Kwietnia 29, 2024, 12:22:23 am

Autor Wątek: Powołanie / Przeprogramowanie vs Wyspiarz Crenshaw i podobni  (Przeczytany 3661 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Powołanie / Przeprogramowanie vs Wyspiarz Crenshaw i podobni
« dnia: Września 19, 2007, 02:18:39 pm »

Chciałbym prosić o udział w takiej oto dyskusji - czy Powołanie/Przeprogramowanie na woja który nie może opuścić placówki  może w ogóle zostać zagrane?
Zetknąłem się z osądem że można i powołany ląduje w placówce Powołującego na zasadzie przedłużenia szwadronu.... - dla mnie dziwne, bo na Pow/Prze wyraźnie pisze że wojownik ląduje w Szwadronie a nie na placówce - sądzę że stosowanie tu zasady o przedłużaniu to już nadinterpretacja, bo równie dobrze można by powiedzieć, że po zagraniu "Precz z tej planety" ktoś mógłby powiedzieć że zostaje na placówce bo to przedłużenie szwadronu do którego powinien wrócić, co wy na to? Czy nie uważacie że ta "odwrotna analogia" nie powinna potwierdzić że wojownicy zawsze znajdują się na konkretnym obszarze - albo placówce albo szwadronie i nie można traktować przesunięcia z obszaru na obszar jako działania w sferze zasady o przedłużeniu? Moim zdaniem takiego Crenshawa nie można innymi słowy powołać, bo nie można go przenieść do szwadronu i tyle, co na to inni?
Oczywiście uważam że karty działające jakoś na Kohortę i szwadron działają na wojowników (DL I DT odpowiednio) przybywających na placówce - jak np trening, ale samo przenoszenie  wojów to już działanie dla którego ww. zasada przedłużenie nie ma znaczenia - bo wojownik nie może znajdować się jednocześnie w szwadronie i Placówce - albo jest na ziemi albo w kosmosie i tak Powołany Crenshaw Wyspiarz musiałby jednocześnie być i Szwadronie i w placówce co jest bezsensowne prawda? Proszę o wypowiedzi w tej sprawie... :-\
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2009, 07:51:57 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

Diablerist

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Powołanie / Przeprogramowanie vs Crenshaw Wyspiarz i inni
« Odpowiedź #1 dnia: Września 19, 2007, 02:25:23 pm »

Cóż, ja gram, że tak właśnie można Powołać/Przeprogramować. Jednak wytłumaczyć jest to trudno. Niemożność ich Powołania wydaje mi się większym nagięciem zasad niż to, że lądują w Placówkoszwadronie :P
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Powołanie / Przeprogramowanie vs Crenshaw Wyspiarz i inni
« Odpowiedź #2 dnia: Września 19, 2007, 02:42:34 pm »

Ja też uważam, że zakazanie Powoływania z powodu niemożności opuszczania placówki to przegięcie :) Trzeba pamiętać, że Warzone wszedł przed PL i nie było opcji aby te karty uwzględniały plemiennych. Skoro ktoś jest ŻZ to można go powolać, a co za tym idzie umieszczamy takiego gościa we własnym szwadronie czy w tym wypadku szwadrono-placówce. Oczywiście nikt tego do końca nie wyjaśni - ani w jedną, ani w drugą stronę. Ja jestem za powoływaniem Crenshawów :] Szukam jakichś analogii - jak coś znajdę to dam znać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Skoq

  • phpBB Moderatorzy
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2819
  • Przeszywające Spojrzenie Szeryfa:)
    • Zobacz profil
Odp: Powołanie / Przeprogramowanie vs Crenshaw Wyspiarz i inni
« Odpowiedź #3 dnia: Września 19, 2007, 11:16:08 pm »

Hmm a niby czemu to jest przegięcie? To po prostu konfrontacja dwóch kart - z której jasno wynika że powołanie/przeprogramowanie na woja który nie może opuścić placówki po prostu nie działa co jest w tym przegiętego? jak dla mnie nic...- przegięcie to throwing, a nie takie drobnostki :D
Anyway  - proszę o jakieś w miarę sensowne argumenty za powoływaniem (bez takich "bo ja tak gram zawsze") bo jak na razie to bardziej oczywista jest niemożność powołania Sebastiana niż nacianie tego do zasady przedłużania szwadronu...
Zapisane
Berta Builder v 8.7 :D

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Powołanie / Przeprogramowanie vs Crenshaw Wyspiarz i inni
« Odpowiedź #4 dnia: Września 19, 2007, 11:40:31 pm »

Cytuj
z której jasno wynika że powołanie/przeprogramowanie na woja który nie może opuścić placówki po prostu nie działa

W myśl zasady, która mówi, że na placówce możesz mieć szwadron lub kohortę wcale już takie jasne nie jest. Nadal szukam innych podobnych sytuacji :P Jak coś znajdę to dam znac.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.