech turniejach na których był (lub mniej o ile nie ma jeszcze tylu w karierze).
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

Jasieq

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 268
  • Czyste Zło
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #237 dnia: Marca 09, 2007, 06:45:08 pm »

Osobiście nie jestem za banowaniem jakichkolwiek kart (nawet GRINDERA  :P ), natomiast dobrze byłoby przemyśleć zasadę sabotażu, oraz ograniczenie danego umocnienia do 1 sztuki ( ARCHIWA!!!!!!!!!  :evil: )
A co do rozlosowywania graczy według osiągnięć, to jestem jak najbardziej za, tyle że ktoś musiałby się tym zająć...
Zapisane
Bringer of Light | Pan Nienawiści ;)

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #238 dnia: Marca 09, 2007, 07:02:42 pm »

Cytat: "Qba"
- i na koniec ARCHIWA bezwzględnie sztuk jeden :mrgreen: (za tym to nawet sam mistrz turnieju we Wrocku - ATTICUS by się podpisał


Ja już o tym trąbiłem i trąbiłem . Z Nozakim zawsze się wykłucałem o ograniczenie umocnień  ....

Ale w końcu dałem za wygraną  :arrow:  "jak wchodzisz między wrony musisz krakać jak i one"

Co do grindera -- to gdyby wprowadzić zasade sabotażu to zniknął by jego problem , wraz z nim samym . Ale wtedy proponował bym nie ograniczać takich kart jak "Training" czy "Sen".  Z teza ,że królowały by talie na  misje to się niezgadzam -- może przez chwile potrzebną na zaopatrzenie się w karty , które misje odrzucają ...
No i mój ulubiony Paparazzo zyskałby na wartości
Zapisane

Melon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
  • Daj Łapke!
    • Zobacz profil
Turniej- Coolkon, wrocław, marzec
« Odpowiedź #239 dnia: Marca 09, 2007, 07:31:51 pm »

Ledwo co juz sobie zlozylem jakas normalna talie na Grindera a juz mi go chcą banowac :/  Jak tak dalej pojdzie to bedzie sie samymi Dzicmi Ilian gralo :P  Moze zabanujmy Nietoperze, co? Nic na nie nie dziala :> OGRANICZENIOM mówie stanowcze nie!! :evil:  :evil:
A pojedynczy sabotaż to najgłupsza rzecz jaka slyszalem :shock: Gra nie jest przyjemna jak ci ograniczaja powoli wszystko.
Zapisane
Secret Assassin...