Zasady gry > Zasady ogólne

First strike - skończmy z tym raz na zawsze.

(1/3) > >>

pretorianstalker:
Temat już znany. Co jest pierwsze first strike czy ekwipunek?
Uważam, że fazę deklaracji ekwipunku z MOACB powinno się zastąpić fazą deklaracji używania broni. Co więcej, walka nierównoczesna pownna ograniczać się tylko do nierównoczesnego ustalania wyniku, tak jak napisałem to w swoim MOACB. Jeżeli ktos się nie zgodzi i będzie obstawał przy stramy MOACB, to niech pamięta, że:
-Tak... mina nie prebije Toshiro... Co jest głupie, bo mina to karta kończąca walkę, tak jak to napisano na niej, a co więcej po fazie przerywania walki miny już nie będzie można użyć, bo walka nie przerwana i tak musi się odbyć do końca :P (Mina będzie więc działała następująco: FS'er atakuje - nikt nie przerywa pierwszego ataku. Fs'er używa miny, jednak walka nie jest przerwana bo już za późno - to faza wykorzystywania sprzętu ;) , teraz mamy pierwszy atak i rozstrzygnięcie, a niezaleznie od rozstrzygnięcia walka się kończy w kolejnej fazie kończenia walki, bo mina została użyta :D  
-W pierwszej walce, podczas rozstrzygania ataku First strikera, nie można brać pod uwagę żadnego sprzętu jaki ma broniacy się no i oczywiście reliktów :P Traktowane są jako sprzęt, więc nie skorzystamy np z bonusa do P od Jądra światłości - jest to broń, więc nie musimy tego używać ;) Nie skorzystamy z dopalacza, aby uratować się.
-Mamy dwie fazy modyfikacji i przerywania walki - można zaatakować z FS i rzucić Mgłę.

Co kto woli - ja jestem za przepchnięciem mojego MOACB, gdyż niekt nie znalazł tam żadnych errorów jak do tej pory.

Diablerist:
Ja też jestem za twoim MOACB, z resztą i tak właśnie je ciągle stosujemy i jakoś się sprawdza na razie. A dwie fazy przerywania Walki to lekki idiotyzm ;)

Izzi:
My w BB też stosowaliśmy MOACB Pretoriana, ale jak dobrze myślę to chyba stosujemy drugą fazę przerywania walki, ponieważ niektóre karty mają niedokładny zapis, kiedy je możemy zagrać podczas walki i czasem zagrywamy coś pod koniec jak walka nie pójdzie. Nie wiem, czy oto chodziło z tą drugą fazą, więc jak nie to sry za zamieszanie ;]

Father:
mysle ze wszystkie karty powinny byc zagrywane przed jakim kolwiek pchnieciem... czyli prze przebiciem sie przez pancerz. ( czyli ) toshiro ma pierwsze udezenie. ale mina jest uzywana przed pchnieciem... chyba zgadzam sie z powyszymi zapisami choc nie do konca je rozumiem :D wiec pisze swoja wersjie :D

Marqwitch:
Mam podobną koncepcję na MOACB - więc jestem jak najbardziej za! Wariacje Nipy czy nawet Wintera na ten temat są po prostu nielogiczne - faza ustalania obrażeń powinna istnieć po fazie modyfikacji!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej