Marca 29, 2024, 02:40:14 pm

Autor Wątek: Dodatki nieoficjalne - fanowskie  (Przeczytany 20161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pako

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 577
  • Legionista
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 27, 2010, 07:54:09 am »

O proszę i kto tu ruszył temat wydawania nowych kart ;D

co do dooma ogolnie to mnie osobiscie przyciagnely 3 rzeczy :
1.wlasnie to ze system jest martwy i nie musze sie martwic ze wyjdzie znowu kolejna karta ktora trzeba dokupic zeby nawiazac z kims gre
Zapisane
Zasady warszawskie

Cytat: Paul Beakley
Beg, borrow or steal every Manifest Destiny you can find (...)

date

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 233
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 27, 2010, 11:52:04 am »

Pako, wygrzebales mojego posta z podziemi :-) i nie martwi mnie to odkad  sam bym partycypowal w wydaniu nowych kart ktorych koszt relatywnie bylby niski :-) nie ma tego nawet jak tego porownac do miesiecznych chapter packow innych karcianek po 40-45 pln typu WH Invasion czy AGOT lub tez kupowaniem kilku boxow morta po francusku  ;D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 27, 2010, 12:00:50 pm wysłana przez date »
Zapisane

Nicodemus

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 568
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.doomtrooper.pl
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 20, 2011, 05:32:53 pm »

wpiszcie sobie na youtube "espansione homemade"
Trochę włosi tego zrobili. Może w końcu by się pokusić o polski dodatek ?:)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 20, 2011, 09:48:24 pm »

Co jakiś czas z tym ruszamy i nic :) Ja chętnie bym nad tym przysiadł - stworzył karty tudzież wybrał karty z drugiej edycji - w całoścli lub jako pomysł. Następnie przedyskutował i poprawił na forum i ostatecznie dopuścił do gry na turnieju pobocznym na jakimś konwencie... :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 21, 2011, 12:37:07 am »

wpiszcie sobie na youtube "espansione homemade"
Trochę włosi tego zrobili. Może w końcu by się pokusić o polski dodatek ?:)
Co prawda nie męczyłem translatora ani znajomych z Włoch, aby dokładnie poznać te karty, ale wydaje mi się, że jeśli polski dodatek miałby być na poziomie włoskich, to już lepiej, żeby go w ogóle nie było... no ale zawsze możemy powybierać najlepsze karty z konkursów i wprowadzić je do gier turniejowych. ;)

Problem z kartami fanowskimi polega na tym, że trzeba je ograć i dobrze się nad nimi zastanowić, zanim zostaną dopuszczone do turniejów... ich plus z kolei polega na tym, że w przypadku stworzenia karty za silnej/słabej lub nieścisłej, zawsze można ją zmienić.

Ostatnio próbuję powrócić do pracy nad pewnym zabawnym dodatkiem o nazwie Mortyfikator 2 "Powrót Golgothy" - zgodnie z nazwą będzie on nawiązywał do dodatków Mortyfikatora, Golgothy i Apokalipsy, więc nie ma co spodziewać się rewelacji, ale zawsze będzie to jakieś urozmaicenie... szczegóły już wkrótce. ;)

Co do nieszczęsnej drugiej edycji - pooglądałem te karty kiedyś i wybrałem najciekawsze (a raczej te, które są cokolwiek warte)... kilka wymaga delikatnych lub SROGICH zmian, ale razem wyszło coś ponad 270 kart - a to sporo...
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2011, 10:05:03 am wysłana przez Marqwitch »
Zapisane

hutnik

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 725
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 21, 2011, 02:29:00 pm »

Nie znam się specjalnie na dodatkach fanowskich, zapoznałem się pobieżnie z kartami na stronie Wintera. Co tu dużo gadać, sporo jest chłamu, kart przegiętych, niegrywalnych, z błędami w opisach, z brzydkimi ilustracjami itp. ALE jest też naprawdę sporo kart ładnych, grywalnych i zbalansowanych.

Łącznie tych angielskich kart jest 637 (jeśli dobrze policzyłem) i myślę, że spokojnie można by złożyć z nich 80-120 kartowy dodatek który byłby w miarę grywalny, zbalansowany, zawierający ładne ilustracje itd. Tylko kwestia jest taka, żeby się zebrać i „przecedzić” te dodatki. Tutaj oczywiście pojawi się problem, kto ma decydować która karta odpada a która nie (każda karta poddawana głosowniu?). Na pewno karty które "ugrywalniają" te już istniejące byłyby bardzo mile widziane.

Inną opcją jest zrobienie w pełni polskiego dodatku. Skoro Włosi potrafią to czemu Polacy nie? Pamietam, że jak były konkursy na homemady to bywały b.ciekawe karty.

W każdym razie czekam z niecierpliwością na inicjatywy zmierzające w kierunku stworzenia polskiego dodatku (czy to będą przesiane karty ze strony Wintera, tłumaczone karty włoskie czy też zupełnie nowe).
Zapisane
SPRZEDAŻ KART DOOM TROOPER - ponad 10 tysięcy polskich kart, wiele unikatów - hutnik2@gmail.com
MOJA OFERTA NA ALLEGRO - https://tiny.pl/t4v9f
CAŁA MOJA OFERTA - https://tiny.pl/t4v9d

marioalive

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 15, 2014, 11:02:13 pm »

Znalazłem dodatki o nazwie ARMAGEDDON i 5TH TRIBE:
http://www.saunalahti.fi/nipatomi/Expansions/Expansions.htm

Ponieważ z moim angielskim cieniutko to mam pytanie czy ktoś wie gdzie można znaleźć tłumaczenia tych kart ?
Albo ktoś już przetłumaczył i mi co nieco podrzuci ?

Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 15, 2014, 11:15:42 pm »

Dodatków jest więcej - na oficjalnej stronie DT można znaleźć informacje, a może i nawet pobrać skany. Tłumaczeń nie ma raczej nigdzie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

marioalive

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 16, 2014, 12:56:40 pm »

Wiem że jest więcej.
Znaczy się ja wiem o:
HERESY
CORP WAR
SKULLSEEKERS
DEMENTIA
REVIVAL
TRIBE V
ARMAGEDDON

Czy oprócz tych które wypisałem są jeszcze jakieś ?
Jak są to proszę o nazwy ewentualnie gdzie ich szukać.

ps. jaka jest oficjalna strona dt ? myślałem że ta na której teraz piszę.
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 16, 2014, 01:32:16 pm »

Polecam te dwie strony:

http://www.thewinternet.com/doomtrooper/

http://www.webring.org/l/rd?ring=doomtrooper;id=2;url=http%3A%2F%2Fwww.mutantpedia.com%2Feng%2F

Jest tam wszystko co każdy fan doomtroopera chciałby wiedzieć ale boi się zapytać  ;)

Ps.
Najbardziej znanym dodatkiem fanowskim, który nawet ponoć miał zostać wydany to Ragnarok.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 16, 2014, 06:47:48 pm »

Tak, jeszcze jest Ragnarok, który podobno był przygotowany aby ukazać się wraz z drugą edycją gry. Niestety, a może i stety, ta nigdy się nie ukazała.

A jeśli chodzi o doomtrooper.pl - nie jesteśmy oficjalną stroną. :) Forum powstało już jakiś czas po śmierci gry. Oficjalna strona to ten link powyżej thewinternet.com/doomtrooper - strona autora gry. Oficjalne forum nie żyje od dawna.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.