Marca 29, 2024, 11:32:28 am
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Imladris - Kraków, 26-28 X 2007  (Przeczytany 25949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #30 dnia: Października 05, 2007, 10:56:27 pm »

Generlanie popieram Pretora. Co za duzo kart zakazanych to niezdrowo ;)  Uwazam ze mozna by sie jeszce ewentualnie zastanowic nad zasada jednego ataku w puste na ture. Emocje zwiazane z Grinderem wtedy znacznie by opadały ;D Nie wiem jeszce tylko co ustaliliscie z kartami promo? Doszły mnie kiedys słuchy ze ponoc mozna je było uzywac na turnieju, czego akurtanie jestem przeciwnikiem.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #31 dnia: Października 05, 2007, 11:10:30 pm »

Co do promo - ostatnio dozwolone było pare kart, które nijak nie stwarzają problemów - np większość wojowników - Nicholai, Hunter SFB, ale już nie np taki Strażnik Gargoyla, który potrafi rozwalić grę :) Zakazane były również Primal Bitche, zdaje się Golgotha TWP... No ogólnie to co nie jest przegięte i nie stwarza problemów było legalne w jednej lub  wpięciu kopiach.

Co do ograniczenia do jednego ataku na gracza w turze - pare postów wstecz o tym pisałem i wiem jak sprawa wygląda na GE, gdzie taka zasada jest stosowana. Playalone decki (które osobiście mnie trochę drażnią jeśli opierają się na Wymianie, aczkolwiek inne typy bywają ciekawe i je lubię) są tam stosowane dość często i są dużo potężniejsze niż u nas. Taka zasad wzmacnia zdecydowanie decki na Nietoperzach - nawet jak już się nam uda usunąć jednego, to gracza zaatakujemy tylko raz i za chwilę znowu musimy usuwać nietoperze. Na standardowe zasady była szansa przebicia się przed setki nietoperzy i zakończenia gry atakiem w gracza. 

Trzeba to szybko ustalić bo zmienia to zasadniczo taktykę gry :) A zwłaszcza zmieni to mój wybór talii turniejowej. Jak większość będzie za takim ograniczeniem to możemy to przetestować.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #32 dnia: Października 06, 2007, 11:23:38 am »

A moze by tak dwa turnieje? Jeden z dowolna iloscia ładowania w puste a drugi z zasada tylko raz na ture?
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

bulielmo

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #33 dnia: Października 06, 2007, 12:42:04 pm »



Trzeba to szybko ustalić bo zmienia to zasadniczo taktykę gry :) A zwłaszcza zmieni to mój wybór talii turniejowej.

Zgadzam się z Pretem w tej kwestii gdyż jestem w podobnej sytuacji.
Zapisane
Papierowa peleryna w rolce = Pancerz Legendarnego Zabójcy :-)

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #34 dnia: Października 06, 2007, 05:44:55 pm »

A ja juz mam zrobiona talie i czekam zeby wreszcie ja na Was przetestowac ;) A jako ze Grindera nie uznaje ( nie tylko dlatego ze go nie mam :P ) wiec dla mnie ostateczne zasady ataku w psute moga nawet byc ustalone przed samym turniejem.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #35 dnia: Października 07, 2007, 10:32:57 am »

Co prawda jeszcze nie wiem czy sie pojawię -ale błagam  - jesli robimy jeden atak w puchę to zbanujmy wymianę koniecznie - będzie mniej problemów z nietoperzami....
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #36 dnia: Października 07, 2007, 11:10:58 am »

Jak znowu słysze o tych nietoperzach przekletych to juz chyba wole normalne zasady.
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #37 dnia: Października 07, 2007, 02:41:58 pm »

Dokładnie  - ja generalnie jestem za "normalnymi" (STR+pojmany+błąd+trening ogr i throwing zbanowany) zasadami ;)
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Nekro

  • phpBB Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2071
  • Coś W Dowolnej?
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #38 dnia: Października 11, 2007, 10:45:31 am »

Preto weź powoli pozbieraj i podsumuj jakie zasady będą obowiązywały w Krakowie oraz ustal jakie grupy planujesz. Ja osobiście wole 2 duże grupy bo jest więcej zabawy  ;D
Jakby co to planuje się zjawić na 100%.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #39 dnia: Października 11, 2007, 08:06:26 pm »

POstaram się do końca weekendu ustalić co i jak - można na mnie ciągle wpływać :) Jak będą pojawiać się podobne głosy od różnych uczestników, to z pewnością rozważę wszystkie pomysły - nawet te niekoniecznie najsensowniejsze ;) Podstawowym celem dla mnie będzie spowodowanie, że w końcu w turnieju będzie więcej walki, a nie tylko Wymiana i wjazdy w gracza... Oczywiście cięzko będzie to zrobić bo zawsze zostają te cholerne miny :P Piszcie własne sugestie w tym temacie - może ktoś coś podchwyci i poprze ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Troublestarter

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 546
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #40 dnia: Października 12, 2007, 12:58:10 pm »

ja jestem za tym zeby ograniczyc wjazdy w gracza do jednego pomiędzy kazdym krokirm pierwszym oraz zbanowac wymiane
pomysł rozegrania 2 turniejów tak jak zaproponował bodajrze Muleq tez popieram, z drużynówki moznaby zrezygnowac
Zapisane
może do następnego turnieju coś w końcu mądrego wymysle

Marqwitch

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1199
  • Pożeracz Dusz(onek)
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #41 dnia: Października 12, 2007, 03:45:00 pm »

Ja będę na pewno (możliwe, że zatrzymam się w Krakowie u znajomych)... A pomysł z jednym atakiem na Gracza przyniesie efekty zupełnie odwrotne od zamierzonych!!!

Co do listy kart ograniczonych: PRZEPUSZCZANIE OKAZJI, może TRENING i większość kart częściowo zakazanych!

PS - może uda mi się wreszcie wyciągnąć na turniej AD/HD i BAGI'ego.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #42 dnia: Października 12, 2007, 03:55:34 pm »

Myślę, jeśli połączymy możliwość jednego ataku i zbanowanie wymiany to coś z tego będzie :) Jak ktoś zamierza grać na playalone deckach - to niech się bardziej postara :P Do tego jeszcze możnaby ograniczyć takie karty jak Trening, Całkowite Zaćmienie. Zakzać Throwing it all away (radzę raczej używać oryginalnych nazw niż nazw wymyślonych przez siebie prze innych nie znanych) i Wymiany. Ustalić, że można mieć w grze tylko jedne Archiwa lub w ogóle tylko jedno takie samo umocnienie, chyba, że na karcie pisze inaczej i się zobaczy co z tego wyjdzie :)

A może od razu umówmy się na dwa turnieje? :D Jeden na zasady jakie ustalimy, a drugi np na wojny korporacji lub apostołów? :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #43 dnia: Października 12, 2007, 09:46:39 pm »

Wyjatkowo w pełni zgadzam sie z Pretorem, a rzadko mi sie to zdarza ;D Oprócz zasad standardowych popieram ograniczenie do jednej sztuki Całkowitego i Trainingu plus oczywiscie Bład i  Pojmany. Dodatkowo po uzyciu uwazam ze mogłby byc anihilowane.  Rowniez zgadzam sie na zasade jedne Archiwa w grze. Co do Throwingu mam złe wspomnienia z uzywania tej karty zarówno gdy była stosowana przeze mnie jak i przeciw mnie dlatego nie uronie jednej łezki jak zostanie zakazana ;). Co do ilosci ataków w puste jest to kwestia problemowa dlatego podtrzymuje propozycje zagrania dwóch turniejów. Co do zakazywania wymiany moge sie zgodzic chociaz uwazam ze jest tak wiele sposobów na zakłócenie tej karty nie wspominajac o mozliwosci pozbycia przeciwnika punktów akcji ze nie obawiałbym sie nagminnego jej stosowania. O zkazywaniu Grindera nawet nie bede wspominał bo i tak nikogo nie przekonam ;)
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Imladris XI - Kraków 26-28 pażdziernika
« Odpowiedź #44 dnia: Października 12, 2007, 10:09:37 pm »

Ten drugi turniej proponowałbym na standardowe turniejowe zasady +
Częsciowo zakzane:
-Całkowite zaćmienie
-Trening (te karty w ogóle wsadziłbym do standardowych zasad turniejowych bo się sprawdziły takie zasady - co wy na to?)
-Pojmany
-Błąd Nawigacyjny (wspominam dla formalności - sam uważam to za standard na turniejach)

Ewentualnie zrobić coś jeszcze z Throwingiem - mógłby też być zakazany.

I umówić się może np na walki plemiennych? :) Albo korporacje jak wszyscy nie daliby rady złożyć plemiennych. Piszcie co o tym sądzicie.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 8   Do góry