Marca 19, 2024, 04:37:25 am

Autor Wątek: A jaka Armia?  (Przeczytany 10788 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #15 dnia: Października 07, 2007, 12:31:50 pm »

Cytuj
szaserzy i pretoriańscy to najpancerniejsze, generalnie jedne z najlepszych drużynek w 1ed.

No i choćby jeszcze Fury Elite i pare innych ;)

Cytuj
raczej jest więcej szczegółów dotyczących świata niż w poprzedniej edycji

Więcej, które prawdopodobnie nie występują nigdzie indziej poza 2nd ed ;) To edycja, która pod tym względem podobno odbiega znacząco o tego co mamy w 1st, 3rd ed i RPG, DT, książkach i komiksach :P Nie czytałem dokładnie, ale na pewno kiedyś to zrobię, żeby zobaczyć te zmiany.

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2007, 02:42:35 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #16 dnia: Października 07, 2007, 02:14:20 pm »

nie wiem co zmieniło się w historii świata w 2 ed "co odbiega od normy", ale można ją przeczytać tu na forum w dziale Ogłoszenia post Nicodemusa "Historia Świata" i samemu ocenić, dla mnie jest bardzo dobra i dużo więcej niż w 1 szczegółów jest. Oceńcie sami z resztą

Dla leniwych bezpośredni link do tego  ;D   :D
http://www.doomtrooper.pl/index.php?topic=128.0
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2007, 02:21:15 pm wysłana przez Kati »
Zapisane

Father

  • **
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 107
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #17 dnia: Października 07, 2007, 02:25:37 pm »

nie wiem co zmieniło się w historii świata w 2 ed "co odbiega od normy",
a co sie miało zmienić !
Historie świata tworzą gracze! no i Father :)
ej no trzeba sie zebrać i zagrać w tego warzona :) może za tydzień? 13? co?
z tego co czytałem 3 ed jest bardzo podobna do drugiej ( choć ma więcej zasad ) ale z to tylko idzie w kierunku takim aby gra bez książki się nie odbyła ( bo nie jest się w stanie pojąć i zapamiętać wszystkich zasad na raz... :)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #18 dnia: Października 07, 2007, 02:44:59 pm »

Jak będę miał chwilkę to prześledzę historię 2nd ed i zobaczę co się zmieniło. Wszyscy gracze tak mówię, więc zakładam, ze coś w tym jest.

A ja uważam, że duża ilość zasad jest dobra bo daje różne możliwości. Pozwala korzystać z większej ilości taktyk opartych na różnych zasadach itp ;) Dopóki są jasne i nie sprawiają problemów w interpretacji lub zastosowaniu w grze to tylko na plus. Z czasem wszystko sie opanuje, tak jak np opisy wszystkich kart do DT ;) (kiedyś było z tym u mnie lepiej :P Teraz muszę się co jakiś czas posiłkować skanami kart, których za często nie używam).
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kati

  • ***
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 440
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #19 dnia: Października 07, 2007, 02:47:36 pm »

no w sumie racja Father,  sam tworzysz zasady, dałeś  wyraz tego już wiele razy  ;D z resztą jak my wszyscy ;D, gramy od wielu lat, a dopiero ostatnio zaczęliśmy poznawać zasady   :D :D :D
Zapisane

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 27, 2019, 10:44:19 pm »

Stary wątek, ale może jakiś "battle War Zonowiec" się na forum jeszcze błąka.
Z pierwszej edycji mam "podstawkę" plus dodatki Świt i Bestie Wojny, a Ofiary i Dark Eden w pdf.
Figurek nigdy nie kupowałem (przerastała mnie cena) - wolem "inwestować" w DT ;)
Jednakowoż kiedyś zrobiłem armię Mishimy (teoretyczną) - nie pamiętam ile punktów, ale miałem (notatki zaginęły, więc mówię z pamięci):
Meka Szturmowy (czyli ten z młotkiem i strzelbą)
Smoczy Motor (nie pamiętam kto był pilotem, pewnie bohater Hatamoto)
Łowca Demonów
drużyna Hatamoto.
2 drużyny Głowic Bojowych

Gdybym dzisiaj zaczynał "od nowa" przygodę z War Zone, to też Mishimą. Jednakowoż jest to mało realne.

PS kiedyś chciałem nawet zainwestować w starter drugiej edycji, z figurkami (chyba Imperial vs Bauhaus), ale jakoś nie wyszło ;).
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 28, 2019, 12:47:50 am »

Teraz już coś w rodzaju czwartej edycji jest. W trzecią grałem kilka turniejów - miałem praktycznie wszystkie figurki Bractwa, Legionu i Synów Rasputina. Armia Synów jeszcze mi została. Gra dupy nie urywała więc bardziej kolekcjonersko podszedłem niż jak zapalony gracz.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Kapitan Shinobi

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 474
  • Banzai!!!
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 28, 2019, 11:54:48 pm »

Warzone 4 blog
to chyba o tym mówisz (pełny link mi nie wchodzi, jak wrzucę to blokuje mi wysłanie wiadomości).
Pobieżnie rzuciłem okiem, nie ma żadnych obrazków, same tabelki i opisy zdolności.
Wygląda z grubsza na zbliżone do first edition
Ciekawe czy ktoś robi pod to figurki, czy są używane te stare?

PS
Grając w 3 edycje miałeś figurki z jedynki? Są w ogóle figurki do 3 edycji? Jeśli tak, to czy są kompatybilne?
No i skoro została Ci tylko armia Synów Rasputina, to znaczy że resztę sprzedałeś? Brak chętnych do gry, znudzenie tematem bitewnym, czy jeszcze jakieś inne czynniki?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2019, 11:56:32 pm wysłana przez Kapitan Shinobi »
Zapisane
Niedobrze, kiedy z jednej rzeczy powstają dwie.
Nie trzeba szukać niczego poza drogą samuraja.
Ona jest jedna i zawsze taka sama.
Jeśli człowiek to pojmie, pozna wszystkie inne drogi...
I będzie coraz lepiej rozumieć tę, która jest jego własną.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: A jaka Armia?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 29, 2019, 01:52:13 am »

Co do figurek do 3 edycji - to były te same co do pierwszej. Z każdą kolejną edycją stare wzory grały, ale pojawiały się też nowe. Sprzedałem bo nie miałem czasu na grę, a nie wciągnęło mnie az tak żeby wolny czas zająć WZ zamiast np. DT.

4 edycja to Warzone Resurection czy jakoś tak. Tutaj są już całkiem nowe figurki, robione chyba przez Polaka. Gra wydawana jest przez jakąś szemraną firmę z wysp, która powstała chyba na zasadzie kickstartera, ale od samego początku miała problemy finansowe i chociaż robili niezłe figurki, to były problem z ich kupieniem. Coś tam wydali i zalało allegro, ale to było kilka podstawowych kompletów. Potem następne zapowiadane nie ukazuwały się już zgodnie z grafikiem, ludzie płacili, nie dostawali figurek, bo za tą kasę realizowane były wcześniejsze zamówienia innych kupujących - cyrk jakiś.

W międzyczasie był jeszcze jakiś taki gówniany WZ planszowy, gdzie grało się na heksach, ale to też szybko umarło. Nazywało się to Mutant Chronicles w sumie, a nie Warzone...
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.