Marca 28, 2024, 02:28:05 pm
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do dołu

Autor Wątek: Doomtrooper online  (Przeczytany 46414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 07, 2010, 05:54:59 pm »

Czemu? Gra się sprawnie :) Nie ma nic lepszego - należy pamiętać, że DT już dawno nie żyje, a więc nikt nie stworzy nowej aplikacji do gry on line... I to darmowej... Na poziomie nowych tego typu rozwiązań. Do gry w zupełności wystarczy.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

WingedHussar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 07, 2010, 08:16:14 pm »

Czemu? Gra się sprawnie :) Nie ma nic lepszego - należy pamiętać, że DT już dawno nie żyje, a więc nikt nie stworzy nowej aplikacji do gry on line... I to darmowej... Na poziomie nowych tego typu rozwiązań. Do gry w zupełności wystarczy.

Dlaczego nie stworzy ?

Jak wygląda kwestia praw autorskich by stworzyć taką aplikację ?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 07, 2010, 09:04:18 pm »

Ano tak, że jakbyś tego nie robił będzie to nielegalne :) Pewnie nikt się nie upomni, dopóki nie zaczniesz kasy z tego ciągnąć, ale tak czy inaczej będzie to nielegalne. No chyba, że wykupisz licencję do świata MC, do karcianki... :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

WingedHussar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 07, 2010, 09:06:45 pm »

Ano tak, że jakbyś tego nie robił będzie to nielegalne :) Pewnie nikt się nie upomni, dopóki nie zaczniesz kasy z tego ciągnąć, ale tak czy inaczej będzie to nielegalne. No chyba, że wykupisz licencję do świata MC, do karcianki... :)

No i dlatego nikt nic nie zrobi fajnego online dla DT ;)

(chociaż amatorsko jak ktoś byłby chętny pomóc mi graficznie i merytorycznie jestem gotów "nielegalnie" dla zamkniętej (;p) grupy wykonać taką netową aplikację w wolnych chwilach ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 07, 2010, 09:10:33 pm »

Jeśli chciałbyś konkretnie nad tym przysiąść to ja bym mógł pomóc w pewnych kwestiach, ale jak znam życie to i tak by nie wyszło ostatecznie ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

WingedHussar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 07, 2010, 10:58:19 pm »

Jeśli chciałbyś konkretnie nad tym przysiąść to ja bym mógł pomóc w pewnych kwestiach, ale jak znam życie to i tak by nie wyszło ostatecznie ;)

Właśnie też się tego obawiam :D tym bardziej że czasu za wiele nie mam. Jednak w wolnych chwilach ...

Gdy pominąć kwestię automatyzacji ;) a aplikacja TYLKO przedstawiałaby ruchy gracze gdzie zasady sami by sobie pilnowali ... to nie błoby aż takie bardzo trudno i czasochłonne


Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 07, 2010, 11:03:22 pm »

TO więcej niż pewne, że automatyzacji się nie zrobi - obejrzyj tego lackey'a. Mechanika jest tam ok, chociaż są pewne błędy. Chodzi tylko o możliwość zaznaczania obecnej sytuacji na stole - talie, tasowanie i dobierani (plus mieszanie kartami typu Na czarną godzinę), ukła kart na stole (koszulkami do gory, do dołu, obrócone 90st), pkt, stosy kart odrzuconych, anihilowanych, side bar... Tyle... Zasady ustalane pomędzy graczami na czacie :) Tak było na Gatlingu, tak jest na Lackey'u...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

WingedHussar

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 07, 2010, 11:07:06 pm »

TO więcej niż pewne, że automatyzacji się nie zrobi - obejrzyj tego lackey'a. Mechanika jest tam ok, chociaż są pewne błędy. Chodzi tylko o możliwość zaznaczania obecnej sytuacji na stole - talie, tasowanie i dobierani (plus mieszanie kartami typu Na czarną godzinę), ukła kart na stole (koszulkami do gory, do dołu, obrócone 90st), pkt, stosy kart odrzuconych, anihilowanych, side bar... Tyle... Zasady ustalane pomędzy graczami na czacie :) Tak było na Gatlingu, tak jest na Lackey'u...

Nie na potrzeby zabawy co prawda ale nad takimi aplikacjami pracowałem już nie raz. To naprawdę nie jest trudne. Oczywiście w kamerki i czat nawet bawić mi się nie chce. Shutbox ewentualnie.

Jeżeli miałoby to być na moim serwerze to gra ze względu na obawę o "prawa autorskie" byłaby "TAJNA" ;p
Jeżlei udostępnicie swój serwer i Wy sobie odpowiedzialność weźmiecie i jednocześnie na piśmie zagwarantujecie "nie rozprowadzanie" engine to mogę z merytoryczną pomocą kogoś zacząć to robić ale ... tępo będzie ślimaczne :D


PS automatyzacje jak najbardziej DA się zrobić.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 15, 2010, 09:52:52 pm »

To co z tym pluginem? Widze że juz częśc gra a ja wciąż nie moge >:(
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 16, 2010, 02:29:23 pm »

http://freakshare.net/files/twy4f3tm/Doomtrooper.rar.html

Plugin... Jak ktoś zauważy że już nie można zasysać z jakiegoś powodu to niech da znać :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 17, 2010, 08:17:27 pm »

Program już mam. Plugin działa. Wszystko ok. Prosiłbym teraz o kilka wskazówek jak zrobić talię no i jak sie w to gra?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 17, 2010, 08:26:25 pm »

Z zakładce deck editor wybierasz karty jak w realu :) Potem klikasz "load to you" i karty masz na stole :) A na stole to już możńa sobie samemu potrenować jak karty zagrywać, wyrzucać, przekręcać, dodawać i odejmoać znaczniki i takie tam - jak będzie jakiś konkretny problem to pisz. Jak założyć grę też już było - w serwerach klikasz start serwer i zakładasz serwer, podajesz komuś IP i po IP można serwer wyszukać - zakłada sie grę i ktoś dołącza... :) Mamy dwóch graczy na stole. Zasad pilnują gracze - soft służy tylko do odzwierciedlenia aktualnego stanu gry.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

MasterBLB

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 25, 2010, 12:19:47 am »

Witam

Tworzę program komputerowy będący multiplatformą dla karcianek kolekcjonerskich(na razie Magic:the Gathering),i mam w związku z tym pytania:
1.Czy bylibyście zainteresowani,aby program wspierał też Doomtroopera?
2.Jeśli tak,to czy bylibyście skłonni płacić ok 10 zł miesięcznego abonamentu?W jego skład wchodziłaby możliwość gry we wszystkie karcianki,jakie zaimplementuję.

Screeny programu oraz lista wymogów:
http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=171&t=41499&start=0
http://www.mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=171&t=40014&start=0

Filmiki obrazujące działanie:
http://www.youtube.com/watch?v=eRIYdyHonLA
http://www.youtube.com/watch?v=FzcKqnFs0fs
http://www.youtube.com/watch?v=lN99BZYdRQA
Zapisane

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 25, 2010, 10:18:28 am »

odpowiadajac za siebie
1. tak
2. do czasu gdy nie bedzie mozna przetestowac softu ciezko mowic o jakiejkolwiek kasie...a tak dla scislosci, czy chodzi o 10 pln od karcianki czy uzytkownika ?
Zapisane

MasterBLB

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Doomtrooper online
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 25, 2010, 11:33:59 am »

Od użytkownika,10 zł za karciankę to byłoby przegięcie
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Do góry