Kwietnia 28, 2024, 11:38:20 am

Autor Wątek: Przegrupowanie + (Mercenary, Powołanie/Przeprogramowanie)  (Przeczytany 2098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Przegrupowanie + (Mercenary, Powołanie/Przeprogramowanie)
« dnia: Grudnia 11, 2006, 09:00:12 pm »

No to mam garść dziwolągów z wykorzystaniem przegrupowania (tego z Base set).
1.Prz. + Mercenary
Płacimy za Merca powiedzmy 50 PA, przeciwnik daje 51 :P Odpuszczamy i wracamy go do ręki, a przeciwnik traci PA.

2.Prz. vs Powołanie/Przeprogramowanie
Ktoś zabiera nam wojownika... no to cyk! I wojownik w naszej ręce.

Ma ktoś zastrzeżenia co do poprawności tych zagrań? :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2009, 11:58:42 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Przegrupowanie + ...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 11, 2006, 09:55:24 pm »

ale to przeciwnik wtedy wystawia najemnika, a co do powolania to nie wystawia woja tylko go przenosi do siebie - w obu przypadkach to on kontroluje karte. W drugim przypadku, kiedy gracz zabiera Ci wojaka karta specjalna pierwszym dzialaniem mozliwym do wykonania jest negowanie karty zpecjalnej, a nie kombinowanie z wojakiem.
Na poczatku karta przeciwnika
nie ma negacji na karte wiec wojak jest jego
nastepnie Ty mozesz zagrywac karte


Ps. najemnik fajna rzecz :) Komu ubilem na falkonie najemnika o wartosci 54 ? przyznawac sie :mrgreen:
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Przegrupowanie + ...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 11, 2006, 11:01:05 pm »

Ale to nie jest w formie kontry ;) Przegrupowanie można zagrać kiedy nam się podoba (podczas własnej tury oczywiście) - wcale niekoniecznie natychmiast po wystawieniu. Po prostu wystawiam najemnika, zostaję przelicytowany. Bierze go więc przeciwnik, (który na dobrą sprawę go nie wystawia, tylko bierze podobnie jak w przypadku Powołania) ale nadal Najemnik jest moją kartą. Oddzieliliśmy już gdzieś te dwie sytuacje, kiedy mamy do czynienia z kartami kontrolowanymi przez kogoś i kartami należącymi do kogoś. I tak Najemnik nadal jest moją kartą mimo, iż kontrolowaną przez przeciwnika. Mogę go więc cofnąć do ręki jako moją własnośc :) Inaczej, przeciwnik mógłby go wziąć do ręki przegrupowaniem co byłoby lekkim przegięciem. Powołanie -> Wojonika Powołany trafia do mojego szwadronu -> Przegrupowania -> wojownik innego gracza trafia na moją rękę ;) To byłby dopiero hardcore. Musimy więc pozostać przy tym, ze przegrupowanie może wracać karty, których jesteśmy właścicielami do naszej ręki i nie inaczej :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.