Marca 19, 2024, 03:28:02 am
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu

Autor Wątek: Różne kwiatki z MiM'a  (Przeczytany 24508 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Różne kwiatki z MiM'a
« dnia: Stycznia 19, 2007, 12:31:42 pm »

Wczoraj wszedłem w posiadanie sporej ilości materiałów dotyczących DT - głównym źródłem był MiM. Znalazłem tam pare ciekawych rzeczy... Uśmiałem się nieźle...

Zagadki:
1.Po jednej stronie nie zraniony alakhai, 24PA (powinno być chyba PZ) i 5 kart na ręce.
Po drugiej stronie ranny mortyfikator z przenośną miną i dowodem odwagi, 25PA, Lewitacja i Okrucieństwo na ręce oraz dwie inne karty.

Pytanie: Jakie powinny być karty na reku posiadacza mortyfikatora aby mógł on zabić Alakhaia w najbardziej korzystny sposób (zdobyć najwięcej PZ).

Jak ktoś nie zna odpowiedzi to niech napisze coś - do dyspozycji macie wszystkie karty z base set i INQ. (mam na myśli oczywiście znajomość odpowiedzi z MiM'a :P Jak macie jakieś pomysły to pisać ;) Potem podam rozwiązanie Mimowskie)

2.Właśnie dobrałeś ostatnie siedem kart z twojej talii. Twój przeciwnik nie ma kart na ręku, ale zagrał anihilację - stół jest pusty. Ani na ręku, ani w stosie kart odrzuconych nie masz żadnego wojownika. Nie masz także Grabieży ani Boskiego Natchnienia. Gracie do 25PZ. Aby obraz byłjeszcze pełniejszy, należy dodać, że nie masz PA i PZ.
Pytanie: Jakie karty musiałeś dobrać, żeby odebrać zwycięstwo przeciwnikowi?

Inne kwiatki:
Kombosy - Podwójna powinnośc + Snajperzy
Jak pozbyś się groźnego bohatera? To proste. Wystarczy zagrać na niego podwójną pownność, zaatakować  :mrgreen: nią dowolnego przeciwnika i użyć Snajperów!

Czy możliwe jest odrzucenie kardynała Duranda?
Tak, jeżeli odrzucisz go z reki przeciwnika. Natomiast obecnie jedynym sposobem na usunięcie go z gry jest Anihilacja :D

Talia "Heretycy to potęga" (nie śmiać się ze składu talii - to jest system "dwunastkowy")
5x Heretyk
5x Mortyfikator
5x Uszkodzenie
5x Inspiracja
5x Radość zwycięstwa
3x Equilibrium
3x Zwarta formacja
2x Zapach wojny
1x Kanały
1x Kryjówka

5x Zakłócenia łączności
4x Ucieczka
2x Przejęcie
2x Sposobność nataniela
1x Siła nieczysta

1x Shrieketh
1x Piekielna moc
1x Grabież
1x Przenośna mina
1x Anihilacja
No może jednak można się śmiać :P Nawet na te zasady dość kiepsko obmyślony deck.
UWAGA - komentarz do talii:
Siła tej talii polega na umiejętnym korzystaniu z kolekcji. Zabijając wojowników przeciwnika przy użyciu Shrieketha, zwarta formacja heretyków robi się coraz potężniejsza (o ile kogoś z takim sprzętem dadzą radę zabić ;) ). Natomiast po zagraniu Siły nieczystej oraz piekielnej mocy, współczynniki takiego heretyka wzrastają o 9, co w grze taliami dwunastkowymi stwarza znaczącą przewagę. Dodatkowo talii tej nie można wyczerpać - dwie sposobności nataniela umożliwiają ciągłe wtasowywanie kart odrzuconych do talii (dzięki jednej zagranej , trafiającej do kart odrzuconych, druga wraca wraz ze wszystkimi kartami odrzuconymi do talii)... Już wiem czemu DT umarł ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Rashid

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 19, 2007, 12:57:48 pm »

znam przypadki gdzie goscie grali wojownikami o wartosci do 5 wlacznie (TYLKO)
ponoc fajnie sie gralo z tego powodu ze nie osiagales wspolczynnikow biogiganta ^^
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 19, 2007, 10:24:33 pm »

Widzę, że zainteresowania zbytniego nie wzbudziłem. Rozwiązania zagadek:
1.Dwa warianty:
a) Odwrócenie uwagi + Sztorm Chaosu/Powiew wątpliwości z wykorzystaniem PA na Lewitację
b) Ucieczka + Sztorm Chaosu
:P

2. 4x Dar Losu, Wymiana i Cięzkie czasy :)
Ja wymyśliłem jeszcze 5x Cięzkie czasy + Wymiana ;)

Pod rozwiązaniami w MiM napisali - niestety żadne z nadesłanych rozwiązań nie przypominało nawet żadnego z wyżej wymienionych, więc nagród nie będzie czy coś ;) Dodali też trzecią zagadkę w tym numerze (uznali, że te były za trudne) - odnajdź wszystkie karty jakie ukrywają się na sojuszu Capitolu - coś dla leszczy :D
Nie wiem kto w tych czasach grał w DT, ale rozwiązania tych zagadek są tak banalnie proste, że aż same sie nasuwają, zwłaszcza po tak dokładnych opisach sytuacji, gdzie widać dokładnie jak mamy to rozwiązać... Szkoda, że w tych czasach nie grałem w DT - zostałbym mistrzem świata w wieku 11 lat  :mrgreen:
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2007, 10:22:34 am »

Spoko - Pret - te zagadki były rzeczywiście banalne - ja grałem wtedy w DT juz trochę - śmiesznie było bez zasad turniejowych - jak przypomnę sobie te wyciąganie darem losu kolejnego daru losu (nie anihilował się) i czegoś jeszcze.... Jak zobaczylismy ze znajomymi te zagadki to wpadli na rozwiązanie tylko Ci co widzieli na oczy npCiężkie czasy, czy Wymianę - a Dowód odwagi to dopiero była rzadkość - wtedy kupowanie kart oznaczało wyrywanie kasy od staruszków na każdy byle booster :>  - to był prawdziwy fun - otwierało sie booster i dostawało karty których nikt nie znał np.... jak kumpla tata prowadził sklep komputerowy i zauważył zainteresowanie DT i RPG-ami i Warzone itd - to sprowadził od Maga trochę tego - jak na Żyrardów - 45 tys mieszkańców - graczy zrobiło sie raptownie ok 30 osób - szkoda że teraz tak nie ma, nawet turniej mieliśmy  - problem w tym ze nie znaliśmy pewnych zasad i rozwiązań, a interpretacje kart - oparte tylko na polskich wersjach - czyli kicha w wielu przypadkach - doprowadziły do śmiesznych sytuacji - turniej jak pamiętam wygrał gość grający chwałami cesarzowi i mishimą (to był chyba 1998 rok) - przegiął tylko - bo zagrywał 5 chwał na stół i brał po 5 pz za każdego woja.... :P . No cóż rozpisałem się - a do tematu - w tamtych czasach nie znało sie wszystkich kart, a co za tym idzie poziom kombinowania byl o wiele niższy niż teraz - do tego Ci którym te zagadki wydawały się banalne - tj znali rozwiązania po 5 sekundach - po prostu olewali konkursy MiMa :> .... Dodatkową ciekawostką tamtych lat był fakt odizolowania się od reszty świata - graliśmy tym co w Polsce było  - patrząc z utęsknieniem na karty reklamowe z golgothy  - z warzonem i mortyficatorem - a znaleźć karty angielski czy inne obcojęzyczne to również prawdziwa rzadkość... ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Fungus

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 190
  • Box'o maniak
    • Zobacz profil
Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2007, 07:04:26 am »

A ja wczoraj dostałem do ręki świeżo zakupione w stanie idealnym czasopisma Inferno nr 3 i 4. Bardzo ochoczo zabrałem się do lektury gdyż nigdy nie miałem okazji dokładniej się w te gazetki wczytać.

I ogarnęła mnie wielka śmiechawa jak przeczytałem spis kart zakazanych w 3 numerze Inferno. Otóż według nich istnieje taka karta jak "Wędrowny sok" i "Miła niespodzianka" :lol:

A poza tym czasami doskwierała mi dziwna składnia zdań. Natrafiłem też na słówko "pomoże" przez "rz". To było coś mniej więcej takiego: "w razie potrzeby Alakhai pomorze w pierwszej linii..."

No i kończąc mój wywód na temat Inferno, to muszę powiedzieć, że fajnie się zapowiadało ale szybko umarło. Nie licząc kilku baboli i dziwnych recenzji mogło to mieć szansę ale nie skorzystali z niej.
Zapisane
Marzy mi się talia po Francusku. Już prawie to spełniłem.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 28, 2007, 01:12:08 pm »

A mi się spodobały zagadki i stworzyłem taką:

Gra ma zakończyś się w chwili uzyskania 25Z!

GRACZ1 zagrał NIETOPERZA ZWIADOWCĘ i usunął (przed NIETOPERZEM) w swojej turze wszystkie Stosy Kart Odrzuconych za pomocą karty z Mortyfikatora... Pozostał mu jeden (właśnie wystawiony) NIETOPERZ w Kohorcie, 10A, 24Z, połowa Talii (30 kart) i 2 ZAKŁÓCENIA ŁACZNOŚCI na ręku.

GRACZ2 przed chwilą (w turze przeciwnika oczywiście) użył PRZERWANIA LINII DOSTAWCZEJ (GRACZ1 stwierdził, że nie warto Zakłócać tej karty), które przywrócił za pomocą DRUGIEJ SZANSY, dobiera resztki swojej Talii... posiada KARDYNAŁA DURANDA w Szwadronie, WYSPIARKĘ INDIGO na Placówce, 10A, 5Z i dwie karty na ręce.

Pytanie brzmi: Jakie karty powinien mieć w ręce GRACZ2 aby zwyciężyć?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2007, 01:17:27 pm »

Ile kart na ręce ma gracz2? DObrał właśnie do 7 i nie ma już talii?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 28, 2007, 01:27:11 pm »

Dwie ostatnie!

Sorry, pytanie powinno brzmieć: co powinien zrobić G2, po swoim dobraniu aby wygrać?!
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2007, 01:29:34 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 28, 2007, 01:32:07 pm »

Coś mi się nie zgadza - skoro ma dwie ostatnie, to jedną z nich będzie Przerwanie linii dostawczej. Znaczy tylko jedną możemy sobie wymyślić?

Sytuacja jest taka - gracz drugi ma swój krok nr 2 i 2 karty na ręce z czego jedna to przerwanie linii dostawczej?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 28, 2007, 01:34:28 pm »

Nie - PRZERWANIA użył przed chwilą (w turze przeciwnika) a teraz dobrał resztę talii (1 lub 2 karty) i pozostały mu 2 karty w ręce!
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2007, 01:36:07 pm »

To po jakiego bolca pisałeś, ze potem zagrał drugą szansę? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 28, 2007, 01:41:54 pm »

DRUGĄ SZANSĘ zagrał jeszcze przed PRZERWANIEM! Wlaściwie nie wiem dlaczego o tym napisałem (zbyt długo myślałem nad zagadką :D)!

Ups - sorry, G2 posiada 3 ostatnie karty nie 2!
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2007, 01:45:11 pm wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 28, 2007, 02:06:24 pm »

A gdzie jest netoperek? Na placówce czy nie?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 28, 2007, 02:08:43 pm »

Pisze, że w Kohorcie :P

Jak na mój gust ta zagadka nie ma rozwiązania ;D
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Różne kwiatki z MiM'a
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 28, 2007, 02:15:57 pm »

Pytanie brzmi innymi slowy - jak zdobyć 20PZ w jednej turze zabijając netoperka w międzyczasie. Mamy 10PA, 3 karty - jeżeli chcemy grać specjalami to uznajmy, że mamy dwie karty bo rzucamy powiew. Jeżeli nie chcemy specjalami, to możemy uznać, ze 3 karty. Ja bym rzucił anihilację, wystawił grindera i wjechał w puste, ale chyba by mi akcji brakło :P

Eureka :)
1.Księga praw dla Indigo
2.Grinder
3.Atak durandem i pacyfizm :P
4.Wjazd Grinderem :P
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2007, 02:18:08 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry