Kwietnia 26, 2024, 01:44:19 pm

Autor Wątek: Przywołanie żołnierza  (Przeczytany 5320 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przywołanie żołnierza
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 20, 2012, 03:13:36 pm »

Ja bym wszystko wrzucił w koszt czaru, bo koszt ten jest zależny od tego skąd bierzesz wojownika.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przywołanie żołnierza
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 21, 2012, 05:11:34 pm »

Pisze coś w stylu "you must still pay" czyli jakby płaciło się nie za sam czar tylko za wystawienie, ale czym by do cholery było płacenie 2x V?
Jedno W to dodatkowy koszt przywołania z talii, drugie W to koszt wystawienia. Tak więc jeśli przywołujemy woja z talii,
płacimy 2PA+W i jeszcze W za wystawienie. A jeśli przywołujemy z talii i rzucimy Niezbędne, płacimy 2PA za przywołanie
i W za wystawienie.

Jeśli jest inaczej, a więc wszystko jest kosztem czaru, to jeśli przywołujemy zaklęcie z pomocą Niezbędnych przywołań,
to nie płacimy kosztu rzucenia przywołanego czaru.
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przywołanie żołnierza
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 21, 2012, 06:39:48 pm »

Bardzo mocno naciągne jest rozbicie płacenia podwójnego W na koszt czaru i W wojownika. W ogóle cokolwiek poza kosztem czaru jest mocno naciągane, bo nigdzie nie ma wystawiania wojownika z ręki, a tylko za to się płaci. Wojownik nie trafia do ręki, ale od razu na stół.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Snake PL_issken

  • ****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 615
  • Look behind you, a Three-Headed Monkey!
    • Zobacz profil
Odp: Przywołanie żołnierza
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 22, 2012, 12:01:39 am »

Może za bardzo zacząłem zastanawiać się nad tym, co przeczytałem na Przywołaniu żołnierza. Zapomnijmy o wliczaniu W w koszt czaru.

Za wystawienie się płaci, taka jest zasada. Przywołanego nie wystawiamy z ręki, to prawda, ale jednak wystawiamy: you may immediately
add any one non-personality Doomtrooper
. Płacimy za każde wystawienie, za wystawienie z talii - podwójnie. Tak to teraz widzę.

Możemy zostać przy tym, że wszystko to koszt czaru i też będzie dobrze. (A może nawet lepiej, bo mój Grizzly będzie częściej wjeżdżał.)
Zapisane

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Przywołanie żołnierza
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 22, 2012, 12:08:36 am »

Dla mnie to powinien być koszt czaru, bo jak nie będzie to koszt czaru to nie wiem co się stanie np. z Nieudanym czarem. Pkt zapłacone za czar się tracą. Nieudany Czar można rzucić w sumie dopiero po wystawieniu wojownika, bo nie da rady wtrącić go pomiędzy rzucenie czaru i wystawienie wojownika chyba. Ale skoro zapłacone pkt. nie są zapłacone za czar to co się dzieje? A co do płacenia - nie znam zasady, która nakazuje płacić W w A jeśli wystawiamy wojownika inaczej niż za pomocą akcji wystawienia wojownika.
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.