Maja 01, 2024, 01:59:57 am

Autor Wątek: Umocnienie strefy walki  (Przeczytany 1834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Umocnienie strefy walki
« dnia: Czerwca 03, 2007, 06:15:25 pm »

Co będzie jeśli przeciwnik zagra na swoją strefę walki kartę "umocnienie strefy walki",

(W DOWOLNEJ CHWILI MOŻESZ UMOCNIĆ SWOJĄ STREFĘ WALKI. Od tej chwili atakujący CIEBIE wojownicy nie mogą zdobywać Punktów Zwycięstwa. Mogą cię atakować by zdobyć Punkty Akcji. Odrzuć tę kartę, gdy w twoim Szwadronie lub w Kohorcie zostanie umieszczony jakiś wojownik.)

a na placówce zagra lub miał wojownika plemiennego ? Czy "umocnienie strefy walki" odpadnie czy nie odpadnie ?

Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Umocnienie strefy walki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 03, 2007, 07:33:33 pm »

Ja bym zdecydowanie zdjął Umocnienie strefy walki w momencie wystawiania wojownika plemiennego równiez. Ale - jeżeli jakiś wojownik jest w grze, to Umocnienie można zagrać i w grze pozostaje. Bo wywnioskowałem, że sytuację z wojownikiem w grze i wystawianie wojownika wrzuciłeś do jednego worka.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Qlig

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 708
  • Władca Pechów
    • Zobacz profil
Odp: Umocnienie strefy walki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 28, 2009, 01:23:12 pm »

I tu znowu moje 3 grosze...

Uważam, że wystawiając wojownika plemiennego, który jest jednocześnie członkiem bractwa, np. Wyspiarz Crenshaw na zasadzie przedłużenia szwadrony/kohorty umocnienie powinno zostać odrzucone. Natomiast, gdy do gry wystawimy wojownika plemiennego, który nie jest jednocześnie LC ani ZŻ, umocnienie nie powinno być odrzucane, dlaczego?

"Odrzuć tę kartę, gdy w twoim Szwadronie lub w Kohorcie zostanie umieszczony jakiś wojownik".
Wojownika dodajemy bezpośrednio do placówki, a więc o żadnym przedłużeniu nie ma mowy.

I na tej samej zasadzie według, której nie mogę dołączyć Triangulatora do placówki, tak aby korzystali z niego wojownicy plemienni (bo jest napisane na nim dołącz do szwadronu/kohorty), nie powinno się odrzucać umocnienia (bo jest napisane na nim: "Odrzuć tę kartę, gdy w twoim Szwadronie lub w Kohorcie zostanie umieszczony jakiś wojownik"). Koniec i basta!
Zapisane
ktoś będzie miał przerażającego pecha...

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Umocnienie strefy walki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2009, 02:02:12 pm »

Chciałoby się zmienić tekst na tej karcie, ale niestety jest, jak jest - moim zdaniem nie ma opcji, żeby działała na plemiennych (no chyba że są oni jednocześnie ŻZ / LC - wtedy działa przedłużenie).
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D