Marca 28, 2024, 08:27:01 pm

Autor Wątek: Dodatki nieoficjalne - fanowskie  (Przeczytany 20149 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« dnia: Kwietnia 24, 2007, 08:12:57 am »

Chciałem poruszyć temat dodatków tworzonych przez fanów Doom Trooper'a. Ostatnio na Allegro ukazało się kilka kart z nieoficjalnych rozszerzeń i stąd moje pytanie; czy ma ktoś do nich dostęp, czy ktoś je wogóle posiada, widział lub macał? Jak to faktycznie wygląda? I czy jest możliwośc zakupu tego rodzaju kart? Jeśli ktoś ma o tym pojęcie to prosze o pomoc, sprawa nie daje mi spać :(
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2007, 08:30:33 am »

Dodatków jest cała masa. W wersji angielskiej część można obejrzeć na oficjalnej stronie DT. Co do włoskich kart - jest tego multum. Są stronki gdzie można zamówić całe sety takich dodatków. NIgdy nie widziałem żadnego na żywo i nie zamierzam w sumie oglądać ;) Zwłaszcza włoskich... Gdyby ktoś profesjonalnie wykonał jakieś angielskie dodatki to co innego. Najczęsciej jednak dodatki nie do końca są kompatybilne z naszym DT. Te z oficjalnej strony są robione pod 2nd ed gry, a włoskie nie jestem pewny, ale albo pod 2nd ed, albo pod jakieś inne włoskie modyfikacje, bo Włosi grają na nieco inne zasady :) Część z tych kart na pewno możnaby zaadoptować do naszego DT, ale sporo odpada.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2007, 08:57:17 am »

Ok, tyle akurat wiem :) Więc jakie są adresy stron internetowych na których można kupić dodatki w języku angielskim? I ciekawi mnie też, czy ktoś widział te karty, jak one się prezentują. Faktycznie wiele z nich możan spokojnie zaadoptować do prawdziwego DT.
Zapisane
mmm...

akryl

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2007, 10:28:44 am »

Ja mam jedną kartę z dodatku fanowskiego (Ragnarok)- wojownik, nazwa - Thrall - wersja włoska. Nawet nie pamiętam skąd ją mam. Karta prezentuje się słabo. Wygląda jakby była drukowana na domowej drukarence. Kartonik jest cieńszy i sprawiam wrażenie jak by był plastikowy. Nadruk marnej jakości, kolory wyblakłe i jakby przebijające się przez warstwę brudnego lakieru. Czcionka inna niż na oryginalnych kartach. Kartonik jest krzywo przycięty a rogi nie są zaokrąglone a przycięte tak, że widoczne są załamania. W sumie nic ciekawego. W dolnym, prawym rogu karty podane są liczby xx/xx - jest to chyba numer karty w secie. W górnym, lewym rogu też jest coś napisane ale nie potrafię rozszyfrować znaczenia tych czterech liter - MCIC. No i oczywiście na kartach z dodatków fanowskich nie znajdziesz nazwiska twórcy graficzki przedstawionej na karcie.
Zapisane

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2007, 11:59:07 am »

Dzięki za informację, mimo to i tak postarm się kupić którąś z kart wystawionych aktualnie na Allegro i sam się przekonam. A jeśli jakość będzie ok, to zastanowie się nad ściągnięciem większej ilości; jeśli będzie skąd ofkoz :)
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2007, 06:18:53 pm »

Po angielsku nikt nie drukuje na sprzedaż. Z tego co wiem, to zdaje się fani z Finlandii wydrukowali kupe tego po angielsku i mają dla siebie :P

Co do włoskich - trudno generalizować co do jakości. Sporo ich tam karty drukuje, więc pewnie część jest wykonana lepiej, inne gorzej. MCIC to info skąd karta pochodzi ;) Nie wiem tylko czy to od nazwy stronki czy od nazwy ekipy, która karty wykonuje.

Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 26, 2007, 08:22:03 am »

W każdym razie sprawdzę osobiście karty wystawione obecnie na Allegro i wrażeniami sie podzielę.
Zapisane
mmm...

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 02, 2007, 08:30:03 am »

Tak jak mówiłem, zakupiłem jedną kartę z dodatku fanowskiego; wojownika "Montagne". I...jest lepiej niż się spodziewałem! Karta jest wykonana bardzo dobrze, z tyłu prawie nie do odróżnienia od oryginalnych kart. Z przodu jest dodatkowo laminowana i gdyby nie słabsza rozdzielczość druku i nie do końca oryginalna czcionka, można by ją spokojnie zagrać i zaskoczyć przeciwnika ;) Jest jeszcze jeden minus; tekst jest w języku makaroniarzy :(
Mimo to jestem mile zaskoczony i z przyjemnością wystawiłem pozytywny komentarz koledze sprzedającemu te karty na Allegro. Co więcej, postaram się uzyskac dostęp do większej ilości tego typu kart.
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 02, 2007, 10:49:53 am »

Jak chcesz kupic całe sety to daj znać ;) Podam adres gdzie można to zamówić.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 02, 2007, 11:22:04 am »

Jeśli kolega Pretorian ma takie kontakty, to prosze o informację; będe wdzięczny.
A w sprawie naszych prywatnych spraw; karty od Ciebie wezmę za ok tydzień; za kłopot przepraszam :)
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 04, 2007, 03:53:29 pm »

Faktycznie, ci Włosi nie mają dodatków w zrozumiałym języku, tylko makarony :D Ale będę próbował dalej, bo w Italii jest naprawde tego sporo.
Zapisane
mmm...

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 15, 2007, 09:56:29 am »

Przygód z dodatkami nieoficjalnymi ciąg dalszy :)...Nawiązałem kontakt z bardzo konkretnym gościem z Italii który zajmuje się Homemade Expansions na poważnie. Dostałem od niego mały cennik na dodatki w języku angielskim a nawet kilka kart na "spróbowanie". I musze powiedzieć że ich jakość jest naprawde doskonała, wyglądają tak samo jak ta karta, którą udało mi się ostatnimi czasy zakupić na Allegro. Z pewnością będę zamawiał od kolegi z Włoch jakiś dodatek, ale dopiero pod koniec czerwca.
Jeśli ktoś jest również zainteresowany, to proszę o kontakt, jeśli więcej osób będzie zainteresowanych kartami, to można by się podzielić kosztami przesyłki (chociaż to i tak tylko 9 EUR)...
Zapisane
mmm...

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 15, 2007, 04:44:03 pm »

A karty na spróbowanie w jakim języku? I czy da się coś w ENG dostać? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Orzel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Dodatki nieoficjalne - fanowskie
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2007, 11:24:30 am »

Karty na spóbowanie niestety dostałem w języku włoskim, jednak koledzy z Włoch drukują również po angielsku, ale tylko część ze swojej oferty. Z około 60 Homemade Expansions, może 10 jest po angielsku. Cena za ok. 100 kart to jakieś 30 EUR.
Zapisane
mmm...