Marca 19, 2024, 10:22:49 am

Autor Wątek: Figurki  (Przeczytany 5969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Figurki
« dnia: Listopada 05, 2007, 11:05:50 pm »

Jeśli macie coś fajnie odmalowanego, lub fajnie przerobionego to pochwalcie się :)
Mój pierwszy wynalazek to Anioł Nienawiści  ;D

Anioł Miłosierdzia -> Anioł Nienawiści
Przynajmniej wiadomo co to za tajne znaki wykonuje poświęcając dwie akcje :P Wcześniej wyglądał jakby się zgłaszał, albo ślubował :)
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

Diablerist

  • Moderator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1502
  • Valpurgius?
    • Zobacz profil
Odp: Figurki
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 06, 2007, 12:06:13 am »

Hehe, a swoją drogą ten pierwszy pozdrawia nas sekretnym znakiem Templariuszy, posądzanych o potajemne oddawanie czci Bafometowi :)
Zapisane

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Figurki
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2008, 08:10:10 am »

Odkopuję stary temat. Część z was na pewno maluje figurki, pochwalcie się swoimi dziełami. Ja wróciłem do malowania po 6 latach, odkopałem pudło z farbami i o dziwo farby GW są nadal w świetnym stanie. Nie zmieniły konsystencji, nie wyschły.
Ostatnio skończyłem Herolda Dnia Sądu Ostatecznego, fotki co prawda jeszcze nie mam, bo czekam aż przyjdzie do mnie sztuczna woda do podstawki.

Polecam zapoznanie się z tutorialami: http://www.brushthralls.com/tutorials/index.php Serwis co prawda opisuje Hordes i Warmachine, ale techniki są te same. :)
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Figurki
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 16, 2008, 09:22:46 pm »

Oto moje ostatnie dzieło. Prawie skończone. :)

Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


pretorianstalker

  • Administrator
  • *****
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5483
    • Zobacz profil
Odp: Figurki
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 16, 2008, 11:15:11 pm »

Pozwolę sobie skomentować :) Pewnie zresztą po to tutaj te fotki trafiły. Nieźle... całkiem nieźle :)
Co do podstawki - fajnie to wygląda jakby postawić takiego na półce w jakimś ciekawym otoczeniu. Do gry - niespecjalnie się nadaje :) Po pierwsze słabo wygląda koleś na kamieniu biegający wewnątrz budynku. Po drugie - znaczna zmiana wzrostu ułatwia odstrzelenie ;)
Jak będę coś robił z własnymi figurkami, to podstawki zostawię w jednolitym kolorze - pewnie czarnym.

Co do samej figurki - co jest jeszcze nieskończone? :) Ja bym widział tu jeszcze pare akcentów w innych kolorach. Trochę mało kolorowa :) Nie chodzi o to, żeby był jakiś abstrakcyjny kompletnie, ale np broń lekko się z rękawiczkami zlewa ;) I jest pare detali, które możnaby pociągnąć jakimś ciekawym kolorem...

Jakimi farbami malujesz?
Zapisane
-Odmień "archiwum".
-No daj spokój.
-Odmień, no...
-Weź się tato.

gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Figurki
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 16, 2008, 11:37:11 pm »

Spoko. Maluję farbami Citadel. Jak dla mnie są ok, jest to moja moja, żeby nie skłamać, może z 8 - 10 pomalowana figurka w życiu. Cała reszta, to figurki do wh40K. Zostawiam ją w takiej formie jak widać na fotce, przysiądę jeszcze tylko do podstawki. Nie gram w WZ, ale jest kilka modeli, które chcę pomalować i postawić na półce. Ten inkwizytor jest właśnie jedną z tych figurek. W dalszej kolejności czeka na mnie Golgotha i Prorok Hordy Półksiężyca. ;)

Co do podstawek, to ostatnio zrobiłem jedną wykorzystując produkt Spokojna woda firmy Vallejo. Efekt końcowy jest bardzo ciekawy. Oczywiście na zdjęciu tego się nie zobaczy dokładnie.

Przed zalaniem...

... i po:


Tyle. Spokojną wodę jakby ktoś chciał, to mam w ofercie sklepu, widoczna będzie jutro.

A wy macie jakieś pomalowane figurki? Ludzie nie bójcie się wrzucać zdjęcia i pisać. To naprawdę nie boli. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2008, 11:39:31 pm wysłana przez gimiak »
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]


gimiak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
    • mrocznyraj.pl - karty, figurki i takie tam starocie
Odp: Figurki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2008, 08:33:18 am »

Powiem ci pretoriaku, że jakiś czas temu dopieściłem bardziej Inkwizytora, ale fotki mi gdzieś przepadły. Dzisiaj zrobiłem nową, na własnoręcznie przygotowanym terenie, który od stycznia pojawi się w stałej ofercie sklepu.
Zapisane
Obecnie maluję: Inquisitor Majoris [WZ]