Marca 28, 2024, 10:07:44 am

Autor Wątek: Strażnik Gargoyla  (Przeczytany 1648 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Strażnik Gargoyla
« dnia: Grudnia 19, 2018, 10:47:59 pm »

Czy wyżej wymieniony chroni karty które nie mają napisu "pozostaje w grze"?

W TP żadna specjalka nie miała, bo jeszcze tego nie wymyślili (co zresztą powodowało mnóstwo niedomówień i sporów)
Dajmy na to takie Ujawnienie - zawsze graliśmy że leży na stole i z chwilą discardu działanie mija, czyli de facto pozostaje w grze (niejako domyślnie).

W dodatkach powyżej G też nic nie ma "pozostawania", bo wprowadzili te śmieszne +/-/x, czego zresztą nie lubię, bo psuje mi urodę kart.
I tak np. chyba Łaska Paladinów działa jak "pozostajka" - czy Garguś chroni takie czy nie?

PS
A co myślicie o takim pomyśle:
zmienić mu zdolność na taką, działanie to samo, ale działa tylko jak znajduje się w CYTADELI SEMAI.
W opisie zawrzeć, że można go za dwie akcje dołączyć do posiadanej Cyt Semai.
Z tym że: broni się normalnie, nie może atakować, nie może jej opuścić (ewentualnie za 2 akcje opuszcza ją, ale z tą chwilą nie chroni już kart).
Reszta bez zmian - Sztuka/MH jak oryginał.

Oczywiście jak Cytadela zleci, to Garguś (jako karta dołączona) też leci ("I belive I can fly")

Pyt czy można być dołączonym do Cyt i jednocześnie korzystać z takiego np. Muru Obronnego. Chyba nie, choć tak na logikę, to taki murek mógłby być częścią Cytadeli (na obrazku z resztą jest kawałek Cyt Golgothy, wycięty z komiksu).
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2018, 09:42:37 am »

Strażnik chroni to co pozostaje w grze - zgodnie z zapisem. Ujawnienie Przeznaczenia, Łaska Paladine'ów -pozostają w grze, więc są chronione.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

doink

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 20, 2018, 06:03:00 pm »

Te jak nazwałeś śmieszne +/-/x to była bardzo sensowna rzecz jeśli chodzi o moje zdanie. W końcu było jasne co zostaje w grze, co nie, a co się anihiluje.
Gdyby to było od podstawki, to byś się teraz nie musiał zastanawiać czy Ujawnienie jest w grze czy nie.
Co więcej takie oznaczenie nie zajmuje miejsca w opisie karty, więc potencjalnie ciekawsze karty mogli wypuszczać.

Co do zmiany strażnika i powiązanie z cytadelą, nie bardzo widzę powód dla którego chcesz "uwalić" tę kartę.
Strażnik nie jest OP, więc dodanie konieczność posiadania cytadeli i jeszcze 2 akcje na wejście, to już chyba nikt by w życiu tym nie zagrał.
Zapisane

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 20, 2018, 09:33:32 pm »

Strażnik jest chyba raczej OP, skoro jest permanentnie banowany.
Na forum przeczytałem (w różnych miejscach, dokładnie teraz nie zacytuję) komentarze typu
"jego zdolność jest za silna"
"jak się zrobi noncombatanta to jest nie do ruszenia"
Zdaje się że Pretorianstalker gdzieś napisał, że Strażnik jest banowany nawet jeśli inne promki są dopuszczone i raczej się go nie zobaczy w grze.
 
Co do wchodzenia/wychodzenia - zgadza się, 2 akcje to za wysoko (zróbmy po jednej ;D).
Co do uwalenia karty strażnika, to nie mam że tak powiem "mocy sprawczej", moje rozważania są czysto teoretyczne, chciałem tylko skonsultować taki pomysł z innymi (na zasadzie - skoro jakaś karta jest "gamebreaker'em", to utrudnię korzystanie z niej).
Chciałbym też żeby np. takie Ujawnionko wchodziło za 3 akcje, a nie gratis. ;) bo uważam je za b. mocne
PS
co do plusików - jakoś się 4 dodatki bez nich obeszły, a z biegiem czasu wypracowano pewien schemat opisu, że tak to nazwę, i od INQ w górę raczej nie było już problemów (z tym konkretnie elementem).
Z jednym się zgadzam: text box na karcie DT jest zdecydowanie za mały, ale wciąż nie lubię ich.
Może dlatego że weszły w dodatku którego nie lubię?

Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 22, 2018, 03:10:04 am »

Strażnik jest OP zdecydowanie. :) Połącz go z Treningiem i pozamiatane. Chroni wszystko to co pozostaje, bo karty, które nie pozostają są zagrywane prosto z ręki na stos kart odrzuconych.

Czasem pojawia się problem z kartami pozostającymi - uznaliśmy, że aby karta działała musi być w grze, a więc wszystko czego efekt jest stały zostaje. W drugiej edycji pojawiły się już +/- na kartach z base setu i mniej więcej się to pokrywało z tym jak graliśmy. Ujawnienie, karty przynależności są w grze.

EDIT: Nie licząc oczywiście kart, których zapis mówi, że efekt będzie utrzymywał się przez X czasu. Te również spadają od razu - np. Gęsta Mgła czy Zmęczenie walką.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2018, 03:22:10 am wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

doink

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 22, 2018, 11:06:02 am »

A nie graliście czasem, że jeżeli użycie karty wymaga jej odrzucenia to taki sojusz Bauhaus nie działa na np. granat neuralny czy prezenośną? Bo tu byłaby analogia z treningiem.
Swoją drogą nie móc atakować to nie jest jakiś świetny feature. Poza tym ze strażnikiem i treningiem na stole wszyscy mogą jechać w puchę, więc to taki średni deal jak dla mnie.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 22, 2018, 01:22:06 pm »

Graliśmy, ale nie ma analogii bo Trening działa jak jest w grze i jest kartą, która w grze zostaje. A to, że spada nie ma już nic wspólnego z jego efektem. Gdyby zostawał w grze i mógłbyś go odrzucić żeby uzyskać ten efekt to wtedy byłaby analogia.

Ale wiesz, że Trening rzucasz na przeciwnika? Znaczy możesz na siebie, ale sens średni. Rzucasz na szwadron i kohortę przeciwnika i wjeżdżasz w klatę... :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 22, 2018, 04:27:02 pm »

Przenośnej Miny nie użyjesz przy Sojuszu Bauhausu (o ile ma ją ŻZ Bauhausu), ale Granatu Neuralnego użyć się da - bo on się anihiliuje po użyciu a nie odrzuca. To tak w ramach uzupełnienia - ale to w zasadzie do innego wątku ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

doink

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 22, 2018, 05:15:25 pm »

Sorki, gram co najwyżej raz w miesiącu i brak mi trochę wyrobienia. Z mortkiem też mało do czynienia i nawet nie zwróciłem uwagi na any squad, a rzucanie na przeciwnika to już jakiś sens ma przy Waszych zasadach ;]

Z kolegami sobie parę lat temu wprowadziliśmy w zasadzie jedyną customową zasadę, że ograniczone zasoby są zawsze i wszędzie, stąd PZ zdobywa się tylko za misje i zabijanie. Strasznie nam to uatrakcyjniło rozgrywkę. Talie siłą rzeczy musza być większe i bardziej uniwersalne. Nasze walki koncentrują się na mordowaniu przeciwnika i jak się łatwo domyślić, wywalanie kart z ręki czy robienie non-combatantów ma przy tym podejściu naprawdę ograniczony sens. Stąd moje skrzywienie pod kątem myślenia o niektórych kartach i zagrywkach.

#Skoq
OK, granat był mało szczęśliwym przykładem, chodziło mi o karty jak mina czy apteczka. Ważne że wszyscy wiedzieli o co chodzi.

#pretorianstalker
Przy założeniu, że taki Treninng powinien mieć plusik i zostawać w grze, to już sens jak najbardziej ma.

Abstratruskaweczkaąc od wszystkiego co padło w tym wątku, nadal nie uważam strażnika za strasznie OP. Ma swoje zastosowanie, ale właściwe zagranie wymaga koordynacji i jest przynajmniej kilka kart które strażnika mogą wyeliminować.
Jak przeglądałem kiedyś talie turniejowe, to jakoś nie pamiętam, aby strażnik się w nich przewijał, choć to pewnie bardziej wynika ze zbanowania wszystkich promo w imię zasad.
Zapisane

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 22, 2018, 09:56:38 pm »

@Doink - raz w miesiącu? "Zazdraszczam?" ;)

A przy braku wjazdów w klatę nie macie za dużo talii grających Wymianami, Misjami - mam na myśli talii, które nie potrzebują przeciwnika, żeby wygrać? No, chyba, że gracie multiplayery lub zbanowaliście Wymianę np. to wtedy spoko... W naszych turniejach ograniczamy zazwyczaj ilość możliwych wjazdów za PZ w gracza - ostatnio do 2 w ciągu tury, żeby trochę przystopować, ale też mamy spory zestaw ograniczonych / zakazanych kart ponad Standard Tournament Rules z oficjalnej strony... Strażnik Gargoyla chyba jeszcze nigdy nie był dopuszczony do gry - dlatego nie widziałeś w taliach ;)
Post o Sojuszu Bauhausu dodałem po tym wpisie:
"A nie graliście czasem, że jeżeli użycie karty wymaga jej odrzucenia to taki sojusz Bauhaus nie działa na np. granat neuralny czy prezenośną?" - Sojusz działa normalnie i Przenośnej Miny / Apteczki użyć się przy nim nie da, jesli posiada je wojownik Bauhausu - to chciałem doprecyzować.
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

doink

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 23, 2018, 06:28:03 pm »

Gramy we 3, czasem raz w miesiącu, czasem rzadziej, jak pozwalają warunki lokalowe, rodzina, dzieci i takie tam. Ot tak, żeby miło spędzić czas, pogadać o dupie maryni, dobrej muzyki posłuchać, piwo wypić i odświeżyć starą miłość w dooma.

Zbanowanych kart nie mamy chyba żadnych, zasady oficjalne (czyli wszystkie OP po 1 karcie), a tak poza tym każdy robi co chce. Misje się pojawiają, choć więcej jest buntów. ale to tylko dodatek, czasem nic z nich nie ma, czasem nawet 40% PZ (samobójcza czy zabójstwo zwłaszcza po potężnym wpływie z samodoskonaleniem lubi zamieszać). Z wymianą nikt się nie bawi, choć często kończy się mając naprawdę dużo PA. Wymiana jest kapryśna, poza tym są zakłócenia, oszustwa, korporacyjne machinacje. Z raz się pojawił biguś z samobójczym atakiem w ramach żartu, tylko samodoskonalenie akurat nie weszło na czas ;]
Gramy dla funu, nie dla rankingu. Fajnie jest wygrać, ale chyba każdy woli przegrać po epickiej walce niż wygrać po nudnej.

A jak pisałem wcześniej, talie są spore i nastawione na przeżycie i walkę.

Co do sojuszu, my zastosowaliśmy podejście jak z bankiem kardynała (choć akurat pisze wprost), inni nie mogą, ale samemu można sobie zrobić kuku.
Zapisane

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Strażnik Gargoyla
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 02, 2019, 01:27:18 pm »

Temat: Strażnik Gargoyla

Co nie będzie o nim będzie kasowane.
Zapisane