Marca 28, 2024, 11:35:31 pm

Autor Wątek: Jak złożyć talię?  (Przeczytany 10969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Jak złożyć talię?
« dnia: Października 20, 2007, 10:58:19 pm »

Hej, jakiś czas temu dowiedziałem się o karciance DT i chcąc odpocząć od M:tG postanowiłem z kumplem spróbować czegoś nowego. na początek kupiliśmy po 10 boostów z edycji Inquisitors albo Inquisition (wiadomo o co chodzi :P) i właśnie czekamy aż przyjdą (kupowaliśmy na allegro). Wiem tylko tyle że karty NIE są po francusku (a takich jest od cholery na allegro) i że karcianka jest tania :P. Nie znamy zasad ale głównie nam chodzi o klimat. Co powinniśmy wiedzieć?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2009, 01:49:54 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #1 dnia: Października 20, 2007, 11:48:25 pm »

1. Witamy :)
2. DT jest świetnym pomysłem żeby odpocząć od MtG - myślę, że jeśli się ktoś w nią wciągnie to niekoniecznie do MtG będzie mu się chciało wracać. Nie chce mi się wymieniać kolejnych aspektów gdzie DT przebija MtG, bo jest ich od metra ;) Powiem tylko, że w przeciwieństwie do MtG realia gry są ciekawe i dość dobrze opisane w różnych podręcznikach itp - w MtG mamy do czynienia z dziwnym światem fantasy skontruowanym tak, że wszystko do niego pasuje - jak dla mnie to kiepski pomysł.
3. Rozpoczynanie od Inkwizycji do niekoniecznie najlepszy pomysł - gra może się nie kleić, chociażby z tego powodu, że w tym dodatku brakuje wielu podstawowych kart do gry - to nie jest MtG i nie wystarczy kupić paru dowolnych boosterow, gdyż w przeciwieństwie do MtG karty w każdym z setów DT są inne i z reguły nie dublują swoich funkcji. W MtG można bez problemów grać talią zbudowaną w 100% z kart z jednego z setów - tutaj to nie przejdzie. Znaczy pograć można, ale na pewno nie na wysokim poziomie ;) Ostatnio wystawiałem na allegro talie tematyczne do tej gry:
http://www.allegro.pl/item255630498_talia_tematyczna_doom_trooper_bractwo.html
http://www.allegro.pl/item255631413_talia_tematyczna_doom_trooper_legion_ciemnosci.html

Te talie były składane właśnie z myślą o nowych graczach - były porównywalne w sile i umożliwiały wyrównaną walkę :) Zawierały one karty z 3 pierwszych setów.

4. Co do kart francuskich - jest ich dużo, ale polskich i angielskich kart zdecydowanie nie brakuje ;) (Przy okazji - jest ich dużo i ich ceny na allegro są zdecydowanie za wysokie w stosunku do ich wartości rzeczywsitej - innymi słowy kupowanie na allegro kart francuskich to nienajlepszy pomysł - po prostu karty wyjęte z boostera na 99% nie będą warte tyle ile zapłaciło się za booster - wyjątkiem może być Mortificator)
5. Karcianka jest stosunkowo tania, chociaż są też karty drogie. Aczkolwiek w porównaniu z drogimi kartami z MtG - faktycznie jest tania.
6. Powinniście znać zasady ;) Instrukcję w języku polskim mogę podesłać na adres email. Więcej zasad można znaleźć w dziale Zasady na forum - ale tutaj polecam szukać odpowiedzi na pytania i problemy pojawiające się podczas gry - czytanie tego wszystkiego na początek mogłby zniechęcić. Warto również wiedzieć, że graczy jest sporo i ciągle rozgrywamy turnieje. Można więc śmiało rozpocząć przygodę z DT i nie ograniczać się tylko i wyłącznie do grania z jednym kumplem ;)

W razie gdyby pojawiły się konkretne pytania - pytaj.
« Ostatnia zmiana: Października 20, 2007, 11:59:21 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #2 dnia: Października 21, 2007, 08:58:39 am »

talie chciałbym składać raczej sam, byłbym jednak chętny do kupna boosterów z innych edycji w języku angielskim a jeszcze chętniej w polskim, nie wiem jeszcze co myśleć o kupnie startera bo w M:tG starter to taka rzecz na którą wydajesz 5 dych a kiedy zrozumiesz że karty które tam są są warte 5 razy mniej to po prostu nie masz co z tym zrobić. btw byłbym też wdzięczny za instrukcje ;)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #3 dnia: Października 21, 2007, 11:19:59 am »

W ST starter to taka rzecz, która kosztuje jakieś 10zł i karty, które dostajesz są z reguły mniej więcej tyle warte. Jak masz szczęście to trafisz na karty warte jakieś 30zł a jak masz pecha to karty za 5zł ;)

Co do dostępności boosterów.
Z Polskich boosterów można dostać tylko Warzone i Paradise Lost - cena to około 6zł/booster. W przypadku Warzone z reguły wyciągnięte karty nie będą tyle warte. W przypadku Paradise Lost- tutaj można już liczyć na to, że karty będą tyle warte.

Co do angielskich boosterów - dostępne są w sumie tylko Base Set (Boostery i Startery) Inquisition i Warzone. Ceny to około 10zł/starter, 5zł/booster base set, 2zł/booster Inquisition, 3zł/booster warzone. Podałem ceny, które można uznać za dobre dla kupującego :) Ja z reguły w takich cenach sprzedawałem. Na allegro często bywają te karty w wyższych cenach - decyzja należy więc do kupującego.

Boostery z dodatków Mortificator, Golgotha, Apocalypse są praktycznie niedostępne w wersji innej niż francuska. Jeśli francuskie karty nie odpowiadają można spokojnie zakupić polskie karty z dodatków Golgotha i Apocalypse na sztuki - jest tego sporo i karty z reguły nie są drogie. Co do Mortificatora to nigdy nie ukazał się po polsku - można dostać różne wersje jezykowe - najpowszechniejsza jest francuska bo najtańsza, ale np ja zbieram tylko angielskie karty - z tym że te są drogie.

Instrukcję podeślę dziś wieczorem.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 21, 2007, 11:31:43 am »

dzięki wielkie za wszystko, jak będą problemy (będą napewno :P) to napiszę :)

a, i jeszcze jedno: w paczkach starterowych są losowe karty czy skład jest ułożony wg spisu?
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2007, 11:33:24 am wysłana przez Mortis »
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #5 dnia: Października 21, 2007, 01:20:16 pm »

Karty są zupełnie losowe i jest to pewnego rodzaju problem :) Bo może się zdarzyć, że kupisz sobie talię i okaże się, że najlepsza karta będzie zupełnie niegrywalna z tego powodu, że np żaden wojownik nie będzie mógł z niej skorzystać.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #6 dnia: Października 25, 2007, 08:53:45 pm »

dziś przyszła do mnie paczka z allegro z 20 boosterami inkwizycji. odpakowałem swoje 10 a pozostałe trzymam dla kumpla. odpakowałej je i podam teraz spis kart:

2x pacifism
2x summon spell
2x mystic battle dress
3x avenger sword
2x inquisitor battle dress
1x icarus jet fighter
1x the second directorate
1x preferred spell
1x the first directorate
1x 1x the stone archives
1x equilibrium
1x storm of chaos
1x summon defense
1x greater divination
1x attack prediction
1x elemental alteration
1x summon hero
1xsummon trooper

2x barbarous power
2x muawijhe - lord of visions
2x plague bearer
2x behest
1x ilian - mistress of the void
1x necromakina
1x sewers
2x trans-figuration
1x golem of darkness
1x semai cultist
1x ilian temple sentinel
1x algeroth - apostole of war
1x plagiarize
1x scroll of unholly invocation
1x azogar
1x ilian cultist

3x bodyguard
3x tight formation
3x charge
2x heist
3x ferocity
2x bolster your forces
1x:
laser sight
coagulant autoinjector
reliquary
hidden cache
industrial complex
duty roster
declaration of corporate dissension
renegade apostate
taxation
field repair kit
attraction
recognition

3x shadow walker
1x mentor

1x doctor diana
1xvac engineer

1x ag-17 "panzer-knacker"


podzieliłem karty gildiami/korporacjami/frakcjami. najwięcej kart mam bractwa i legionu (chyba :/). jeszce ma przyjść po decku dla mnie i kumpla. co sądzicie o tych kartach?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 25, 2007, 09:16:27 pm »

Nie było innej możliwoście - musiałeś najwięcej trafić z Legionu i Bractwa, bo Inkwizycja jest dodatkiem, które w największej mierze wspomaga właśnie legion i bractwo. Nie ma w niej np wojowników z Imperialu czy CApitolu :)
A karty jak to karty z Inkwizycji ;) Chociaż jak tak patrzę to miałeś trochę pecha. Poza commonami trafileś:

1x icarus jet fighter - słabe
1x the second directorate - słabe
1x the first directorate - słabe
1x the stone archives - słabe
1x storm of chaos - niezłe
1x greater divination - dobre
1x summon hero - słabe

2x muawijhe - lord of visions - dobre, aczkolwiek zdecydowanie nie potrzebnych Ci aż dwóch ;)
1x ilian - mistress of the void - dobre
1x necromakina - badziew i nie bedziesz go mógł użyć - potrzebujesz Cytadeli z zestawu podstawowego
1x golem of darkness - dobre
1x algeroth - apostole of war - dobre
1x scroll of unholly invocation - szczęście, ze trafiłeś :) Nie wiem jakbyś wystawił apostołów bez tej karty - musiałbyś nieźle się namęczyć żeby uzbierać te 20 PA

2x heist - niezłe, ale pewnie nie będzie specjalne jak użyć
reliquary - slabe i nawet nie będziesz miał opcji zbytnio jak tego użyć - jedyny relikt, który możesz zagrać jest reliktem anihilowanym więc nie ma sensu tego łączyć
industrial complex - dobre
renegade apostate - średniak
taxation - dobre

1x ag-17 "panzer-knacker" - fajna zabawka, ale niestety nie trafiłeś Wenusjańskiego Szeryfa ;) Jedyny wojownik Bauhausu z Inqusitision, który mógłby tego użyć.

Mogłeś trafić lepiej... może wymiana z kumplem pomoże coś ;) Np wydębisz od niego Szeryfa jak trafi, albo może jakiś relikt, który się nie anihiluje. To jest właśnie urok kupowania boosterów - na początku trafiasz sporo kart, którymi cięzko zagrać. Hmm - jak tak patrzę na ten spis, to dochodzę do wniosku, że pograć możesz tylko legionem, bo z Bractwa nie masz wojowników :) Czary może porzucać ewentualnie Renegat, lub ludzie z Mishimy jak wstawisz Katedrę - będą mogli rzucić coś ze sztuki Przywoływania (czarna sztuka). Potrzebujesz minimum po 1 starterze na głowę - to powinno zaradzić na brak wojowników z różnych frakcji i coś się pograć będzie już dało ;)

Przy okazji - podesłałem już instruckję? :> Nie pamiętam już...
« Ostatnia zmiana: Października 25, 2007, 09:21:05 pm wysłana przez pretorianstalker »
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #8 dnia: Października 25, 2007, 10:03:44 pm »

a reszta kart? co o nich myślisz? a, własnie, w DT gra sie jedną frakcją czy można łączyć?
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #9 dnia: Października 25, 2007, 10:09:31 pm »

2x pacifism
2x summon spell
1x equilibrium
1x attack prediction
1x plagiarize
3x tight formation
hidden cache
duty roster
1xvac engineer

Te jeszcze są dość grywalne. Pozostałe są użyteczne raczej tylko w bardzo rzadko spotykanych sytuacjach/taliach :)

Frakcje można łączyć niemal do woli - w talii można mieć dosłownie wszystko co się tylko podoba - ale max 5szt jednej karty. W zasadach turniejowych wchodzą dodatkowe ograniczenia. W grze można mieć przedstawicieli niemal wszystkich frakcji równocześnie - Legionisci stoją w Kohorcie, a Żołnierze Zagłady w Szwadronie. Plemienni wojownicy stoją na placówce - i tutaj jest jedyny wyjątek. Jeśli chodzi o plemiona to nie można wystawiać więcej niż jednego na raz - na jednej placówce mogą znajdować się tylko wowjownicy z jednego plemienia - mogą oni współpracować z legionem lub z żołnierzami zagłady, ale nie z innymi plemionami. Dopóki nie zdobędziesz kart z dodatku Paradise Lost plemiona Cię nie dotyczą ;)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 02, 2007, 10:50:47 am »

dziś przyszły talie. oto skład:

out of ammo
malfunction
lucky shot
take cover
take aim
hidden in shadows
telescopic sight
strength of will
reverberating sharpener

young guard
blood beret
clansman
ex-imperial freelancer
fukido

machinator
twitcher
shasseur
cuirassier
the hq

lesser hypnosis
inquisitor
mortificator
valkyrie
mind wall
presence
teleportation
exorcise disease
exorcise dark influences
elemental ball
exorcise wound

longshore
hatamoto

t-32 "wolfclaw" jbt
heimburg
hussar
venusian ranger
ex-bauhaus freelancer

martian banshee
infantry
free marine
ex-capitol freelancer
san dorado
nimrod autocannon

resist pain
terror
citadel of muawijhe
deform
mind melt
invoke pain
wind of insanity
dimensional warp
dimensional hole
fallen from favor
undead legionnaire
blessed legionnaire
heretic
decay
necromutant
child of ilian
legionnaire of semai


jeszcze jest deck kumpla ale do tej pory sie z nim nie widziałem a nie będę otwierał jego kart :P
Zapisane

Muleq

  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1965
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 02, 2007, 01:20:36 pm »

Dodaj jeszcze ze sa to karty w wersji limitowanej ;)
Generlanie trafiłes jedne z najlepszych ekwipunków w grze. Jesli chodzi o T-32 bez Szeryfa to bedzie Ci ciezko go wystawic. Moze Twój kumpel trafi Valeri Duvall lub Maxa Steinera to wtedy w ciemno mozesz sie z nim wymieniac!  Nie sugeruj sie znaczkiem Capitolu na Autocanon. Działka moga uzywac wszyscy wojownicy!
Z tego co widze na razie bedzie ci ciezko stworzyc talie oparta na jednej korporacji. Masz sporo fajnych czarów ale wojow Bractwa jak na lekarstwo. Podobnie z Legionem. W Inqwizycji trafiłes az 4 Apostołow jedneak sami apostolowie niestety nie walcza. Teraz przyszło Ci kilka fajnych darów ale co z tego skoro jedynym ciekawym wojem Legionu jakiego trafiłes jest Golem który darów akurtanie uzywac nie moze. Trudne poczatki :)
 
Zapisane
Konfederacja - 6,81% - WRESZCIE!! :)

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 02, 2007, 01:40:14 pm »

Na chwilę obecną T-32 najlepiej dać Wenusjańskiemu Zwiadowcy, ale szczerze powiedziwaszy to trochę szkoda :P

Ale jest jeszcze jedna opcja - skoro masz Algerotha, to dzięki niemu możesz dać T-32 dowolnemu wojownikowi legionu ciemności - np GOlemowi. To chyba najlepsze combo jakie teraz widzę w tych kartach.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Mortis

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 02, 2007, 09:43:37 pm »

jeszczze zobaczę co kumpel będzie miał i zrobimy sobie talie żeby każdy COŚ miał, nie chcę go leszczyć, już i tak zarobiłem sporo na MtG a w to raczej tylko dla zabawy... ale to jeszcze czas mam
Zapisane

Grucha

  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jak złożyć talię?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 18, 2009, 08:02:27 pm »

Szukam jakiś namiarów na gotowe talie złożone tylko z jednej frakcji (nie ważne jakiej, najlepiej dla każdej), mogą być turniejowe lub for fun. Na forum nie ma tego za wiele albo jest nie opisane a nie znając kart ciężko jest odnaleźć.

To może zapytam inaczej jakie karty neutralne powinny znajdować się w każdej (prawie każdej) talii
oraz jakie karty są niezbędne odpowiednio dla każdej frakcji?
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2009, 05:53:44 pm wysłana przez Nekro »
Zapisane