Kwietnia 23, 2024, 04:55:20 pm

Autor Wątek: Różne kwiatki z MiM'a  (Przeczytany 24861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 30, 2007, 08:48:31 pm »

Cytuj
Ja narazie doszlem tylko do zabicia go co jeste raczej proste
No ja na razie nawet nie myślałem o zabijaniu, ponieważ Gracz1 ma Ucieczkę, co powoduje, że trzebaby zabić go 2x. Nie jest więc to wcale takie proste - oczywiście na siłę można wystawić Lutka na początek i dać minę Zwiadowcy, ale 7PZ to se można w buty schować ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Melon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 36
  • Daj Łapke!
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 30, 2007, 09:40:46 pm »

Dokładnie to samo mialem na mysli :P Sztuka Odpada. Mroczna raczej tez. Specialne rowniez nic nie zdzialaja. Wojownicy? Wątpliwe, ale nie wiem. Moze jeszcze Ekwipunek. Ja cos na Misje kombinuje.
Zapisane
Secret Assassin...

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 31, 2007, 08:58:09 am »

Graczowi drugiemu brakuje 11 PZ do wygranej , natomiast graczowi pierwszemu tylko 10 PZ , które uzyska zabijająć zwiadowce i wjazdem w gracza z samodoskonaleniem .

O ile się nie myle to jest przynajmniej jedno rozwiązanie tego problemu.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 31, 2007, 09:15:34 pm »

Przy dwóch kartach to obecnie do 8 mogę dojść ale nie wyżej :) Mam poważne wątpliwości czy to jest do zrobienia, ale skoro tak mówisz, to jeszcze kiedyś nad tym pomyślę.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Shekral

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 01, 2007, 11:38:00 am »

cyryl dent + pancerz legendarnego zabójcy = zwyciestwo gracza 2  ;D  jesil to nie jest rozwiazanie to nie mam inego sposobu na pokoonanie kardynala duranda i crenshawa ;D jak jest ine rozwiazanie to napiszcie  :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2007, 05:39:14 pm wysłana przez Nicodemus »
Zapisane

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 01, 2007, 11:47:39 am »

To z Cyrylem chyba nie wypali... Po pierwsze zabraknie ci akcji, by wejść na placówkę i zaatakować w tej samej turze, możesz co najwyżej zabić jednego mortka z szwadronu, a to pewnie i tak się nie uda, bo gracz 1 ma ucieczkę.
Więc nie widzę możliwości, jak takim połączeniem miałbyś wygrać w jednej turze.

Mam nadzieje, że nie krytykuje się nadaremnie i Twoja odpowiedź Clansman była odpowiedzią do zagadki Attiego ;)
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 01, 2007, 07:30:00 pm »

Cytuj
cyryl dent + pancerz legendarnego zabujcy = zwyciestwo gracza 2    jesil to nie jest rozwiazanie to nie mam inego sposobu na pokoonanie kardynala duranda i crenshawa  jak jest ine rozwiazanie to napiszcie 
No to specjalnie się nie wysiliłeś - nawet nie podałeś jak chcesz dokonać tej sztuki. Jakbyś się zastanowił, to może byś zauważył, że takie połączenie zupełnie NIC tu nie daje z wielu powodów...

PS. JAk nikomu już się nie chce główkować nad tą zagadką, to może podaj rozwiązanie ;) Być może coś przeoczyłem poważnego, albo zbyt wąsko na to spojrzałem, ale jakoś nie widzę rozwiązania. Specjalnych nie ma jak użyć, czary i MH odpadają bo najpierw musielibyśmy kogoś kto umie tego użyć wystawić. Ekwipunek niby ok, ale po co komu ekwipunek jak i tak nikogo tym nie zabijemy. Myślałem nad Chytrą zagrywką i Samobójczą misja/Zabójstwem ale i tak zawsz 3 PZ braknie. Bo z góry możemy założyć, że Crenshawa nie zabijemy, więc trzeba się skupić na zabijaniu własnych ;) A, że nie ma pojazdu, który doda 7 do W naszego wojownika (ani innej karty typu Relikt czy coś) to nie bardzo wiem jak te 3 pozostałe pkt zdobyć tylko dwoma kartami.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2007, 07:49:08 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Atticus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 02, 2007, 05:29:43 pm »

Ja myślałem żeby dać Crenshaw'owi chytrą zagrywke i zabójstwo na Zwiadowce , a 3 akcją zaatakować . 4 PP za Chytrą plus 8 za Zabójstwo .

Tak mi się przynajmniej wydaje  ;D
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 02, 2007, 05:42:21 pm »

Hehe :) Chyba nie przejdzie ;) Ja nad tym myślałem, ale Zabójstwo z Chytrą da tylko 8 PZ :P Chytra sama w sobie nie daje żadnego bonusa - daje po prostu PZ jakie wojownik zdobędzie. Jak połączysz ją z Zabójstwem , to da nam 8 PZ ;)

Z Marqwitchem wymyśliliśmy rozwiązanie, ale zadziała tylko wtedy gdy przeciwnik też ma już koniec talii.
1.Wystawiam Phische
2.Daje Pound of Flesh
3.W zależności od tego co zrobi przeciwnik - jak rzuci samodosonalenie, to chowam Kawaleryjskiego żeby później zabić Crenshawa jak czar zejdzie. Jak nie rzuci, to rzucam Pound na rekę i zabijam Crenshawa, a potem innych co przyjdą na placówkę :P Ale to działa tylko jeżeli obydwaj gracze kończą już talie.

NOwa zagadka:
Gracz 1:
W grze:
-Wodna Bestia z przebitym Centurionem (jako, że nie może używać ekwipunku, czego pod uwagę nie wzięliśmy)
-Jadowity Nietoperz
-Brat Klaudiusz - ranny
-Untouchable

W ręku:
-Zakłócenia
-Repudiate
-Uszkodzenie
Inne karty czekające na dobranie w talii :)

24PZ i 3PA

Gracz 2:
W grze:
-Alakhai Przebiegły
-Ranny Nietoperz Zwiadowca
-Czwarty Zakon

W ręku: 3 ostatnie dowolne karty (brak talii i discardu... i SB :P )

0PA i 0PZ :P

Jakie karty dadzą zwycięstwo Graczowi nr 2? Jest właśnie początek jego tury i dobrał 3 ostatnie karty.
Made by Me and Marqwitch.
Mam nadzieję, że nie zapomniałem o niczym i nie ma piętnastu rozwiązań jak ostatnio.

EDIT: I jednak zapomnieliśmy :P Już nawet pomijam aspekt ekwipunku Bestii. Żeby dało się to rozwiązać (przynajmniej w ten sposób o jakim myślę) trzeba zmienić trochę sytuację.

Gracz 2 nie ma w grze czwartego zakonu, ma za to na ręce 3x Tajna misja :)
Enjoy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2007, 02:46:48 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 05, 2007, 12:07:00 pm »

A więc ostateczna wersja zagadki to:

GRACZ1 posiada:

W grze:
-WODNA BESTIA z dołączonym CENTURIONEM (za pomocą karty PRZEBICIE)
-JADOWITY NIETOPERZ
-Ranny BRAT KLAUDIUSZ
-NIETYKALNY (UNTOUCHABLE)

W ręku:
-ZAKłÓCENIA ŁĄCZNOŚCI
-ODPARCIE (REPUDIATE)
-USZKODZENIE

Dowolne karty w talii

24Z i 3A

GRACZ2 posiada:

W grze:
-ALAKHAI PRZEBIEGŁY
-Ranny NIETOPERZ ZWIADOWCA

W ręku:
-Trzy TAJNE MISJE
-Trzy dowolne ostatnie karty

0Z i 0A

I jakie karty powinien mieć G2, aby zwyciężyć?


A co do zagadki Atticusa, nie ma ona rozwiązania ponieważ CRENSHAW "MORTYFIKATOR" potrafi się ukrywać a FIŚI nie może opuścić Placówki!
Znalazłem jednego z moich Homemade'ów, który rowiązuje zagadkę... Byćmoże ktoś znajdzie rozwiązanie w kartach z 2nd Edition!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2007, 12:09:36 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 28, 2007, 09:03:09 pm »

I co? Nikt nie wie czy nikomu się nie chce napisać jak to rozwiązać? :) Ćwiczcie umysły, bo jak już skończę procedurę pracy licencjackiej i egzaminwów z tym związanych, to zorganizuje coś w rodzaju konkursu na najlepszą zagadke i najlepszego rozwiązywacza ;) Konkurs oczywiście z nagrodami.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Izzi

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 159
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 28, 2007, 10:17:59 pm »

Chwilę posiedziałem i porozmyślałem, no i chyba wpadłem na rozwiązanie ;)

Tylko nie pamiętał jak to było z ekwipowaniem wojownika przeciwnika, starałem się znaleźć to na forum, ale bezskutecznie, mimo iż pamiętam, że był temat o tym...

Jeżeli można ekwipować wroga to moje rozwiązanie jest następujące:

1. Daje Bratu Klaudiuszowi "Jądro światłości"
2. Daje Alakhaiowi "Zabójstwo" celem jest Brat Klaudiusz :)
3. Atakuje Alakhaiem Brata Klaudiusza, taktyka to walka wręcz.

Zabijam braciszka (16PZ), alek niestety ginie i rzucam wtedy tajna misję (trzecia wejdzie), a pod tajną mam dodatkowo "Samobójczą misję", co daje kolejne 12PZ.

I jeżeli moje założenia są poprawnę to zyskuje 28PZ :D

Trzema kartami, które dobrałem było: Jądro światłości, Zabójstwo, Samobójcza misja.
Zapisane
Sic vis pacem, para bellum

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 29, 2007, 01:11:38 pm »

Nie można dawać sprzętu wojownikom przeciwnika :)
Na forum tego nei znajdziesz, bo to wynika jasno z zasad ;) Istnieje tylko akcja wyposażania własnego wojownika. Wyjątkiem są karty, na których zaznaczono, że daje się je przeciwnikowi.
Co więcej-  Brat Klaudiusz nie byłby wcale zobowiązany do użycia Jądra Światłości - nie byłby to tak czy inaczej 100% sposób :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2007, 01:20:07 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #58 dnia: Września 25, 2007, 03:38:47 pm »

Plagiat, Zdolność Przemiany i Samobójcza Misja.

Plagiat na Bestię, dwa razy atakujemy Bestię WW tak, żeby się zranić za każdym razem np. 14/8/8 i po drugiej Walce Tajna Misja z Samobójczą. Razem 27PZ.

Nie zauważyłem, że przeciwnik ma 24PZ :-\
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2007, 03:54:19 pm wysłana przez Diablerist »
Zapisane

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #59 dnia: Września 25, 2007, 06:43:49 pm »

Czy ta zagadka na pewno ma rozwiązanie? Może chociaż podajcie jaki będzie wynik punktowy po optymalnym rozwiązaniu. To powinno nieco ułatwić sprawę.
Zapisane