Październik 20, 2019, 03:32:31 pm

Autor Wątek: Całkowite obniżanie Wartości  (Przeczytany 2050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

 • Administrator
 • *****
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 5450
  • Zobacz profil
Całkowite obniżanie Wartości
« dnia: Maj 11, 2006, 09:49:17 pm »

Cytuj
Marqwitch:
Między rozpoczęciem Fazy modyfikacji a zakończeniem walki, nie można zagrywać kart ani używać efektów przerywających walkę i usuwających uczestniczących w niej wojowników. Natomiast gdy wspólczynnik "W" wojownika spadnie do 0, zostaje on odrzucony. Co stanie się w momencie, w którym cecha "W" wojwnika obniży się aż do 0 między Fazą modyfikacji a zakończeniem walki?

pretorianstalker:
A co stanie się jezeli na wojownka zagramy Fale prawości w fazie modyfikacji? Nie możemy jej zagrać, więc nie możemy obniżyc W w ten sam sposób  Karty obniżające W do 0 lub poniżej, są w tym wypadku kartami przerywającymi walkę, a walki przerwać już nie można. Trudniej natomiast wytłumaczyć dlaczego nie moznaby zagrać Gniewu Algerotha podczas fazy modyfikacji jeżeli jeden z wojowników walczących siedzi w Grabieżcy  PO zagraniu tej akrty zginie i walka zostanie przerwana. Jeżeli tak mozna przerwać walkę, to w sumei mozna ją też przerwać Falą prawości - nie ma róznicy, a wszyscy się zgodzą, że Falę prawości zagrywamy podczas fazy przrywania walki.


Marqwitch:
Usunięcie Grabieżcy w tej dziwnej Fazie to także problem, z którym trzeba się zmagać... Byćmoże trzeba wprowadzić jakieś nowe zasady dotyczące Fazy modyfikacji np. wojownicy, którzy mieliby w czasie walki opóścić grę lub zostać zabici opószczają grę lub giną dopiero po zakończeniu walki (o ile ją przeżyją). Choć łatwiejszym sposobem byłoby zniesienie ograniczeń dotyczących Fazy modyfikacji.

koszal:
Obstaję za legalnością takiego zagrania. Przerywa ono walkę.

pretorianstalker:
Przypominam - nie można przerwać walki po fazie przerywania walki. Mogą to uczynić tylko karty, na których to napisano. Jezeli można odrzucić gościa w grabiezcy, to można walić Falę prawości jak ktoś nas zaskoczy jakąś kartą podczas modyfikacji. Od zawsze jednak wiadomo, że jest to nielegalne. Odsyłam do MOACB

koszal:
Nie wiem, czy na tchórzostwie oryginalnym napisano, że przerywa ono walkę a jednak tak się gra.

pretorianstalker:
Właśnie się tak nie gra - sprostowanie. Tchórzostwo powinno się rzucać po tym jak przeciwnik zadeklaruje atak, wtedy wojownicy sie chowają i nie można wyznaczyć agresora. Jak do walki juz dojdzie, to tchórzostwo nic nie pomoże i agresor się ukryje, ale nigdzie nie pisze, że ukryty wojownik w walce udziału brać nie może. Jezeli już zaatakował to za późno żeby przrywac walkę Tchórzostwem - typowe granie w tył. To jeden z problemów turnieju

koszal:
Czyli można obniżyć W po zadklarowaniu ataku przez przeciwnika? A co do grania w tył to po prostu mało kto gra w taki sposób: Deklaruję atak. Dobra teraz będę Cię atakował moim wojownikiem. Będę atakował wręcz. Raczej przywykliśmy wszyscy do wersji skróconej: Dobra jadę moim Wattsem Twojego Biogiganta strzelecko... Stąd częste problemy z graniem w tył nieprawdaż?

pretorianstalker:
Właśnie tak, ale w takim razie ciekawi mnie jak rozgrywacie sytuację kiedy ktoś w grze ma wywołanie bólu


koszal:
Przecież dobrze wiesz, że mówię o nawykach. Poza tym dobrze wiesz, że karty zna się na pamięć, więc dopiero jak ktoś wyłoży takie wywołanie bólu to się człowiek robi bardziej wyczulony.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

pretorianstalker

 • Administrator
 • *****
 • Offline Offline
 • Wiadomości: 5450
  • Zobacz profil
Całkowite obniżanie Wartości
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2006, 11:20:49 pm »

Ponieważ rozwiązanie jakieś jest konieczne - uważam, że jeżeli spowodujemy śmierć wojownika po fazie przerywania walki to i tak dożyje on do końca walki i zginie w fazie zmiany statusu, a jeżeli w jakiś sposób go odrzucimy, to zostanie odrzucony po zakończeniu walki. Jak ktoś ma lepszy pomysł pisać.
Odrzucenie nie może nastąpić przed momentem zmiany statusu, gdyż możnaby wtedy odrzucać własnych wojowników po tym jak kogoś zabiją, ale sami nie zginą :D
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.